5 ознак того, що вам слід уникати їжі, що містить глютен. Розповідаю чому

Якщо ти виявила у себе тільки один з цих симптомів, зовсім не обов’язково відмовлятися від продуктів, що містять глютен. Якщо ж таких ознак кілька, буде краще звернутися за консультацією до лікаря.

З кожним днем фахівці отримують більше інформації про цю проблему, а випадки непереносимості глютену виявляються все частіше. Тому багато хто з нас задаються питанням про те, чи не потрібно їм відмовитися від їжі, що містить глютен.

Деякі з нас вже виключили глютен зі своєї дієти навіть незважаючи на відсутність будь-яких проблем. Саме тому сьогодні нам хотілося б більш детально поговорити на цю тему.

По-перше, необхідно з’ясувати, які саме симптоми можуть говорити про те, що наш організм зазнає труднощів з переварюванням їжі, що містить глютен.

Перед цим важливо відзначити, що між непереносимістю глютену і целіакіей існує велика різниця.

Так, якщо перша є розладом, що має певну симптоматику, друга являє собою аутоімунне захворювання.

У другому випадку мова йде про серію патологічних реакцій, які дають нам зрозуміти, що з нашим організмом щось не так. Вони бувають настільки сильними, що при настанні подібної кризи може піддаватися ризику життя людини.

У першому ж випадку симптоми непереносимості глютену досить помірні.

Отже, що ж таке глютен?

Глютен являє собою глікопротеїн, який пов’язує молекули води, перетворюючи вживану людиною їжу в якусь подобу гелю.

Це призводить до утруднення травлення, адже розкласти інформацію, що надходить їжу на частини в цьому випадку стає набагато важче. Найбільше глютену міститься в злакових культурах. При цьому не має значення, чи піддавалися вони механічної або теплової обробці.

При цьому необхідно пам’ятати про те, що велика частина напівфабрикатів також містить в собі цей елемент.

Саме тому медичні фахівці рекомендують уважно знайомитися з інформацією, вказаною на упаковці продуктів. Це стосується як і хворих на целіакію, так і людей, які страждають непереносимістю глютену.

Як зрозуміти, що потрібно виключити глютен зі свого раціону?

  • Порушення травлення

Можна стверджувати, що саме порушення травлення є основним симптомом непереносимості глютену. Вона може проявлятися такими симптомами, як гази, запор або діарея. Трапляється, що подібні симптоми чергуються.

Можливо, що іноді тебе може турбувати здуття живота, а в інші дні – запор. Ці симптоми можуть чергуватися з періодами, коли у тебе з’являються кольки. При цьому твоє харчування залишається незмінним.

  • Мурашки на шкірі рук

Наукова назва подібного явища – пілярний кератоз. Іноді гусяча шкіра з’являється у нас від яскравих емоцій при прослуховуванні улюбленої пісні або розмови з одним.

Трапляється, що подібна реакція спостерігається і без видимої на те причини. При цьому мурашки з’являються на задній поверхні рук.

Якщо тебе часто турбують це явище, можливо, тобі потрібно виключити зі свого раціону продукти, що містять глютен. Причина пілярного кератозу ховається в дефіциті вітаміну А, який розвивається в результаті спровокованого глютеном порушення засвоєння поживних речовин.

  • Втома

Цілком природно, якщо ти відчуваєш невелику слабкість після прийому їжі. Зовсім інша справа, якщо навіть після легкого перекусу ти відчуваєш себе розбитою.

Доглянеш до свого самопочуття, щоб виявити закономірність між вживанням містять глютен продуктів і втомою.

  • Запаморочення і головний біль

Як целіакія, так і непереносимість глютену часто супроводжуються проблемами нейрологічіского характеру. Це обумовлено тим, що склад надходить в головний мозок крові змінюється, що і призводить до появи подібних розладів.

На відміну від втоми, головні болі і запаморочення не з’являються у людини безпосередньо після прийому їжі. Тому спостереження за своїм станом буде мати сенс тільки в тому випадку, якщо ти виключиш зі свого раціону продукти, що містять глютен.

Якщо після цього твоє самопочуття покращиться, то, швидше за все, причина симптомів ховалася саме в глютену. Це означає, що тобі необхідно утримуватися від такої їжі і в майбутньому.

  • Гормональні порушення

Що стосується гормонального фону людини, то непереносимість глютену найчастіше викликає такі симптоми, як :

  1. Виражений передменструальний синдром
  2. Полікістоз яєчників
  3. Безпліддя без видимих на те причин

Якщо ці розлади обумовлені непереносимістю глютену, твій гінеколог допоможе тобі вибрати відповідні натуральні засоби для їх лікування. Не забувай про те, що кожній жінці рекомендується щорічно відвідувати цього фахівця.

Що стосується стану сучасної медицини, то в наші дні виявити непереносимість глютену і целіакію стало досить просто.

Тому якщо після прочитання цієї статті ти виявила у себе кілька з вище перерахованих симптомів, рекомендуємо тобі звернутися до медичного фахівця для проведення відповідних аналізів.

На щастя, харчова промисловість враховує проблему таких пацієнтів, тому на ринку є широкий асортимент продуктів, адаптованих для таких людей.

Промислові марки постійно прагнуть розширювати наявний асортимент таких продуктів. Обмеження, з якими стикалися хворі на целіакію кілька років тому, залишилися в минулому.о

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал