А ви знали в чому відмінність коричневих яєць від білих

Вважається, що куряче яйце ідеальний продукт для нас, людей. Воно містить білок, який легко засвоюється, багато вітамінів і мікроелементів. Але як навчитися вибирати ті, які максимально корисні? І в чому у них відмінності?

По-перше, ми звикли відрізняти яйця за їх кольором. При цьому одні кажуть, що коричневі яйця корисні, і краще білих, інші вважають, навпаки. Фахівці ж запевняють – на колір яйця впливає порода курки, яка його знесла і не більше.

Якщо у курки світле забарвлення, то і яйця, які вона знесе, будуть білі, а у курей іншого забарвлення виходять яйця від бежевого до коричневого кольору. Так як в селах більше поширені «пеструшки», то сільські яйця найчастіше саме коричневі.

Яскравість жовтка теж не відображає корисність і на нього не впливає домашня курка чи ні. Його колір залежить від корму, який їсть несучка, якщо він містить в надлишку каротин, то жовтки будуть більш жовті.

Коли вибираєте яйця в магазині, в першу чергу зверніть увагу на термін придатності і їх цілісність. Тріснуті яйця брати не варто, через відколи можуть потрапити бактерії, а значить яйця можуть зіпсуватися раніше, що може спровокувати різного роду нездужання.

Зберігайте яйця в прохолоді, причому окремо від інших продуктів, в цьому плані зараз добре продумано – на дверцятах сучасних холодильників спеціальні закриті відсіки для яєць. Перед вживанням їх бажано мити, щоб виключити потрапляння мікробів, таких, наприклад, як сальмонела, з шкаралупи в яєчню.

Швидко перевірити яйце на свіжість можна простим способом, легенько потрясіть його і прислухайтеся. У несвіжого яйця жовток “стукає” в шкаралупу.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал