Печінка – чудовий і дуже цінний м’ясний продукт.
Але не у всіх виходять страви з печінки яловичої так, щоб вона зберігала свою соковитість і м’якість. Досить дотримати пару – трійку простих правил, і у вас вийде ніжна і смачна печінка. У приготуванні м’якої печінки немає ніяких секретів. Ті, у кого печінка виходить жорсткою і гіркою, допускають кілька помилок. Ми розповімо вам правильний рецепт. Смачна і поживна страва сподобається всім без винятку. Головне – правильно обробити вихідний продукт, і не дати печінці пересмажитися.
Інгредієнти:
- печінка – 1 кг (свиняча або яловича);
- сметана – 1 стакан;
- борошно – 5 столових ложок;
- одна головка часнику;
- молоко.
Приготування:
- Заморожену печінку дістаньте заздалегідь, щоб вона розморозилася. Обов’язково злийте всю воду. Ретельно промийте печінку.
- Видаліть всю плівку і жовчні протоки. Саме вони винуватці жорсткої печінки, і надають їй гіркуватий присмак. Для більш легкого зняття плівки помістіть печінку на хвилину або дві в гарячу воду.
- Наріжте печінку на шматочки, і ще раз перевірте, що всі протоки і плівка видалені. Навіть невеликий пропущений шматочок може зіпсувати страву.
- Для надання яловичій або свинячій печінці особливої м’якості покладіть нарізані шматочки в холодне молоко. Чим більше був вік тварини, тим довше треба вимочувати. Зазвичай, достатньо двох годин.
- Вік можна визначити за кольором печінки. Більш темний колір говорить про солідний вік тварини. І тим жорсткіша виявиться печінка. У молодих телят печінка не вимагає вимочування.
- Гарненько прогрійте сковорідку. Не можна перетримувати страву на вогні, якщо хочете щоб вона залишалася м’якою.
- Нарізані шматки обвалюються в борошні, і обсмажуються півтори – дві хвилини. Смажити в олії до придбання золотистого відтінку.
- Обсмажені шматки кладемо в каструлю і заливаємо сметаною з часником. Додаємо 200 грам води, солимо і перчимо.
- Тушкуйте печінку на слабкому вогні, але не більше 20 хвилин.
Готова страва подається з зеленню.