Головне не зробити помилок – Вимірюємо тиск правильно

Контроль артеріального тиску дуже важливий для того, щоб своєчасно розпізнати і почати лікування багатьох серцево-судинних захворювань.

В домашніх умовах в цьому допоможе тонометр. Головне не зробити помилок при вимірах, які можуть вплинути на результат.

Строго після їжі

Перед вимірюванням тиску не можна їсти, вживати спиртне, пити міцний чай. каву, не варто палити. Алкоголь, нікотин і повний шлунок впливають на результат вимірювання. Краще вимірювати приблизно через пару годин після того, як ви покурили або попили води.

У незручному становищі

Щоб результат вимірювання був коректним, необхідно перебувати в зручній і розслабленій позі, спиратися спиною на спинку стільця або дивана. Рука на столі, на рівні серця. Якщо людина перебуває в лежачому положенні, рука також повинна бути на одному рівні з серцем. Лежачий може впертися в валик дивана, можна покласти в ноги згорнуту ковдру або щось підходяще. У будь-якому випадку, ноги не повинні висіти в повітрі. Не можна їх схрещувати, забиратися з ними на диван, підтискати під себе – це все впливає на кровообіг, і відповідно на результат.

Манжет вимагає уваги

Не варто надягати манжет тонометра поверх одягу або тільки на голу руку. Якщо немає можливості зняти кофту, рукав можна підняти, але так, щоб не утворилося щільного валика. Манжет не повинен завдавати болю або дискомфорт, прилягати занадто щільно або бовтатися.

Тільки спокій

Під час вимірювання не можна розмовляти або рухатися! Людина, що вимірює тиск, повинна бути в спокійному, розслабленому стані.

Контрольне вимірювання

Якщо ви хочете виміряти тиск не один, а кілька разів, то зробіть це з інтервалом в 3-5 хвилин. Саме стільки часу потрібно, щоб кровоносні судини прийшли в початкове положення, і результат вимірювання виключив помилку.

Бережіть себе і своїх близьких

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал