Коли ми не лікуємо, а калічимо: 9 страшних помилок при наданні першої допомоги

 

Коли ми не лікуємо, а калічимо: 9 страшних помилок при наданні першої допомоги

У цьому житті ніхто з нас не застрахований від нещасного випадку, тому важливо знати, як правильно надавати першу допомогу. На жаль, про це знає не так вже й багато людей. А ті, хто думають, що мають правильне поняття про першу допомогу, найчастіше навіть не підозрюють, якої шкоди вони можуть завдати потерпілому.

Ми підготували для тебе топ-9 поширених помилок, які потрібно запам’ятати, щоб не нашкодити людині.

Що не можна робити при наданні першої допомоги

 • Не обробляй відкриту рану йодом або зеленкою
  Ці спиртовмісні речовини створюють на рані глибокий хімічний опік. Він довго заживає. У деяких випадках може залишитися рубець. Йод і зеленка застосовуються тільки при невеликих подряпинах.

Роби правильно! Для дезінфекції рани використовуй перекис водню або хлоргексидин. Потім наклади марлеву пов’язку.

 • Не ляскай того, хто подавився, по спині!
  Не можна плескати по спині того, хто подавився, інакше застрягнувший чужорідний предмет може провалитися ще глибше в дихальні шляхи!

Роби правильно! Найкраще, якщо ти поперхнувся, злегка нахилитися вперед і зробити кілька сильних видихів, потім повільно вдихнути.

Якщо людина подавилася і відчуває проблеми з диханням, нахили його вперед і зроби пару різких ковзаючих рухів по спині в бік шиї, як ніби ти струшує щось.

 • Не маж опіки маслом!
  Масло огортає рану плівкою, через неї кисень не має доступу до опіку. Тому рана не буде гоїтися, а біль тільки посилиться. Можна скористатися пантенолом у вигляді спрею. Піна закриває рану, але забезпечує доступ кисню до неї.

Роби правильно! Охолоди місце опіку. Можна просто підставити його під струмінь холодної води.

Якщо опік несерйозний можна скористатися бабусиним рецептом: намаж уражене місце господарським милом. Біль зменшиться і почервоніння пройде.

Серйозний опік з пошкодженням шкірних покривів потрібно охолодити водою. Потім наклади на рану чисту стерильну пов’язку і терміново звернися за допомогою до лікарні.

 • Не розтирай місце обмороження!
  Після тривалого перебування на холоді можуть замерзнути деякі частини тіла, особливо пальці рук, ніг і вуха. Найчастіше ми швидко розтираємо замерзле місце, але цього, між іншим, не рекомендується робити. Від переохолодження судини спазмуються, кровообіг сповільнюється, а потім і зовсім зупиняється. Судини стають крихкими.

Роби правильно! Поступово відігрійся в теплому приміщенні. Пий гарячий чай з цукром. Але ні в якому разі не вживай алкоголь.

 • Не одягай сто одежинок, коли у тебе висока температура і тебе морозить!
  Коли піднімається температура, порушується теплообмін. Людині стає холодно через різницю температури тіла і температури в кімнаті. Тому організму здається, що він мерзне. Хворий одягається якомога тепліше.
  Якщо ти почнеш кутатися, розпалене тіло не зможе охолодитися і температура не знизиться.

Роби правильно! Розкрийся і приклади злегка прохолодний вологий рушник до чола. За рецептом лікаря потрібно пити ліки, які знижують жар.

 • Не грій ніс теплом, якщо він закладений
  При закладеності носа ще наші бабусі прикладали тепло до перенісся. Але таке нагрівання небезпечно! При сильному нежиті судини розширюються. У носі – набряк, а тепло тільки його підсилює. Нагрівання може погіршити відтік слизу і розвинути запалення.

Роби правильно! Судини потрібно звузити. Для цього використовують спеціальні краплі від нежиті.

 • Не використовуй марганцівку!
  Всі знають, що марганцівка знищує шкідливі бактерії. Але при цьому вона містить мікрокристали, які розчиняються в повному обсязі, (повністю – тільки після кип’ятіння) і несуть шкоду організму. Після розчинення слід використовувати ще фільтр. Це потрібно проробляти обов’язково, так як кристалики при попаданні на слизову шлунка можуть викликати хімічний опік.

Роби правильно! У наш час найкраще використовувати сучасні ліки від отруєння.

 • Не нахиляй голову назад при кровотечі з носа!
  Це не допоможе зупинити кровотечу, а тільки змінить його напрямок. Кров може піти в носоглотку і навіть в шлунок.

Роби правильно! Сядь, випрями спину і нахилися вперед. У ніздрю встав тампон або ватний диск, змочений в 3% -м розчині перекису водню. Також радимо докласти щось холодне до перенісся.

 • Не прикладай тепло до травмованих місць!
  Після різних ударів з’являється набряк. Але не прикладай тепло до місця травми. Така процедура тільки збільшить набряк і біль.

Роби правильно! Постарайся не рухатися, приклади лід і вирушай якомога швидше в травмпункт.

Запам’ятай ці поширені помилки і більше не роби їх!

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал