За місячним календарем пікіровка розсади перцю доводиться на середину квітня 2025 року.
Як правильно пікірувати розсаду, які нюанси є, і як доглядати за перцями, ми розповімо в цій статті.
Навіщо пікірувати перець?
У початківця дачника може виникнути резонне питання, навіщо ускладнювати собі життя зайвий раз і пікірувати розсаду перцю, якщо можна вирощувати його в одній ємності.
Пікіровка – це не просто пересадка розсади з однієї ємності в іншу. Процедура має цілком конкретну мету.
Коли ви пікіруєте перець, то ви трохи поглиблюєте стебло в грунт, що стимулює розвиток бічних коренів, тобто відбувається розростання кореневої системи.
А чим більше коренева система у рослини, тим краще воно всмоктує з субстрату поживні речовини, а, значить, краще росте і розвивається.
Крім того, пікіруючи перець в окремі горщики, ми вберігає рослини від переплетення коренів.
У яких випадках проводять пікіровку перцю?
Насправді, є відразу кілька причин, щоб провести пікіровку розсади перцю в квітні.
- Забезпечити саджанців простір для зростання і розвитку. В одній ємності рослинам буде просто тісно. У роздільних же ємностях перці не заважатимуть розвитку один одного. У кожного з них буде достатньо харчування, землі і світла.
- Видалити хворі і слабкі екземпляри. Не вся розсада вийде здорової і міцної. Частина саджанців неодмінно буде витягнулися, хворими або відстаючими в розвитку. Щоб не витрачати на них ресурси, проводять пікіровку.
- Уповільнити розвиток розсади. Якщо прикопати саджанці під час пікіровки, то рослина спочатку почне нарощувати коріння, що сповільнить зростання надземної частини. В результаті розсада вийде товстенька і з потужною кореневою системою.
На замітку. Якщо ж ви відразу сіяли насіння перцю в окремі стаканчики або торф’яні таблетки, то проводити пікіровку зовсім необов’язково.
Як зрозуміти, що перець в квітні пора пікірувати
Зрозуміти, що в квітні прийшла пора пікіровки розсади перцю, дуже просто . Як тільки на саджанцях виростають 2 справжніх листочка, необхідно пікірувати.
Звертаємо увагу, що спочатку паросток випускає сім’ядольні листочки. Вони овальні і зовсім крихітні.
Потім вже з’являються справжні листочки. Вони вже мають «класичну перцеву форму.
Як тільки вони трошки відросте, можна пікірувати.
Пікіровка саме в цей час обумовлена тим, що розсада вже має досить розвинену кореневу систему, але ще не перетворилися і тому добре перенесе процедуру.
На замітку. Доросла розсада гірше пікірують і частіше хворіє.
Пікіровка перцю в квітні 2025 року за місячним календарем, сприятливі дні
В нашій країні дачники проводять пікіровку, орієнтуючись на місячний календар на конкретний місяць. В даному випадку, на квітень.
Пікірують завжди на зростаючий місяць. Це найбільш детально визначений час для даного агротехнічного заходу.
В квітні 2025 року місяць буде рости з 13 по 26 число.
На убуваючий місяць теж допустимо пікірувати, але ніяких переваг пікірування в цей час не принесе.
Коли пікірувати перець в квітні 2025 року за місячним календарем не варто?
Неприпустимо пікірувати перці в дні повного місяця і молодика. У квітні 2025 року ця 12 і 27 числа.
ВАЖЛИВО! Термін проведення пікіровки безпосередньо залежить від часу посіву і сорти перцю.
Особливості пікіровки перцю в квітні, як правильно провести пікірування
Крім традиційного пікірування в звичайні пластикові стакани є ще кілька методів проведення пікіровки. Зупинимося на них трохи докладніше.
ВАЖЛИВО! Витягувати перці із загального контейнера потрібно дуже акуратно, попередньо змочивши субстрат. Використовуйте ложечку або гостру шпагу, щоб акуратно підчепити сіянець.
Як пікірувати в стаканчики
Перше, з чого треба почати – це підібрати правильно пластиковий стакан. Все залежить від сорту перцю, який ви вирощуєте. Для рослих різновидів беріть півлітрові стакани, для низькорослих – маленькі на 0,2 або 0,3 л.
Далі зробіть в дні дренажні отвори.
Наступний крок – насипати в стаканчик субстрат і зробити лунку, куди помістити сіянець. Присипаємо грунтом і переходимо до наступної сіянки.
Пікіровка в торф’яні стаканчики
Пікіровка в торф’яні стаканчики здійснюється також, як і в пластикові стаканчики.
Метод «Равлик»
Для цього способу знадобиться довгий шматок тонкого поролону шириною близько 10 – 12 см.
На стрічку укладаємо шар грунту товщиною 1 -2 см. По одному краю розкладаємо сіянці так, щоб корінець був на грунті, а надземна частина за межею стрічки. Звертаємо в спіраль і перехоплюємо гумкою для грошей.
Якщо поглянути збоку, то конструкція нагадує раковину равлика.
Метод зручний, коли багато розсади, а місця, навпаки, мало.
Метод «Пелюшки»
Для цього способу знадобиться шматочок плівки розміром 15 на 10. На нього треба насипати і розподілити столову ложку грунту. Далі укладаємо сіянець. Акуратно згортаємо пелюшку і перехоплюємо гумкою для грошей.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ. Щоб «пелюшки» зберігали вертикальне положення, їх все разом щільно ставлять в загальний ящик.
Як доглядати за розсадою перцю після пікіровки
Щоб пікіровка мала сенс, розсаду необхідно забезпечити достатній догляд.
Температура
Комфортною температурою для перців після пікіровки буде +22 +24 градуса.
Нижньою межею допустимого значення буде +20, а верхній +25. Намагайтеся не допускати перепадів температури і протягів. Все це згубно для перців.
Саме в квітні сонце починає по-справжньому пригрівати, так що стежте, щоб саджанці не перегрілися в його променях. У другій половині місяця і зовсім краще притіняти розсаду.
Освітлення
перцю в будь-якому випадку треба не менш як 12 годин регулярного висвітлення. Без ультрафіолету сповільниться процес фотосинтезу, а, значить, і будівництва тканин рослини. Розсада почне витягуватися.
Тому розташовувати ємності з розсадою необхідно на найбільш освітлених місцях.
З приводу додаткової підсвічування точно сказати нічого не можна. Все залежить від того, де ви живете, і наскільки тривалий світловий день.
Якщо підсвічування знадобиться, то найкраще використовувати діодні стрічки, так як вони менше витрачають енергію і довговічні. Їх потім можна буде використовувати в наступному дачному сезоні.
Полив
Відразу після пікіровки поливати розсаду необов’язково. Найбільш ефективним полив буде на 2-3 день після пікірування.
Далі зрошення повинно бути регулярним. Не можна допускати переливів, а й пересушувати земляний кому не дозволено.
Орієнтуйтеся на 1 полив в 5 днів, але при цьому регулярно контролюйте стан субстрату в ємності.
Підживлення
Таким же чином йдуть справи з підгодівлею.
Вносити добрива раніше, ніж через 15 днів після пікіровки безглуздо. Розсада їх просто не зможе засвоїти.
Все підгодівлі повинні бути рідкими. Перед тим, як їх вносити, необхідно змочити земляний кому, щоб не «обпалити» корінці.
Часті помилки
- У саджанців перцю прищипують корінь. Взагалі, прищіпка кореня – досить стандартна процедура при проведенні пікіровки. Але перець – дуже примхлива культура, тому його корінь не чіпають.
- Пікіровка в квітні проводиться рано чи пізно. Пікірувати треба в той момент, коли у перчиком виросли по 2 справжніх листки. В крайньому випадку, можна дочекатися появи третього листочка, але тільки в тому випадку, якщо саджанець не витягнула.
- Коріння не розпрямляються. Коли пікіруєте в окрему ємність, то робіть таку лунку, щоб коріння помістилися в ній в повністю розправленому стані.
- Ігнорується місячний календар. Місячний календар – це не забобони. Місяць впливає на процеси життєдіяльності рослин, тому дуже важливо дотримуватися його вимоги.
- Перець поливається і (або) підгодовується відразу після пікіровки. Перший полив проводиться на 2-3 день після процедури . Підживлення – не раніше, ніж через 2 тижні. До цього моменту вносити добрива безглуздо, тому що коріння ще не зможуть повноцінно втягувати поживні речовини з грунту.
- Застосування сухих гранульованих добрив. Підгодовувати перець необхідно рідким розчином. Якщо використовуєте сухе мінеральне добриво, то його треба розчинити у воді.
- Використання холодної води для зрошення. Як вже неодноразово говорилося, перці дуже примхливі самі по собі. Використання холодної води для зрошення може привести до шоку коренів і хвороби.
- Стебло перетиснено. При пікіровки звертайтеся з саджанцями дуже акуратно. Якщо передаючи стебло, то рослина може загинути.
Відповіді на часті питання
Чи можна пікірувати перець в квітні?
Якщо рослини готові до процедури (випустили по 2 справжніх листки), то так .
Коли найкраще пікірувати перець за місячним календарем?
За місячним календарем краще всього працювати з 13 по 26 квітня.
Перець почав витягуватися. Що робити?
Обробіть по листу регулятором росту (Атлет, Малишок). Забезпечте достатнє освітлення (12-14 годин).
Які ємності використовувати для пікіровки?
Будь-які стаканчики, горщики об’ємом 0 , 2-0,5 л з обов’язковими дренажними отворами. Також підійдуть торф’яні стаканчики.
Чи потрібно прищеплювати корінь перцю?
Ні, перець цього не любить.
Коли підгодувати перець після пікіровки?
Не раніше, ніж через 2 тижні, щоб саджанець встиг вкоренитися.
Висновок
Пікіровка розсади перцю в квітні проходить цілком буденно. Дотримуйтесь основні правила проведення процедури, не поспішайте і не затягуйте.
Пам’ятайте, що витягнувся розсаду незручно пікірувати, і вона гірше переносить пікіровку.