Коли садити картоплю в червні 2024 року за місячним календарем, сприятливі дні

Червень – останній місяць, коли можна садити картоплю. За місячним календарем це можна зробити на початку і наприкінці місяця.

Детальніше про вибір терміну висадки картоплі в червні, а також деякі хитрощі процесу – в нашій сьогоднішній статті.

Які сорти картоплі садять в червні

Картопля є основою багатьох кулінарних страв. Овоч вирощується практично на будь-якій дачі, мають велику популярність серед дачників.

Щоб отримати великий урожай слід знати, коли садити культуру. Для цього багато дачників користуються допомогою місячного календаря.

В червні садять тільки ранньостиглі сорти. Особливу увагу слід звернути на такі різновиди:

  • Імпала. Даний вид можна садити все літо. Відрізняється дуже швидким дозріванням і хорошим урожаєм;
  • Невський картопля. Відмітна особливість – швидке дозрівання і імунітет перед багатьма захворюваннями. Тому різновид часто садять в червні;
  • Тирас. Сорт відноситься до ранимого, і дозріває до кінця літа.

ДОВІДКА. Вибираючи відповідну різновид, необхідно враховувати терміни дозрівання. Садити в червні бажано сорти картоплі терміном дозрівання не більше 80 днів.

В яких регіонах картоплю можна посадити в червні?

Вирощуючи культуру, недостатньо враховувати рекомендації місячного календаря. Також велике значення має регіон, де проживає дачник.

Сприятливі дні в червні 2024 року за місячним календарем для посадки картоплі

Місячний календар містить рекомендації для дачників. У цих рекомендаціях вказується, коли садити картоплю в 2024 році. Календар дає узагальнені рекомендації, які дозволяють підібрати найбільш оптимальний період для висадки.

Дотримуючись місячний календар, необхідно висаджувати картоплю в наступні дні: 2, 3, 6, 7, 8, 18, 19, 20, 25, 26, 29, 30 червня. День повинен бути теплим.

На замітку. Садити бульби слід рано вранці до настання спеки.

Коли садити картоплю в червні 2024 роки не варто?

Однак крім сприятливих днів місячний календар містить інформацію про числах, коли садити культуру не варто. До таких днів слід віднести 9, 10, 11, 24 числа.

Однак в деяких випадках в ці дні висадка може проводитися, якщо у дачника немає можливості дотримуватися рекомендацій Місячного календаря.

ВАЖЛИВО! Використовувати місячний календар можна не тільки, щоб садити картоплю. У календарі є підказки також щодо внесення добрив.

Особливості червневої посадки картоплі

Саджаючи картоплю в червні, недостатньо дотримуватися рекомендацій місячного календаря слід враховувати такі особливості:

  • вибирати ділянку для висаджування необхідно без застою води;
  • за кілька днів до того, як садити картоплю потрібно удобрити грунт. З цією метою використовується компост або перегній;
  • ділянку перед тим як садити культуру за кілька днів рясно поливається;
  • між кущами необхідно витримувати відстань. Це знизить ризик появи фітофторозу.

На замітку. Культура швидко дає сходи якщо дотримуватися рекомендацій щодо поливу. Щоб отримати хороший врожай, потрібно поливати грядки не рідше 1 разу на два дні.

На яку глибину садити картоплю в червні

Посадити картоплю необхідно на глибину 10-15 см. Така глибина дозволяє зберегти вологу, і бульби швидше сформують кущ.

Також важливо висаджувати вже пророщену картоплю. Так як відсутність паростків може значно продовжити період появи перших сходів.

ВАЖЛИВО! Не слід розміщувати бульби занадто близько до поверхні. Це може привести до того, що бульба «спечеться» на сонці і не дасть паростків.

Хитрощі посадки картоплі в червні, що можна і чого не можна робити

Для того щоб отримати великий урожай недостатньо дотримуватися рекомендацій місячного календаря. Слід знати деякі хитрощі. До таких необхідно віднести:

  • використовувати ділянку, де до цього вирощувалася інша культура. Найчастіше дачники садять картоплю на ділянках, де до цього вирощувалася редиска;
  • в лунку під час висадки додавати деревну золу. Деревна зола, покращує ріст паростків і знижує ризик появи шкідників;
  • після висадки грядки необхідно замульчувати. Мульча не тільки зберігає вологу, але і полегшує догляд за картоплею. В якості мульчі можна використовувати солому і перегній;
  • лунки обережно засипаються грунтом, але не розрівнюються.

В червні дачники часто садять картоплю. Однак на відміну від весняної посадки в лунку не слід додавати добриво. Так як такі добавки можуть згубно відобразиться на паростках. Відразу після посадочних робіт культура не поливається, так як може сформуватися кірка, яка запобіжить надходження повітря в грунт.

Як доглядати за картоплею, посадженою в червні

Щоб картопля, посаджена в червні, дала хороший врожай, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій по догляду:

  • для поливу використовувати теплу воду. Поливати кожні два дні;
  • раз в 3 дня необхідно рихлити ґрунт. Така процедура дозволить наситити грунт киснем і поліпшить зростання стебел;
  • через тиждень після появи паростків необхідно внести комплексні добрива. Підійде суперфосфат;
  • регулярно видаляти бур’ян. Так як бур’яни не тільки негативно впливають на зростання культури, але і є джерелами захворювань.

Також ще однією проблемою вирощування картоплі є поява колорадського жука. Щоб зберегти врожай, необхідно своєчасно використовувати інсектициди.

ВАЖЛИВО! Для того щоб захистити молоді стебла від жарких променів рекомендовано встановлювати укриття. Для таких цілей використовується спеціальна садові мережу.

Які прикмети є при посадці картоплі в червні

Крім Місячного календаря дачники звертають увагу на народні прикмети. До найбільш поширених слід віднести:

  • не слід садити культуру в суботу. За народними прикметами такий урожай швидко буде псуватися;
  • якщо при посадці картоплі грунт кришиться, а не злипається значить урожай буде хорошим;
  • дотримуватися «правило десяти» .Температура повітря повинна бути вище + 10, температура грунту не менш десяти, і висаджувати бульби на глибину не менше 10 см.

Народні прикмети неодноразово доводили свою правдивість і дозволяють збирати великий урожай картоплі. Садити бульби рекомендовано в похмуру погоду або рано вранці.

Часті помилки

Саджаючи культуру в червні, часто дачники роблять помилки. До найбільш поширених слід віднести:

  • висадка бульб з переросли паростками. Якщо паростки занадто довгі, необхідно їх трохи обрізати. Такий процес дозволить бульбі накопичити необхідні поживні речовини і прискорити проростання;
  • не економити місце на ділянці. Занадто густа посадка негативно відображається не тільки на врожаї, а й на розвиток бадилля;
  • висадка картоплі на одній ділянці кілька років поспіль. Найбільш поширена проблема. Якщо культуру садити кілька років, то урожай буде не тільки маленьким, але і бульби втрачають свої смакові якості;
  • занадто рясний полив. Поливати культуру необхідно помірно. занадто велика кількість вологи призводить до того що бульби стають водянистими і несмачними.

Для того щоб уникнути проблем вчасно посадочних робіт, необхідно прислухатися до порад досвідчених дачників.

Відповіді на часті питання

Чому після посадки молоді кущі ростуть жовтими?

Така проблема найчастіше виникає, якщо бульби посаджені занадто глибоко в грунт або в лунку додані добрива. Рослина не може повністю поглинути всі поживні речовини в результаті чого жовтіє.

Чи можна підгодовувати культуру свіжим гноєм?

Ні, свіжий гній може вноситися тільки восени. За зиму речовина перепріває і може використовуватися як добриво. У свіжому ж вигляді гній може завдати непоправної шкоди.

Якщо посадити бульби влітку, коли збирати врожай?

Даний період залежить від сорту картоплі. Але найчастіше дачники збирають урожай у вересні. Для того щоб картопля добре зберігалася, необхідно дати повністю визріти бульбі і тільки після цього викопувати.

Чи необхідна протруювання від жука?

Для того щоб зберегти молоді пагони, бульби слід протравити від колорадського жука. Проводиться процедура безпосередньо перед посадкою.

Висновок

Садити картоплю можна не тільки в травні, але і в червні. Така посадка дозволяє збирати великий урожай, якщо дотримуватися всіх рекомендацій. Часто дачники в якості помічника використовують місячний календар.

Календар містить необхідні підказки і найбільш підходящі терміни. Однак необхідно використовувати місячний календар на поточний рік, так як сприятливі і несприятливі дні щорічно змінюються.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал