Коли садити петрушку в 2021 році за місячним календарем

Зміст

Петрушка – корисна культура, яку можна садити на присадибній ділянці або в теплиці.

І, хоча посадка проста, в ній є кілька нюансів, які дозволяють підвищити врожайність. Перш за все, садити треба в сприятливі дні за місячним календарем.

Також варто правильно підібрати термін для висадки, враховуючи особливості місцевого клімату.

Як вибрати час для посадки петрушки в залежності від сорту?

При виборі того чи іншого сорту петрушки варто враховувати їх морозостійкість. Так теплолюбні різновиди висаджувати краще на початку-середині весни і літа.

А для висадки під зиму варто вибирати самі морозостійкі сорти. Кращими вважаються такі різновиди: Листова звичайна, Ніжний аромат, Фестивальна рання .

Також слід розрізняти листову і кореневу петрушку. Останню садити можна тільки з другої декади травня, інакше вона загине від поворотних заморозків.

Коли краще сіяти петрушку навесні або восени

Садити культуру можна в будь-який час року, звіряючись з місячним календарем. І вибір часу залежить від того, наскільки ранній потрібно отримати урожай, і який клімат в регіоні.

Коли садити петрушку навесні?

Садити петрушку навесні варто, коли земля прогріється до +5 ° C, звіряючись з місячним календарем. Якщо садити в занадто холодний і мокрий грунт, то більшість насіння загниє, так і не давши паростків.

Визначаємо час посадки петрушки восени

Час осіннього посіву залежить від особливостей клімату, а також місячного календаря. Так на півдні країни у вересні ще не пізно висадити ранні сорти, щоб зняти урожай до середини-кінця сезону. А в північних регіонах середина осені – це найкращий час для підзимньої висадки.

Коли сіяти петрушку під зиму?

Садити петрушку під зиму треба не раніше, ніж підмерзне верхній шар землі. І не варто приступати до заходу до того, як встановиться стабільна мінусова температура.

Коли садити петрушку в 2021 році за місячним календарем, сприятливий час, таблиця.

Якщо посіяти петрушку в сприятливий день за місячним календарем, то вона буде добре розвиватися і принесе максимальний урожай. Але варто розуміти, що висаджувати листову і кореневу зелень треба в різні дні:

Місяць Сприятливі дні для листових сортів Сприятливі дні для кореневої петрушки
Січень 14 – 27 14 – 27
Лютий 12 – 26 12 – 26
Березень 5 8, 11, 12, 15, 20, 21 5-7, 11, 12, 15
Квітень 15-17 1, 19, 22- 24, 28-30
Травень 5-8 18-21
Червень 4-6 15-17, 21-23
Липень 13, 14, 17-19, 22, 23 11;
Серпень 9, 10, 14, 15, 18, 19 11;
Вересень 11; 24-26
Жовтень 18-19 3-6, 8-11, 13 -15, 18-23, 26-28
Листопада 5-7, 22-27 5-9, 22-24
Грудень 5, 6, 9, 10, 14, 15 11

Коли сіяти петрушку в 2021 році за місячним календарем не варто

Садити петрушку за місячним календарем можна в серп, Молодик, а також в періоди, коли нічне світило знаходиться в знаку Водолія.

Посаджені в такі дні зелень може не зійти або принесе мінімальний урожай:

 • січень – 13, 28.
 • Лютий – 11, 27.
 • березень – 9, 10, 13, 28.
 • Квітень – 5, 6 12, 27.
 • Травень – 2-4, 11, 26, 30, 31.
 • Червень – 10, 24, 26-27.
 • Липень – 10, 24-25.
 • серпень – 8, 20-22.
 • Вересень – 7, 16, 17, 21.
 • жовтень – 6, 13-15, 20.
 • листопад – 5, 10, 11, 19.
 • грудень – 4, 19.

Коли садити петрушку у відкритий грунт

Навесні садити зелень у відкритий ґрунт можна, коли земля прогріється до температури +2 ° C на глибину в 2-3 см, вибравши вдалий день за місячним календарем.

Восени, приступати до заходу необхідно, коли вдень температура тримається в межах + 1 … + 3 ° C, а вночі опускається до -5 … -2 ° C.

Коли сіяти насіння в теплицю?

У опалювальну теплицю, в якій можна контролювати температуру, садити зелень можна круглий рік, звіряючись з місячним календарем. І, щоб отримати урожай до певної дати, знадобиться висадити рослину за 45 днів до нього. Краще використовувати для цього ранні сорти культури.

Можна докорити процес, попередньо прорости зернятка на вологій марлі протягом 5 діб. Потім їх необхідно висадити, і підтримувати біля них температуру в межах +1 ° C протягом 10 днів.

А потім підняти температуру до стандартних показників (+ 12 … + 18 ° C). При такому підході сіянці з’являються вже через 15-17 днів, і вони будуть формувати зелень в 3 рази швидше, ніж зазвичай.

Коли садити на розсаду і як доглядати за розсадою?

Садити зелень на розсаду слід з першої декади березня, дотримуючись вимог місячного календаря. Тоді паростки зміцніють до середини квітня – початок березня, і їх можна буде без побоювання висадити у відкритий грунт. Для розсади знадобиться підготувати спеціальні контейнери. Також підійдуть горщики або харчові ємності з кришкою, але в них важливо зробити дренажні отвори.

Ще необхідно придбати універсальний грунт, призначений для вирощування розсади. Його можна змішати з городньої грунтом і піском для економії. Але тоді суміш знадобиться знезаразити, потримавши над парою або прогрів в духовці.

Зернятка потрібно заздалегідь підготувати, вимочивши в теплій воді або розчині стимуляторів росту. Під час посадочних робіт йти за такою інструкції:

 1. Контейнер заповнити грунтом, і добре полити його теплою водою.
 2. У грунті зробити борозенки, глибиною до 0,5 см.
 3. Густо посіяти зерна петрушки, і присипати їх субстратом.
 4. Контейнер накрити плівкою або склом, і поставити в місце з температурою +24 … + 25 ° C.
 5. Коли з’явиться сіянці, укриття зняти, і переставити в світле місце, наприклад, на підвіконня південного вікна. Підтримувати біля розсади температуру в межах + 16 … + 25 ° C. У міру підсихання, поливати грунт теплою водою.
 6. Після утворення на паростках по 1-2 листків прорідити.

Садити розсаду петрушки у відкритий грунт треба методом перевалки. Між сіянцями слід дотримуватися дистанції в 5-8 см. Ширина міжрядь повинна досягати 25-30 см.

Посадка петрушки в залежності від регіону

Вибираючи термін для весняної або осінньої висадки петрушки, важливо враховувати кліматичні особливості регіону.

Південні регіони

Висаджувати на грядку можна в перших числах березня. Підзимний посів слід провести в кінці листопада – на початку грудня.

Середня смуга

Приступати до посіву слід в кінці березня – початку квітня. Підзимню висадку слід провести в кінці жовтня.

Північні регіони

Садити петрушку у відкритий грунт навесні треба не раніше кінця квітня. Восени цей захід потрібно провести в другу декаду вересня.

Як правильно садити петрушку

Щоб отримати максимальний урожай соковитої і корисної петрушки, потрібно підібрати гарне місце, і висадити її за певною схемою. Також знадобиться заздалегідь обробити ділянку під культуру, а перед весняним посівом необхідно підготувати посадковий матеріал.

Як підібрати місце для рослини?

Петрушка краще розвивається на добре освітлених місцях, закритих від протягів і різких поривів вітру. Підійде південна або східна сторона ділянки. Не можна висаджувати зелень в низині і місцях з близьким заляганням грунтових вод, так як вона не переносить застій вологи у коренів.

До грунту петрушка не пред’являє особливих вимог, але краще вона росте на родючих, пухких грунтах з нейтральною або слабокислою реакцією.

ПОРАДА! Висаджувати зелень краще на ділянці, де до цього росли томати, картопля, капуста. Не треба садити її після найближчих родичів: моркви, селери, кропу.

Підготовка ділянки

Грядку під зелень слід готувати за 3-4 тижні до посіву. Якщо рослина необхідно висадити навесні, то краще провести цей захід ще з осені. Інакше в мерзлій землі буде складно зробити борозенки. Підготовку ділянки знадобиться проводити за таким алгоритмом:

 1. Землю перекопати на глибину в 20-25 см, і видалити при необхідності бур’яни.
 2. У кожен кв. м грунту внести по 5 кг перегною, 10 гр сульфату калію, 15 гр суперфосфату і 20 гр аміачної селітри.
 3. Поверхню грядки розрівняти, і викопати в ній борозенки з глибиною в 4,5-5 см. Між рядами необхідно дотримуватися дистанції в 15-20 см.
 4. Грядку накрити плівкою або іншим матеріалом, щоб її не розмило дощами.

ПОРАДА! За 7 днів до передбачуваного посіву борозенки пролити слабким розчином марганцівки (1%), щоб запобігти зараженню зелені грибковими хворобами.

Як садити петрушку навесні

Проводити захід потрібно за такою інструкції:

 1. З грядки зняти укриття, грунт рясно полити теплою водою.
 2. Посадити підготовлені насіння петрушки, з розрахунку 0,5 г на кв. м.
 3. Посадковий матеріал присипати шаром землі, з товщиною в 1-2 см. Для цієї мети використовувати універсальний субстрат, і зберігати його в опалювальному приміщенні. Тоді вдасться зібрати ранній урожай.
 4. Бажано накрити посадку нетканим матеріалом.

Зняти укриття можна вже через тиждень.

Як садити зелень перед зимою

Озиму посадку культури потрібно проводити за таким алгоритмом:

 1. Знявши з грядки плівку, висадити зернятка в борозенки. Причому не можна попередньо замочувати посадковий матеріал і прискорювати його проростання.
 2. Насіння присипати сухим субстратом. Глибина загортання не повинна перевищувати 2 см.
 3. Якщо сезон видався дощовим, то посадку необхідно вкрити поліетиленовою плівкою. Коли опади закінчаться, укриття зняти. Поверхня грядки бажано мульчувати торфом або перегноєм. Але на початку весни шар потрібно зняти.

ВАЖЛИВО! Поливати грядку при підзимним посіві категорично заборонено. Інакше зернятка просто вимерзнуть.

Які є хитрощі при посіві?

Якщо стоїть холодна весна, земля ще вкрита снігом і недостатньо прогрілася, то можна висіяти петрушку в «теплі грядки». Для цього пролити борозенки окропом і засипати їх деревною золою.

Після цього знадобиться висіяти зерна, присипати їх грунтом, а потім укрити їх товстим шаром снігу. Тоді рослини зійдуть, як тільки встановиться тепла погода.

УВАГА! Важливо присипати сухим грунтом, який необхідно тримати в теплому приміщенні. Якщо використовувати мерзлу або холодну землю, то посадковий матеріал може загинути.

Насіння зійшли, як доглядати після сходів

Догляд за посадкою петрушки складається зі звичайних агротехнічних заходів:

 • Полив. Зволожувати посіви необхідно, як тільки підсохне верхній шар грунту. А проводити цей захід бажано у вечірній час, щоб краплі води під дією сонця не спричинили опік листя.
 • Прополка . Видаляти бур’яни знадобиться тільки на початку розвитку петрушки. Надалі вона сама витіснить небажаних сусідів.
 • Підживлення . Якщо культура посаджена на підготовлену ділянку, то удобрювати її не знадобиться. Якщо ж грунт збіднений, то варто внести в нього рідкий настій коров’яку, пташиного посліду. Проводити підгодівлю потрібно у вечірній час. В процесі не можна потрапляти добривами на листя, і потрібно вливати їх строго під корінь.
 • Проріджування . Листову петрушку прорідити необов’язково, так як з часом сильніші паростки витіснять слабких сусідів. Для кореневих різновидів цей захід вважається обов’язковим. І без нього виростити великі коренеплоди не вдасться.

Як прискорити схід насіння петрушки?

Гранульовані і дражировані зерна петрушки не потребують підготовки. А звичайний посадковий матеріал варто заздалегідь обробити, щоб прискорити його проростання. І зробити це простіше такими способами:

 • Обробка теплом. Посадковий матеріал скласти в марлевий мішок, і помістити його в термос. Залити водою з температурою + 50 … + 55 ° C, і запарювати протягом 20 хв. Потім зерна остудити в холодній воді, злегка підсушити і відразу посіяти.
 • Замочування в стимуляторі зростання. Приготувавши розчин «Епін» або «циркону», потрібно замочити в ньому насіння на 2 4 ч. Потім їх процідити, обсушити і висіяти.
 • Обробка горілкою. Насіння скласти в мішечок, і залити на 20 хв. горілкою. Потім промити посадковий матеріал чистою водою, висушити і використовувати для посадки.

УВАГА! Не можна обробляти насіння перед посадкою під зиму. Інакше вони проростуть до закінчення холодного періоду, і загинуть.

Часті помилки

При посадці петрушки недосвідчені садівники роблять такі помилки:

 • Весняний посів без підготовки посадкового матеріалу. На насінні присутні ефірні масла, які перешкоджають їх проростання. І важливо зняти цю природну захист, інакше не всі рослини зможуть зійти.
 • Підготовка посадкового матеріалу під час зимної посадки. Висівати насіння перед холодним періодом потрібно тільки сухими. Інакше вони проростуть завчасно, і загинуть від перших морозів.
 • Полив грядки при зимньому посіві. Висаджувати петрушку в кінці осені потрібно виключно на сухі грядки. Інакше насіння загинуть.

Відповіді на часті питання

При посадці петрушки садівники нерідко задають такі питання:

Як перевірити насіння на схожість?

Посадковий матеріал потрібно залити слабким соляним розчином (30 г на 1 л води), і витримати його протягом 2 ч. використовувати для висадки слід те насіння, що опустилися на дно.

Якщо петрушка густо зійшла, чи треба її проріджувати?

Так, інакше паростки будуть конкурувати між собою за поживні речовини, вологу і сонце. І в результаті їх врожайність скоротиться до мінімуму.

Висновок

Виростити петрушку на присадибній ділянці, балконі або в теплиці нескладно. Але важливо висаджувати культуру за певним алгоритмом, і проводить цей захід в сприятливі дні за місячним календарем. І тоді збирати багатий урожай корисної зелені можна хоч цілий рік.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал