Кожен раз мию вікна цим методом. Ні бруду, ні пилу, а скло не запотіває цілий рік. Ділюся методом тітки

Для початку слід підготувати інструменти, ємності і сам склад для роботи.

Вам буде потрібно:

 • Ємність, де будете розводити нашатир з водою.
 • Поролон, губка, м’яка ганчірка без ворсу, з якої зручно працювати (розприскувач при роботі на великій площі).
 • Папір, журнали або газети для того, щоб витирати нанесений засіб.
 • М’які ганчірочки для видалення залишків складу з поверхні, що очищається.
 • Засоби індивідуальної безпеки – гумові рукавички, окуляри, одяг, в т.ч. поліетиленовий плащ для захисту шкіри.

Не забуваємо, що мийка з використанням нашатирного спирту є контактною – потрібно видаляти забруднення, жовтизну і пил ручним інструментом, яким ви зможете дістатися до поверхні, що очищається.

Рецепт №1

Якщо ми миємо вікна нашатирним спиртом без додавання інших засобів (наприклад, мильного розчину), то пропорція буде 5 мл на 5 літрів проточної води. Отриману суміш ретельно перемішують до використання.

Рецепт №2

Гліцерин

З додаванням гліцерину. У 200 мл води додайте 200 мл гліцерину і 5 мл нашатирю. Такий склад застосовують не тільки для очищення, але і для подальшого захисту пластикових вікон від напилення і льоду.

Етапи робіт

Мити пластикові вікна нашатирним спиртом слід в наступній послідовності:

 1. Видалити великі забруднення, павутини і пил за допомогою швабри, щітки і аналогічних інструментів.
 2. Занурити губку в підготовлений розчин, вичавити губку і протерти рами, підвіконня, схили і інші елементи конструкції.
 3. Важкодоступні місця (примикання стулок, петлі, фурнітуру) можна почистити за допомогою ватних паличок або зубочисток з ватою.
 4. Губкою (або ретельно вимитою в теплій воді), змоченою в розчині, протерти вікна зверху вниз (руху зліва-направо для лівші або праворуч-наліво для правші).
 5. Переконатися, що не залишилося забруднених ділянок на вікнах.
 6. Насухо витерти склопакети за допомогою газети чи іншого паперу. Можливе використання чистої тканини, але майте на увазі, що полірування скла слід робити тільки сухим матеріалом – після декількох рухів ганчірку або газету необхідно замінити.
 7. Завершити миття елементів, що залишилися – жалюзі, і т.д.

Всю процедуру можна повторювати кілька разів до того, поки скляна поверхня і профілі повністю не очистяться від забруднень. За допомогою нашатирного спирту видаляється не тільки бруд, але і жовтизна на поверхні пластика.

Запобіжні заходи

Пам’ятайте, що при даному способі миття необхідно враховувати наступне:

 • Всі роботи виконувати в добре провітрюваному приміщенні – забезпечте протяг в квартирі / будинку, обов’язково залиште відкритими вікна після миття. Нашатир має неприємний запах – тривале перебування в приміщенні може викликати нездужання.
 • Рекомендується використовувати мінімальний набір засобів індивідуального захисту – гумові рукавички, системи захисту дихання навіть при хорошому провітрюванні приміщення (респіратор), окуляри для захисту очей, халат або інший одяг, що захищає від попадання хімії на шкіру
 • При попаданні рідини на шкіру, слизові необхідно терміново промити пошкоджені ділянки проточною водою.
 • Неприпустимо використовувати одночасно зі складом різну побутову хімію, яка може містити хлор. Виникають смертельні випаровування в результаті хімічної реакції, яка небезпечна для здоров’я.
Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал