Лікування йодною сіткою: 5 проблем, які можна вирішити

Спиртова настоянка йоду – одне з найдієвіших і доступних антисептичних засобів. Однак не всім відомо, що цей аптечний препарат може використовуватися не тільки для знезараження шкіри при порізах і подряпинах. Прості лінії (так звана сітка), намальовані на тілі розчином йоду, допомагають полегшити цілий ряд нездужань за рахунок подвійної дії.

  1. По-перше, він виробляє виражений розігріваючий ефект, оскільки його молекули підсилюють місцевий кровотік.
  2. По-друге, проникаючи через пори в підшкірні тканини, йод пригнічує життєдіяльність патогенних мікроорганізмів і знижує інтенсивність запалення.

Сьогодні ми розповімо про патології, при яких показано нанесення йодної сітки.

Захворювання дихальних шляхів

Використання розчину йоду може істотно полегшити нав’язливі симптоми простудних захворювань і прискорити одужання. При нежиті сіточку малюють на крилах носа і в області перенісся. Щоб позбутися від сухого кашлю, йодну сітку наносять на шкіру горла і верхній частині грудей. Робити це слід обережно, легкими дотиками. Справитися з будь-якими простудними явищами допомагає сітка, щодня наноситься на ікри і ступні ніг.

Варикозна хвороба

При варикозному розширенні вен йодну сітку рекомендують наносити на проблемні зони ніг на ніч. Процедури проводять не частіше двох разів на тиждень, курс лікування займає 60 днів. Терапевтичний вплив йоду в даному випадку проявляється зменшенням набряклості і поліпшенням зовнішнього вигляду ніг. Хворі відзначають зниження стомлюваності і больового синдрому.

Удари і синці

Йодна сітка допомагає позбавлятися від гематом. Однак відразу наносити її на синяк, що утворився внаслідок удару, не варто. Справа в тому, що такі пошкодження супроводжуються набряками, а йод може заважати розсмоктування. Тому на постраждалу ділянку спочатку накладають холодний компрес, а до лікування йодом приступають через добу.

Якщо синці з’являються на місці ін’єкцій, наносити йодну сітку можна відразу, повторюючи процедуру не частіше двох разів на добу.

Болі в спині і суглобах

Багатьох людей з віком починають турбувати болі в спині, що виникають після довгої ходьби або при стоячій роботі. Вирішити проблему допомагає йодна сітка. Її наносять три рази в тиждень на середину верхньої частини спини, маючи в своєму розпорядженні вертикальні лінії уздовж хребта.

Біль в запалених суглобах теж можна зменшити, використовуючи йодну сітку. Її малюють щовечора перед сном, попередньо розпаривши постраждалі ділянки.

Діагностика та усунення йодної недостатності

Людина отримує необхідну для організму кількість йоду з харчових продуктів. У розвинених країнах, населення яких харчується повноцінно, йододефіцит зустрічається нечасто. Проте він може спостерігатися у людей, які страждають порушенням обміну речовин, а також у вагітних жінок.

Визначити, чи відчуває організм недолік йоду, дуже просто. Для цього потрібно намалювати маленьку йодну сіточку на ділянці тіла з ніжною, тонкою шкірою (наприклад, на внутрішній поверхні стегна). У нормі штрихи будуть поступово бліднути і зникнуть повністю через 24 години. Якщо це відбувається набагато швидше, ймовірно, йоду в організмі недостатньо.

Йодную сітку іноді застосовують і для заповнення дефіциту йоду. Наприклад, даний спосіб рекомендують майбутнім мамам, які позбавлені можливості приймати лікарські препарати.

Незважаючи на доступність і безпеку (в цілому), лікування йодною сіткою вимагає обережності.

Важливо дотримуватися таких правил:

  • сітку наносять на чисту, суху шкіру ватною паличкою, легкими рухами, без натиску. Лінії повинні утворювати клітинки зі стороною не менше 1 см
  • неприпустимо потрапляння розчину йоду на слизові оболонки, а також на відкриті ранки і тріщини
  • не можна наносити сітку на області серця і щитовидної залози
  • не рекомендується проводити йодні процедури, якщо підвищена температура тіла
  • метод не застосовується при лікуванні малюків у віці до трьох років, оскільки обмінні процеси у них мають свої особливості.
  • процедурою потрібно провести тест на переносимість йоду. Для цього наносять йодну точку або невелику лінію на внутрішню частину зап’ястя. Якщо протягом 20-30 хвилин ніяких небажаних реакцій (почервоніння, печіння, висипу і т. д.) немає, можна починати лікування
  • для дітей використовують 2,5% – настоянку йоду (для дорослих – 5%).

Лікування за допомогою йодної сітки має тільки два безумовних протипоказання: патології щитовидної залози і непереносимість йоду.

«Статті нашого сайту носять ознайомлювальний характер. Перед застосуванням рекомендується проконсультуватися з лікарем»

 

Збережіть!

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал