За допомогою такого простого рецепту консервування огірків, ви будите їх солити не тільки для себе, але і для сусідів.
Здавалося б, дуже дивно, як можуть вийти ідеальне соління, без стерилізації і кип’ятіння, та ще й ніяких вибухів. Все дуже швидко і легко, впораються навіть недосвідчені господині.
Що для цього знадобиться?
- Огірки – (намагаємося відбирати молоденькі і маленьких розмірів, так вони вийдуть хрусткими);
- Хрін, кріп, листя смородини, листя вишні і часник – (за смаком);
- Сіль і цукор – по 2 столові ложки;
- Оцтова харчова есенція – 1 десертна ложка;
- Вода – 1 літр;
Як приготувати?
Щоб огірки вийшли хрусткими, необхідно підібрати їх маленьких розмірів і обов’язково замочити в холодній воді на 6 годин перед консервуванням.
Банки не стерилізуємо, не кип’ятимо, не ставимо в духовку, а просто гарненько промиваємо їх на совість з миючим засобом або харчовою содою і виставляємо на рушник.
Вони повинні повністю висохнути, тільки тоді, банки не вибухнуть!
А кришки слід прокип’ятити.
Починаємо чаклувати над розсолом, наливаємо чисту воду в каструлю і додаємо в неї сіль і цукор, з розрахунку на 1 літр води по дві столові ложки солі і цукру.
В іншу каструлю просто наливаємо воду і кип’ятимо її.
Кріп парасольки, листя хрону (подрібнюємо), листя смородини, вишні складаємо в друшляк і встановлюємо над каструлею з киплячою водою і пропарюємо одну хвилину.
В чисті і сухі банки на дно укладаємо по три-чотири часнику (очищені), потім пропарену зелень.
Порційно ділимо огірки, щоб помістилися в банку. І кожну порцію опускаємо в киплячу воду рівно на одну хвилину, потім витягуємо і тут же поміщаємо в банки.
Як тільки банки будуть наповнені огірками, заливаємо їх киплячим розсолом, і додаємо одну ложечку оцтової есенції. Закриваємо кришки, перевертаємо банки і вкутуємо в теплу ковдру до повного охолодження.
Огірки виходять хрусткими, розсіл не мутніє, а банки не вибухають.