Ось, що відбувається з організмом, коли йому не вистачає вітаміну D! Поради від лікаря ендокринолога

Все більше досліджень підтверджують – вітамін Д дуже важливий для продуктивної роботи всього нашого організму. Його дефіцит загрожує нам серйозними захворюваннями!

Недостатня кількість вітаміну Д загрожує розвитком і загострення багатьох захворювань: від найпростішої застуди до ракових хвороб.

Вітамін Д підтримує роботу серця, зміцнює імунітет, налагоджує обмінні процеси в організмі.

Недолік вітаміну Д має негативні наслідки для здоров’я дітей і дорослих.

Дослідження підтверджують важливість вітаміну Д для всіх клітин нашого організму: м’язових, кісткових і нервових.

Дефіцит вітаміну Д сприяють розвитку остеопорозу, може порушити координацію рухів і значно знизити захисні функції організму. Діти також страждають від нестачі цього вітаміну: у зовсім маленьких може розвинутися рахіт, у дітей по-старше він проявляється відставанням в розумовому і фізичному розвитку.

Статистика пропонує нам серйозні цифри – більше одного мільярда людей на планеті мають дефіцит вітаміну Д.

Наш організм може поповнювати запас цього вітаміну двома способами: від сонця і з продуктів харчування.

Сонячний вітамін Д

Ряд наукових досліджень підтверджує той факт, що наш організм здатний активно синтезувати вітамін Д, при попаданні на шкіру сонячних променів. Ефективність сонячних променів з’ясовували за допомогою експериментів і результати дивують! Після 30 хвилин перебування на сонці людини зі світлою шкірою в організмі утворюється така ж кількість вітаміну Д, як і при вживанні в їжу 200 шт курячих яєць і 500 грамів консервованої печінки тріски.

Вітаміну Д не синтезується організмом ранковим або вечірнім сонцем, через хмари або одяг, через скло і при використанні сонцезахисного крему.

Професор Бостонського медичного коледжу Майкл Холік проводив практичні дослідження і з’ясував, щоб отримати необхідну кількість вітаміну Д в середніх широтах досить всього 10 хвилин в період з 11 до 14 годин дня. Причому для цього зовсім не потрібно підставляти для засмаги все тіло, досить всього лише рук і ніг. Смуглі люди потребують більш тривалому перебуванні на сонці, так як в шкірі таких людей більше меланіну, який виконує функцію сонцезахисного фільтра.

Вітамін Д з продуктів харчування

Тварини також виробляють в своєму організмі вітамін Д і тому головними джерелами вітаміну Д є молочні продукти, яйця, жирні сорти риб, печінки тріски.

Пропонуємо вам список продуктів, які мають в своєму складі вітамін Д і поруч вказана норма даного продукту в грамах для заповнення добової потреби в вітаміні Д.

 • Риб’ячий жир – 5 гр
 • Печінка тріски – 10 гр
 • Оселедець – 33 гр
 • Короп -40 гр
 • Вугор – 43 гр
 • Кета -62 гр
 • Форель -65 гр
 • Скумбрія -67 гр
 • Ікра чорна -120 гр
 • Яйце куряче -450 гр
 • Масло вершкове – 850 гр
 • Сири тверді – 958 грам

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал