Ось як позбутися від конденсату на пластикових вікнах! Ефективне вирішенні теперішньої проблеми

Звичайно ж, всі ми прекрасно знаємо, що металопластикові вікна і двері набагато краще можуть зберігати тепло в будинку, ніж дерев’яні.

Так як дерев’яні можуть пропускати холодне повітря через щілини між самою рамою і склом, рівно як і саме дерево чудово пропускає повітря. Але будь-які дерев’яні рами – будь-то балконні або віконні – володіють одним незаперечним плюсом, і плюс цей полягає в тому, що вони виготовлені з натурального матеріалу – дерева. Чого, на жаль, не можна сказати про металопластикові конструкції. Так, вони не пропускають холодне повітря, але при цьому порушується і процес вентиляції повітря в приміщенні.

Як то кажуть: “Готуємо сани влітку”.

Проводячи ремонт в приміщенні, необхідно подумати і про підвищення теплоізоляції, що заощадить Ваші кошти взимку, і про належну вентиляцію, що вбереже Вас від вологості і цвілі. Передбачивши при ремонті і заміні вікон в приміщенні все вищеозначене, і деякі інші можливості, Ви зможете зберегти час, кошти і здоров’я.

При заміні вікон в літній період з проблемою конденсату Ви можете і не зіткнутися. У літню спеку приміщення практично постійно провітрюється, циркуляція повітря чудова і, неважливо сиро на вулиці чи ні, вологу на вікнах можна побачити лише під час дощу. З приходом холодів проблема стає очевидна. При відсутності опалення восени приміщення провітрювати часто ми не можемо – економлячи тепло і прагнучи закритися від негоди. Такий процес неминуче призводить до підвищеної вологості всередині приміщення, що в свою чергу, незмінно відіб’ється на Вашому склі.

Звідки береться конденсат

Саме фактор герметичності, але тільки в сукупності з порушенням опалення і конвекції повітря в приміщенні, є причиною утворення конденсату. Конденсат починає з’являтися на склі, коли температура повітря в приміщенні падає нижче +18 градусів. Як правило, активно він починає з’являтися в осінньо-зимовий період, коли працює опалення, і температура на вулиці набагато нижче, ніж в приміщенні.

Як опалення впливає на появу конденсату

Помітили краплі конденсату на склі? Зазвичай волога з’являється в кутах рам або в нижній частині скла. Найчастіше, поява вологи свідчить про недостатню теплоізоляцію приміщення, або недоліки в системі опалення. Правильно підійшовши до вирішення даного питання, Ви зможете назавжди позбутися від крапель води на склі. «Осушити» поверхню вікна досить просто, для цього необхідно поставити додатковий радіатор опалення в приміщенні. Таким чином Ви підвищите температуру кімнати в зимовий період і Ваші вікна більше не будуть покриватися краплями вологи.

Боремося з конденсатом утеплюючи стіни

Якщо ж поставити радіатор з технічних причин немає можливості, Ви можете розглянути питання утеплення стін зсередини. Правда, при цьому Вам доведеться провести ремонт стін в приміщенні, втім Ваші витрати окуплять себе вже в наступний опалювальний сезон. Ще одним рішенням може бути зовнішня ізоляція стін.

Хороша вентиляція перешкоджає випаданню вологи!

Втім, подумати про питання вентиляції повітря всередині приміщення можна заздалегідь. Вам допоможуть прилади примусової вентиляції, які Ви можете вмонтувати в вентиляційні решітки під час ремонту. Так само, при замовленні металлопластікових вікон, Ви може передбачити можливість поставити вікно на режим мікропровітрювання, або замовити вентильований профіль склопакета.

У будь-якому випадку, варіантів вирішення питання може бути безліч, головне Ваше завдання полягає в тому, щоб побачити і передбачити вирішення проблеми ще до її виникнення!

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал