Рецепт смачних хінкалі в домашніх умовах. Покроковий рецепт приготування

Смачні та дивовижно соковиті грузинські хінкалі обов’язково всім сподобаються. Хінкалі мають оригінальну тонку основу з тіста у вигляді мішечка з множинними складками, всередині яких – бульйон та смачне м’ясо. Приготування домашніх хінкалі для новачка справа відносно складна, але, пристосувавшись, можна навчитися цьому кулінарному шедевру.

Інгредієнти:

Начинка:

  • фарш свинячий (яловичий або баранячий) 400 г;
  • цибуля ріпчаста – 1-2 шт.;
  • кінза – 0,5 пучка;
  • перець мелений (чорний);
  • сіль;
  • крижана вода.

 

Тісто:

  • борошно – 2 ст.;
  • вода – 1 ст.;
  • сіль;
  • олія соняшникова – 2 ст. л.

Рецепт хінкалі:

  1. Перш, ніж приступити до приготування домашніх хінкалі, ставимо воду охолонути в морозильну камеру (тільки не перетворіть її на лід). Крижана вода знадобиться у приготуванні фаршу.
  2. Тепер приступаємо до замішування тіста. Насамперед просіюємо борошно, вливаємо воду за рецептом. Додаємо за своїм смаком сіль, олію. Всі інгредієнти перемішуємо ложкою, а потім добре замішуємо руками тісто. Слід зазначити, що вимішуємо досить довго. Еластичне та туге тісто поміщаємо в кульок, залишаємо його на 20 хв. Потім знову добре вимішуємо, знову залишаємо в кульці на 20 хв. Для начинки беремо свинину, яловичину, баранину (або змішані сорти м’яса). Щоб хінкалі вийшли соковитими та смачними, м’якоть виберемо не зовсім пісну, а з невеликою кількістю жиру. М’ясо для грузинських хінкалі зазвичай дрібно рубають ножем, але можна перекрутити і на м’ясорубці (обов’язково з великою решіткою).
  3. Дрібно нарубавши цибулю, відправляємо її у фарш. Сюди ж кладемо сіль, мелений перець та дрібно нарубану кінзу. Якщо немає кінзи, або її не люблять у вашій родині, то кінзу можна не додавати. Перемішавши інгредієнти, починаємо вливати у фарш сильно охолоджену з холодильнику воду. Додаємо потроху цю крижану воду у фарш, довго і ретельно перемішуючи його. Наливаємо стільки рідини, скільки вбере м’ясний фарш (від кількості води залежить соковитість начинки в середині хінкалі). При цьому фарш добре відбиваємо, щоб він був вологим, але пружним. Після чого поміщаємо його в мисочку, прикриваємо і відправляємо в холодильник мінімум на 30 хв. Коли начинка настоїться в холодильнику, приступаємо до приготування хінкалі. Дістаємо начинку з холодильника, а тісто – з кулька. Потім, припудривши попередньо стіл борошном, розкочуємо отримане тісто досить тонким пластом. Вирізаємо в тісті кола (діаметр 10 см). У центр кожного кола викладаємо по 1 ст. л. м’ясного фаршу.
  4. Тепер піднімаємо краї кола над м’ясом. У нас виходить мішечок, на дні якого знаходиться наша начинка. Ми маємо закрити цей мішечок. Робимо це, не відразу зліпивши всі краї докупи, а поступово, акуратно накладаючи краї мішечка складочками, щоб одна складочка заходила на іншу.
  5. Намагаємося, щоб вийшло безліч рівних і красивих складочок.З’єднуємо всі складки тіста, зліпивши їх разом. Піднімаємо хінкалі за хвостик, що утворився зі складок, однією рукою, а іншою рукою злегка притримуємо його внизу. Легенько потрусивши мішечок, щоб усередині утворилася рідина, прокручуємо його в руці навісу, закрутивши складочки. Для цього киплячу воду в каструлі перемішуємо так, щоб у воді утворилася лійка, в яку по черзі і кидаємо наші заготовки. Відразу ж після того, як всі хінкалі опиняться в каструлі, обережно піднімаємо дерев’яною лопаткою, що опустилися на дно, хінкалі. Це потрібно для того, щоб тісто не прилипло безпосередньо до дна каструльки. Варимо до готовності протягом 10 хв. Потім, вливши в каструлю склянку холодної води, дістаємо домашні хінкалі шумівкою, перекладаємо в тарілку, їх гарячими. Подаємо домашні хінкалі з соусом ткемалі, сацебелі або кетчупом, посипавши їх перцем. Звичайно ж, усі знають, що хінкалі їдять не вилкою, а руками. Відкушують бочок хінкалі, випивають сік, а потім поїдають частину страви. Смачного Вам!

Відео рецепт приготування:

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал