Щоб міль не з’явилася, а одяг в шафі завжди пахнув свіжістю – кілька хитрощів

Сьогоднішні поради не для всіх стануть новиною, мені здається. Наші бабусі саме так позбавлялися від затхлості і зберігали в шафах запах свіжості, захищалися від молі. Але це повинно бути регулярно, а не разово.

Що стосується запаху – тут більше можна сказати про свіжість, ніж про аромат. Користь подвійна.

А ще моя бабуся говорила, що в теплий період полин пучками розвішувала від молі, поки не з’явилися таблетки в продажу. Але все це залишилося в давнину.

Якщо хто з вас знає більше або користується іншими порадами – порадьте в коментарях нам теж свої хитрощі. Заздалегідь вдячна небайдужим!

Я нагадаю тим, хто марно намагається позбутися від молі: міль з’являється, як моя бабуся говорила, в тих шафах, куди складають ношений одяг. Складайте тільки після прання. А якщо збираєтеся ще надягати, то краще вішайте такі речі в кімнаті окремо, а не в шафі. Тоді їжі для розведення і розмноження молі не буде.

Зараз багато придумано збірних підставок або вішалок для таких цілей. Ось подобу цієї конструкції – багато місця не займає в будинку, дуже зручно.

А тепер про пару хитрощів. Я не замислювалася про все це раніше, поки не побачила, як це працює у моєї знайомої, до якої потрапила в гості під час прибирання.

Тепер я так само роблю вдома.

Зазвичай я раз на місяць роблю вдома генеральне прибирання. Іноді (може раз на півроку) з шафи витягаю все, що там лежить, протираю оцтом, потім водою з додаванням соди, щоб запах оцту пішов. Провітрюю і складаю білизну і речі на свої місця. Багато часу і сил це не займає. Головне, що запобігає появі молі і навіть цвілі і залишається свіжість.

Раніше я довго не мила в шафі і ароматизувала за допомогою ефірних масел, які мені були до душі. Але все одно якийсь неприємний запах з’являвся. Можливо це від меблів, або правильніше буде сказати від матеріалу, з якого меблі зроблені. Але тепер регулярними миттям, провітрюванням і правильними засобами я рятуюся і від запаху, і від молі.

У шафи розкладаю банне мило. Але не ароматизовані, а банне. Можна його на кожну полицю розкладати в своїй рідній обгортці. Мило підсихає в період лежання і навіть краще милиться потім, економніше витрачається. Так що користь подвійна від такого лайфхака. Міняти можна в міру необхідності для миття. Нові шматки – в шафу, а з шафи підсушені – для миття.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал