Сергій Бубновський: «Болить хребет? Відмовтеся від компресів і займіться гімнастикою »

Доктор медичних наук, професор, телеведучий Сергій Бубновський після автокатастрофи 27 років ходив на милицях. І зробив неймовірне! Встав на ноги. Завдяки розробленій системі оздоровлення. Але не давав собі розкисати, хотів жити повноцінним життям. Це при важкій патології і декількох найскладніших операціях! А сьогодні Сергій Бубуновський на своїх прийомах буквально перевертає свідомість своїх пацієнтів. Думаєте, у Вас болить хребет? Нічого подібного, там болю не буває, стверджує професор. Зате стану стовпа життя безпосередньо відбивається на здоров’ї людини, стверджує Сергій Бубновський і пропонує своє рішення цієї проблеми.

Якщо болить хребет, операція не допоможе

– Сергій Михайлович, у Вас відрізняється від офіційного погляд на лікування хребта …

– Просто треба зрозуміти одну важливу позицію: хребет не просто набір кісток і хрящів, хребців і дисків. Це – фортеця, всередині неї захований спинний мозок центральної нервової системи. І червоний кістковий мозок, який виробляє еритроцити, відповідає за імунітет і за гемоглобін. Будь-яка травма хребців призводить до непоправних руйнувань в цій фортеці. Тому я противник операцій на хребті, наприклад при грижах міжхребцевих дисків. Хоча вони давно стали стандартними в нашому медичному світі. Але ж доведено (і не мною першим озвучено), що грижа хребта не обмежує спинно-мозкові нерви, тому що сам міжхребцевий диск знаходиться нижче виходу корінців спинного мозку. Це перше.

Друге. Кістки хрящів не болять. І нерви спинного мозку теж не болять, тому як не мають больових рецепторів. А больові рецепти мають (в основному) тільки м’язи, зв’язки, сухожилля … Висновок? Діагноз «грижа як причина болю в хребті» неспроможний.

Але у нас все робиться за схемою: хворий йде до лікаря, лікар призначає МРТ, КТ, і на підставі цих досліджень ставиться діагноз і пропонується схема лікування. Так ось, лікування заздалегідь буде невірним! Тому що глибокі м’язи середньої поверхні хребта ніякими МРТ не обстежуються. І, на жаль, це призводить до катастрофи під назвою «втрата здоров’я хребта».

– Яким чином?
– М’язи – це лікувальний фактор. Вони доставляють харчування дискам. Доставляють харчування органам. Тому що всередині м’язів проходять судини. І якраз про цю обставину часто забувають терапевти. Болить? Відмінно, кажуть вони, зараз ми пропишемо вам знеболюючі таблетки … А ці таблетки, між іншим (теж доведено!), В 50 відсотках випадків призводять до інфарктів і інсультів.

Не допомагають таблетки? Давайте застосуємо блокаду! А що блокада?! Вона перекриває нервову прохідність, залишаючи людину беззахисною. І головне – не дає результату, не відновлює працездатність. Приводить до операцій, які автоматично перетворюють в інваліда.

Я вважаю, що головним фактором здоров’я хребта є м’язи, через які проходять судини і нерви. І якщо правильно працювати з цими м’язами, можна домогтися прекрасних результатів.

Багато хто пропонує біг. Це непогана аеробне навантаження для здорових людей, що мають здорові суглоби. Вміють ці суглоби підготувати до бігу. Бігають правильно – в гарному взутті; вміють контролювати пульс до бігу, після бігу … Хто з вас контролює пульс? Взули кросівки – і побігли! Потім суглоби болять, хребет болить, грижа з’являється … Зате серце здорове, так? (Посміхається.)

Багато зараз займаються йогою. Начебто все чудово: розтяжка м’язів, дуже важливий фактор для здоров’я. Але як розтягуватися, якщо у тебе артроз, грижа хребта, коліна болять? Навіть якщо працювати напівсили, можна пошкодити м’язи. А якщо напівсили – який тоді взагалі толк в йозі?

Болить хребет? Займіться оздоровчою гімнастикою

– Що Ви можете запропонувати?

– Щоб позбутися від болю в хребті, повернути йому здоров’я, для початку потрібно звернутися в центр кінеотерапії і провести багатофункціональну м’язово-зв’язкову діагностику. Ту саму діагностику, яку необхідно додати до МРТ, КТ і рентгену. Я ж не проти цих обстежень в принципі, просто тільки їх недостатньо! Потрібно зрозуміти: можна нахилятися або не можна нахилятися? Можна віджиматися або не можна віджиматися?

Я ділю хребет на три частини. Так само, як і все тіло.

«Перший поверх» – ноги. Ноги відповідають за поперековий відділ хребта. Це означає, що людина (якщо у нього здорові суглоби) може присідати для поліпшення кровопостачання цього відділу і тазових органів – простати у чоловіків, придатків і матки у жінок. Тому що саме недолік кровотоку на цьому «поверху» веде до міом, простатитів і ендометріоз.

«Другий поверх» – тулуб. М’язи спини і грудей. Я пропоную вправи для преса: ви лежите на спині і піднімаєте-опускаєте ноги. Обов’язково на видиху, і такому, знаєте, виразному, енергійному, гучному: «Ха!!!!». Тому що так знижується внутрішньочеревний, внутрішньо грудне і внутрішньочерепний тиск. Адже часто людина робить гімнастику, а толку від цього ніякого: погано все одно! До нас на заняття приходять з тиском в 200 на 160, а йдуть – 160 на 85. Тому що вчаться правильно працювати з диханням, це вкрай важливо.

– Я більше, напевно, ставлюся до «третього поверху» – «офісна щур»: шия до вечора болить, голова … Що порадите, доктор?

– Покращувати кровотік в проблемних зонах, в тому ж шийному відділі хребта. Обід, всі пішли? Встала і хоча б від столу, від стіни віджалася кілька разів.

А ще краще так. Спочатку присіла 10 разів (на видиху, як у всіх вправах!), Кров вже побігла по всьому організму. Потім – лягла на спину і поподнімала ноги теж раз 10. 10 раз віджалася. Причому так: віджалася – зробила ковток води, знову віджалася – знову ковток води … І так хвилин 10-15 кожен день. Це не праця, це задоволення!

Потрібно пам’ятати, просто зарубати на носі: життя є рух. Але люди згадують про це найчастіше тоді, коли вони втратили можливість рухатися. І тоді вони біжать до лікарів. Але ми можемо самі себе підняти, потрібно тільки не лінуватися працювати.

– Поки пацієнт з тим же остеохондрозом не добрався до вас і ваших тренажерів, що йому порадите?

– Прочитати мою книжку «Остеохондроз – не вирок», для початківців. І почати потихеньку виконувати вправи, які я там рекомендую. Правильно дихаючи. Обтираючись або обливаючись холодною водою – що завгодно, тільки не гріти себе, не ставити всяких рекомендованих бабками компресів, не надягати корсетів. І – ніяких теплих шарфів! Це шкідливо. Це погіршує гемоциркуляцію.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал