Шпроти: чому так називаються, з якої риби робляться

Шпроти: чому так називаються, з якої риби робляться Ще з часів СРСР, шпроти є атрибутом святкового столу. Всі знають смак цієї маленької рибки, але яким чином ці консерви виробляються і чому мають таку назву – залишається загадкою.

Чому така назва

Вперше цей продукт з’явився в Латвії в кінці 17 століття. Для того щоб довше зберегти улов, рибу солили і в’ялили. У 18 столітті, технологія змінилася і в ній з’явився етап копчення. Для того щоб термін зберігання був максимальним, готову копчену рибу заливали олією.

Довідка! У 19 столітті шпроти стали першою в Європі консервованої закускою.

Через недосконалість виробничої лінії, рибу в банки укладали вручну. Це підвищувало вартість готового продукту. Починаючи з 20-х років минулого століття, процес був повністю автоматизований і консерви міцно увійшли в життя радянський громадян.

З початку промислового виробництва консервів і до розвалу Радянського Союзу використовувалася тільки одна риба – Балтійський шпрот (різновид кільки). Звідси і з’явилася назва цієї копченої закуски.Шпроти: чому так називаються, з якої риби робляться

З якої риби роблять

Останні кілька десятиліть технологія виготовлення консервів дещо змінилася. Тепер, крім Балтійського шпрота, під металевою кришкою може виявитися будь-яка дрібна рибка: тюлька, кілька, анчоус, салака і, навіть, оселедець.

Особлива вимога пред’являється тільки до розміру сировини – довжина тушки не повинна перевищувати 11 см . Бажано, щоб всі екземпляри були однаковими за формою. Так їх простіше укладати в банки. Вид і місце вилову риби, на сьогоднішній день, значення не мають.

Технологія виробництва

Основні етапи виготовлення шпрот практично не змінилися за останні сто років. На сьогоднішній день вони виглядають наступним чином:

  • Видобуток риби і доставка сировини на завод.
  • Промивання улову прісною водою і розбирання.
  • Копчення.
  • Розкладка в банки з додаванням солі і перцю (іноді додають інші спеції).
  • Закручування консервних банок і нанесення етикеток.

Шпроти за традиційною технологією і раніше виробляються на заводах в Латвії. Тільки в цій країні вдасться спробувати класичний смак підкопченого делікатесу. Утриматися від подібної страви варто особам, які мають захворювання шлунково-кишкового тракту, або схильних до алергії.

Шпроти – це консерви, відомі лише на території України і країн, що входили до СРСР. Більше ніде в світі ця технологія не використовується. Назва цієї закуски дала невелика рибка із сімейства оселедцевих, що мешкає в Балтиці.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал