Сьогодні цю рослину можна зустріти всюди. Навіть в дитинстві, падаючи і розбираючи коліна багато з нас прикладали її.
Подорожник здавна відомий своїми цілющими властивостями. Його ще використовували жителі Древнього Китаю, Греції та Риму.
Але, як виявилося, подорожник володіє не тільки антисептичними властивостями, а й має безліч інших корисних якостей.
При гастриті, ентериті, коліті і виразці шлунка.
Нам знадобляться дві столові ложки сушеного подорожника. Заливаємо його 500 мл окропу і ставимо на мінімальний вогонь на 10 хвилин. Необхідно вживати настій 3 рази на день по півсклянки.
При кашлі, захриплості і застуді.
Одну чайну ложки листя подорожника заливаємо одним склянкою окропу. Ми залишаємо настій на півгодини. Пити протягом дня невеликими порціями.
Коли погано гояться рани
Беремо сушені листя подорожника, розтираємо в порошок, додаємо 3 краплі рослинної олії і вазеліну. Отриману мазь накладаємо на рану до повного загоєння.
При стоматиті і пародонтозі
Столову ложку подорожника заливаємо склянкою окропу, залишаємо на півгодини. Далі настоянку процідити і обполіскувати ротову порожнину 3 рази в день.
Для зміцнення судин
1 столову ложку сушеного подорожника заливаємо склянкою окропу, залишаємо на годину і п’ємо протягом дня. Курс лікування становить один місяць.
Звичайно, сучасна фармацевтика пропонує купу препаратів і вітамінів, але природа теж нічим не відстає. Саме народне лікування часом є найефективнішим лікуванням. Тому не варто нехтувати ними.
Вся надана інформація носить ознайомчий характер і не може бути використана без обов’язкової консультації з лікарем!