Це просто неймовірно! Після цієї статті ти побіжиш в аптеку за марганцівкою

Це просте аптечний засіб обов’язково має бути у вас вдома! Ви навіть не здогадуєтеся скільки проблем можна вирішити за допомогою цього копійчаного засобу. Дізнайтеся більше тут.

Марганцівка (вона ж перманганат калію, марганцівокислий калій або KMnO4) – це порошок з темно-фіолетових кристалів. Вони добре розчиняються у воді, фарбуючи її в фіолетовий (а при сильному розведенні – в рожевий) колір.

Окислювальні властивості марганцівки дозволяють широко використовувати її в медицині – для знищення інфекції, припікання і підсушування шкіри і слизових оболонок.

Для різних цілей потрібно різна концентрація розчинів:

  • для промивання шлунка роблять 0,01-0,1% водний розчин (блідо-рожевого кольору) ,
  • для дезінфекції рани – 0,1-0,5% (рожевий) ,
  • для обробки опіків і виразок – 2-5% розчин (фіолетового кольору).

Гостре харчове отруєння.
В даному випадку вона необхідна як знезаражувальний засіб. Розчин блідо-рожевого кольору дають випити хворому, потім викликають у нього блювоту.

УВАГА!

Іноді трапляється, що не всі кристали марганцівки розчиняються у воді. Це може привести до опіків слизової оболонки шлунка. Щоб уникнути таких наслідків, спочатку готують концентрований розчин марганцівки, а потім невелику його кількість додають в воду для промивання. Отриманий розчин обов’язково проціджують.

Для купання малюків

Всі мами і бабусі знають, що ванна зі слабким розчином марганцівки підсушує ніжну шкіру немовляти. Головне в цій справі не перестаратися і пам’ятати: в воду для купання додають не кристали KMnO4, а його розчин, щоб вода в результаті вийшла не насиченою, а блідо-рожевого кольору.

Кон’юнктивіт, блефарит
Розчин такої ж концентрації використовують для промивання очей.

Розлад кишечника
Щоб припинився пронос, рекомендується вранці і ввечері пити по 1 склянці блідо-рожевого розчину марганцівки. Зазвичай достатньо одного прийому, щоб неприємні симптоми зникли.

Якщо вдома важкий, лежачий хворий
У таких випадках повітря нерідко стає важким і погано пахне – поставте склянку з розведеною до рожевого кольору марганцівкою: вона вбирає неприємні запахи.

Термічні опіки
На уражені місця прикладають пов’язки з холодним розчином марганцівки. І чим сильніше опік, тим вище повинна бути концентрація розчину. Зазвичай використовують 2-5% розчини.

Ангіна, стоматит
Полоскання горла слабким розчином марганцівки 4-5 разів на день.

Гайморит
Промивати носові ходи теплим блідо-рожевим розчином марганцівки (її кілька разів втягують в ніс). Процедуру повторюють 2-3 рази на день.

Зрослий ніготь
При перших ознаках захворювання (хворобливість великого пальця, поява біля нігтя виразківок, крові і гною) робити теплі ванночки з 2-5% розчином марганцівки. Після них накладають на хворий палець пов’язку з 10% синтоміцинової емульсією.

Хоча протипоказань для застосування розчину марганцівки не встановлено, слід пам’ятати, що порошок перманганату калію при попаданні на шкіру, і особливо на слизові оболонки, може викликати досить серйозні опіки. Тому, по-перше, необхідно дотримуватися відому обережність при приготуванні розчинів і, по-друге, користуватися розчинами з повністю розчиненими в них кристалами препарату.

Це недорогий аптечний засіб дійсно використовується дуже давно і довела свою ефективність. Перед використанням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал