Остеопороз – це захворювання кісток. Кісткова тканина постійно руйнується і замінюється, тому що це жива тканина. Але коли у когось остеопороз, створення нової кістки просто не може йти в ногу з руйнуванням старої кістки. Це призводить до того, що у пацієнтів з остеопорозом кістки стають настільки слабкими і ламкими, що вони можуть зламатися під час простого падіння або навіть з невеликими навантаженнями, такими як згинання.
Захворювання вражає як чоловіків, так і жінок різного віку та раси, але найчастіше це жінки білого і азіатського походження, які перенесли менопаузу. Хвороба запобіжна, хоча, підтримуючи здорову дієту і займаючись фізичними вправами, ви можете значно знизити ризик захворювання.
Фактори ризику остеопорозу.
Хоча остеопороз є захворюванням, яке можна запобігти, є деякі чинники ризику, які ви не можете змінити, такі як стать і вік, які підвищують ризик. З іншого боку, є вибір способу життя, який може сильно вплинути на ваші шанси на розвиток захворювання кісток, тому важливо розуміти, де ви потрапляєте в цей спектр.
Фактори ризику остеопорозу діляться на наступні категорії:
Постійні ризики
- Стать: у жінок частіше розвивається остеопороз.
- Вік: з віком ризик розвитку остеопорозу зростає.
- Сімейний анамнез: наявність сімейного анамнезу остеопорозу підвищує ризик розвитку захворювання.
- Каркас тіла: у чоловіків і жінок з меншим каркасом ризик розвитку остеопорозу вище, оскільки у них може бути менше кісткової маси.
Гормони
- Остеопороз частіше зустрічається у людей, у яких занадто багато або занадто мало певних гормонів.
- Для жінок знижений рівень естрогену, який зазвичай відбувається під час менопаузи, піддає їх більшому ризику.
- Для чоловіків поступове зниження рівня тестостерону з віком також може викликати остеопороз.
- Проблеми зі щитовидною залозою, як і надлишок гормонів щитовидної залози, можуть викликати втрату кісткової маси.
- Гіперактивність пара щитовидної залози і надниркових залоз також були пов’язані з остеопорозом.
Раціон харчування
- Низьке споживання кальцію протягом життя може вплинути на розвиток остеопорозу.
- Розлади харчової поведінки також підвищують ризик розвитку остеопорозу у людей, оскільки правильні поживні речовини не потрапляють в кістки.
- Шлунково-кишкові операції, які зменшують розмір шлунка, обмежують кількість поживних речовин, які можуть бути поглинені.
Стероїди і деякі ліки
- Тривале використання кортикостероїдних препаратів впливає на те, як ваш організм відновлює ваші кістки.
- Ліки, які використовуються для лікування судом.
- Рефлюкс шлунка, раку і відторгнення трансплантата, також можуть збільшити ризик остеопорозу.
Спосіб життя
- Ті, хто не активний і які проводять багато часу сидячи, мають більш високий ризик розвитку остеопорозу.
- Надмірне споживання алкоголю сприяє ризику.
- Куріння тютюну викликає слабкість кісток.
Симптоми
Люди часто не усвідомлюють, що у них остеопороз до перелому. Але є деякі симптоми, які можуть попередити вас про захворювання кісток, в тому числі:
- Люмбаго
- Поступова втрата зростання і погана постава
- Переломи хребта, зап’ястя або стегна
Знизити ризик розвитку остеопорозу
Хоча остеопороз може бути пов’язаний з вашою статтю, сімейним анамнезом і навіть типом вашого тіла, ви можете знизити ризик розвитку остеопорозу шляхом:
- Отримання необхідної кількості кальцію і вітаміну D, які необхідні для здоров’я кісток.
- Гімнастика, яка є перевіреним методом для підвищення міцності кісток і навіть повільної втрати кісткової маси. Пропонує поєднувати силові вправи з силовими вправами.
Лікування остеопорозу
Якщо у вас вже був діагностований остеопороз, існує безліч ліків і методів лікування, які допоможуть впоратися з хворобою. Залежно від того, як далеко просунувся остеопороз, вам можуть бути призначені ліки, але якщо це ще рано, ваш лікар може зосередитися на змінах способу життя, таких як дієта і фізичні вправи.
Ось кілька способів лікування остеопорозу:
- Бісфосфонати: ці препарати запобігають втраті кісткової маси і використовуються як у чоловіків, так і у жінок з остеопорозом.
- Гормонотерапія: це може бути ефективним при лікуванні остеопорозу, так як гормони грають важливу роль на початку захворювання. Наприклад, жінкам може бути призначений естроген, але важливо ретельно обговорити це з лікарем, оскільки підвищений рівень естрогену також може викликати такі ускладнення, як утворення тромбів.
- Дієтичні зміни: сюди входить додавання в раціон більшої кількості кальцію і вітаміну D.
- Вправи: збільшення фізичної активності допомагає збільшити щільність кісткової тканини і сповільнити втрату кісткової маси.
Поділіться цією статтею, щоб оточуючі знали про шкоду і фактори, що підвищують ризик розвитку остеопорозу!
УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. При поганому самопочутті зверніться до лікаря!