Як очистити духовку до блиску! Та так, щоб сусіди заздрили

З часом духовка всередині покривається шаром нагару, жиру і в процесі випікання, з’являється не дуже приємний запах, може і диміти. Все це викликає дискомфорт і бажання швидко все почистити. Пропонуємо кілька простих і доступних способів очищення духовки від нагару і жиру.

Натираємо трохи господарського мила в гарячу воду, перемішуємо до його розчинення, виливаємо в деко і ставимо його в духовку. Включаємо 120 градусів і 30 хвилин прогріваємо. Дверцята не відкривати. Потім беремо кухонну мочалку і вимиваємо все всередині – бруд буде легко відходити. Господарське мило можна замінити миючим засобом.

Щоб очистити скло на дверцятах духовки, решітку, соду змочуємо теплою водою і цією кашкою натираємо дверцята, залишаємо на 20 хвилин, потім промиваємо.

Оцтом змащуємо всередині духовки і залишаємо на 15 хвилин. Кухонною мочалкою протираємо все поверхні і промиваємо водою.

Можна змішати соду з оцтом і нанести цю суміш на внутрішні поверхні духовки. Ми залишаємо на 20 хвилин і очищаємо мочалкою і чистою водою.

У скляну ємність наливаємо воду, 1 л і оцет 96% – 1 ложку. Нагріваємо духовку до 150 градусів і залишаємо так на 30 хвилин. Протираємо вимкнену духовку мочалкою, коли вона ще тепла – так бруд швидко відійде від всієї поверхні. При необхідності, повторюємо процес.

Сильне забруднення очищується нашатирним спиртом – протираємо ним всю поверхню духовки і залишаємо на ніч при закритих дверцятах. Змішуємо теплу воду і миючий засіб і промиваємо духовку, потім промиваємо чистою водою і витираємо сухою ганчіркою.

Нагар і бруд на нижній поверхні духовки можна видалити, прокаливши на ній сіль – насипаємо шар солі, включаємо духовки і чекаємо, коли сіль стане коричневою. Прибираємо сіль і промиваємо поверхню чистою водою, витираємо.

Можна посипати поверхню розпушувачем для тіста, побризкати водою і почекати хвилин 20 – 30. За цей час розпушувач збере жир і бруд в грудки і ви їх легко видалити.

Змішуємо терте господарське мило з оцтом і содою і змащуємо всю внутрішність духовки разом зі склом на дверцятах. Ми залишаємо на 3 години. Промиваємо теплою водою і кухонною мочалкою.

Для ефективного засобу для чищення з’єднуємо по 1/4 чашки воду, сіль і соду до густої пасти. Змочуємо духовку всередині і зовні і наносимо цю суміш на кілька годин або навіть всю ніч. Можна ще додати трохи миючого засобу.

Щоб вичистити духовку, позбавивши техніку від іржі і накипу, змішуємо лимонну кислоту, порошок і миючий засіб. Всі інгредієнти беремо по столовій ложці і вимішуємо до густоти сметани.

Наносимо масу на брудні місця і залишаємо на 20 хвилин. Спробуйте очистити мочалкою шматочок, якщо не відходить, тоді скроплюємо масу, щоб вона стала вологою і залишаємо ще на 15 – 20 хвилин. Очищаємо мочалкою і чистою водою, протираємо насухо.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал