Як правильно прати кросівки – вручну або в пральній машині? Всі за і проти

Багатьох цікавить питання – кросівки необхідно прати тільки вручну або можна в пральній машині? Насправді допустимі обидва варіанти, але про те, як правильно виконувати ручне і машинне прання, ми розповімо в цій статті.

Щоб кросівки не втратили після прання привабливого зовнішнього вигляду, дотримуйтесь простим рекомендаціям.

Оптимально прати кросівки один раз на місяць, головне виконувати це правильно. Ми розповімо про правила прання звичайних кросівок, з мембранами, і з таких делікатних матеріалів, як замша і натуральна шкіра.

Правила машинної прання кросівок

Насамперед слід:

  • прибрати устілки (по можливості) і шнурки;
  • попередньо видалити з взуття великі частинки бруду ;
  • помістити кросівки разом зі шнурками і устілками в сітку для прання взуття і потім в барабан пральної машини;
  • щоб не перевантажити барабан, необхідно за один раз прати не більше трьох пар кросівок (краще не більше двох).

При машинному пранні кросівки потрібно прати, використовуючи щадний режим – делікатний або ручний. Якщо такі режими відсутні, тоді необхідно встановити мінімальний час прання і прибрати віджимання. Як миючий засіб підійдуть гелі і рідкі порошки. Спортивне взуття слід прати при температурі не більше 40 градусів, В іншому випадку можуть пошкодитися місця склеювання матеріалів. Якщо на взутті залишилися темні плями, видалити їх можна за допомогою мильного розчину і не потрібної зубної щітки.

Сушити взуття слід в добре провітрюваному приміщенні. Всередину кросівок можна покласти спеціальну міні сушилку або щільний папір, що дозволить зберегти форму. Сушити взуття біля обігрівальних приладів не можна, оскільки висока температура зруйнує клейовий склад, з цієї ж причини не слід сушити взуття під променями сонця.

Прання кросівок з мембранами, замшевих і шкіряних матеріалів

Для взуття з мембранами також підходить машинне прання, але тільки із застосуванням миючих засобів для мембран. Такі засоби не містять воску, жирів і масел, продаються вони в спеціалізованих магазинах – спортивних або взуттєвих.

Взуття із замші і натуральної шкіри не можна піддавати машинному пранні. Видалити забруднення можна за допомогою мильного розчину або засобів, призначених для чищення замшевих або шкіряних виробів. Абразивні миючі засоби в даному випадку застосовувати не можна. Якщо на кросівках є жирні плями, усунути їх можна за допомогою розчину соди, а будь-які інші забруднення – за допомогою спирту. Для чищення замшевих кросівок слід використовувати щітки з міцним ворсом.

Правила ручного прання спортивного взуття

Для ручного прання кросівок необхідно використовувати теплу воду, а також рідкий порошок, гель або мило. Замочувати взуття не можна, інакше воно розклеїться і форма деформується. Щоб позбутися від неприємного запаху досить застосувати спеціальний взуттєвої дезодорант або протерти взуття перекиссю водню.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал