Як запобігти тромбофлебіту і варикозному розширенню вен, що потрібно знати в першу чергу

Проблема венозної недостатності і варикозного розширення вен хвилює багатьох людей середнього і старшого віку. Не дивно, адже при цих захворюваннях не тільки присутній явний косметичний дефект, а ще й неприємні відчуття, болі і тяжкість в нижніх кінцівках. При цьому вени збільшені в розмірах, втрачена їх еластичність, змінена форма. Куди серйозніше тромбофлебіт, яким часто супроводжується варикозне розширення вен. Хвороби схильна до більша частина населення, що пов’язано з видом діяльності. Тому знання про те, як і чим запобігти варикозне розширення вен і тромбофлебіт, обов’язково потрібно кожному.

Причини тромбофлебіту і варикозного розширення вен

Серед причин варикозного розширення вен виділяють кілька основних:

 • плоскостопість;
 • неправильна робота кишечника (запори);
 • малорухливий спосіб життя;
 • часте фізичне навантаження з підняттям тяжкості;
 • тривала робота у вертикальному положенні (на ногах).

Найчастіша причина варикозного розширення вен – тривала робота на ногах. У зв’язку з цим людям, які працюють «на ногах», рекомендується робити наступні вправи:

 1. Через кожні 1-1,5 години підніматися на шкарпетках 10-15 разів. Виконання таких простих вправ покращує венозний відтік.
 2. Після тривалого стояння на ногах зробіть відпочинок на 15 хвилин, при можливості постарайтеся присісти або прилягти, піднявши ноги на 450С.
 3. Носіння компресійного білизни (колготи, панчохи, гольфи) або використання спеціальних еластичних бинтів вирішує відразу кілька проблем:
 • за рахунок постійного тиску на вени ніг еластичного трикотажу вени не розширюються;
 • поліпшується кровотік в нижніх кінцівках, відновлюється кровообіг, тканини забезпечуються киснем;
 • правильне і регулярне носіння такого білизни запобігає появі тромбів.

Особливо ретельно потрібно стежити за станом вен нижніх кінцівок людям з генетичною схильністю, так як генетичний фактор відіграє важливу роль у виникненні варикозного розширення вен і тромбофлебіту. Тому, якщо у прямих родичів присутні проблеми з венами нижніх кінцівок, таким людям потрібно бути вкрай уважним до себе.

Фітотерапія в запобіганні появи варикозного розширення вен

Крім вправ, які допоможуть судинах нормально працювати і постачати кров’ю тканини кінцівок, є кошти, які не раз довели свою ефективність. Це фітотерапія. Як відомо ще з давніх часів, рослини мають дуже могутніми властивостями. Знаючи їх, можна запобігти і / або вилікувати майже будь-яке захворювання. Природа дає людині ці «дари», якими потрібно користуватися. Але, щоб користуватися ними, потрібно знати, що до чого. Рослини поділяють на венотоніки, гемолітики і ті, які сприяють очищенню судин.

Рослини – венотоніки для профілактики варикозного розширення вен

Є рослини, які підвищують тонус варикозно розширених вен. Це плоди, листя, квітки кінського каштана і дев’ясіл високий. Можна зробити настій самостійно або придбати в аптеці і пити за інструкцією курсом до 2 місяців.

Дев’ясіл містить полісахариди інулін і інуленін, сапоніни, алонтопікрин, невелика кількість алкалоїдів, ефірне масло і вітамін Е, завдяки яким володіє багатьма корисними властивостями. Серед них – протимікробну дію, відхаркувальний, бактерицидне, протигрибковий, протигістамінне.

Дев’ясіл протипоказаний при гострих захворюваннях нирок і при вагітності.

Кінський каштан застосовується при варикозно розширених венах, тому що має в своєму складі флавоновий глікозид ескулін і сапонін есцинат. Есцин – речовина, яка має протизапальні властивості, венотропное дію, володіє протинабрякову ефектом, підвищує проникність лімфоплазматичного бар’єру, збільшує вміст залишку лімфи, покращує лімфоотток.

Ескулін збільшує наповнення кров’ю вен, зменшує проникність судин, збільшує вироблення антитромбіну, стимулює антитромботичну активність сироватки крові.

Фітотерапія для очищення стінок судин при тромбофлебіті

Крім трав, які впливають на тонус вен, можна рекомендувати трави для очищення судинної стінки, яке необхідно при тромбофлебітах. Це хвощ польовий (трава), береза повисла (лист), льон посівної (насіння), чабрець (тім’ян повзучий), конюшина червоний (соцвіти).

В освіті тромбофлебіта на грунті варикозного розширення вен не останнім фактором стають інфекційні процеси, а також підвищена згортання крові. Виходячи з цього, потрібно пам’ятати про рослинах – гемолітики Це донник жовтий, каштан кінський, листя берези, трава звіробою, трава, коріння і кореневища дев’ясила, трава польового хвоща, квітки аптечної ромашки, трава лікарської буквиці, лист малини, трава мокриці, трава чабреця, шишки хмелю звичайного.

Ефективність гірудотерапії при тромбофлебіті

Крім фітотерапії, значний ефект і користь для запобігання тромбофлебіта надає гірудотерапія. Лікування п’явками показано не тільки при тромбофлебіті, але і при багатьох інших захворюваннях. Перші відомості про цей метод з’явилися в 100-200 рр. до н.е. Ще Авіценна і Гіппократ в своїх працях приділяли велику увагу лікуванню п’явками. В середині ХІХ століття прийшов розквіт гірудотерапії, коли Пирогов і Захар’їн часто користувалися даним методом.

Лікувальний ефект методу складається з декількох факторів: рефлекторного, механічного і біологічного.

Рефлекторна дія обумовлено тим, що п’явки прикладаються в біологічно активних точках

Механічне дію – за рахунок поліпшення місцевого кровообігу при стабілізації реологічних властивостей крові.

Біологічне дію здійснюється за допомогою інгібітора тромбіна, який перешкоджає активації тромбоцитів і блокує освіту фібриногену. Це самий вивчений складовий компонент слини п’явки – гірудин. Ефективність його не раз доведена в процесах, де присутня внутрішньосудинне згортання крові.

Також в слині п’явок присутній ще один корисний компонент – дестабілаза, фермент, який надає протисклеротичну дію.

Фітотерапія і гірудотерапія – найкраще лікування тромбофлебіта

Фітотерапія і гірудотерапія чудово взаємодіють. Адже посилення дії фітотерапії спостерігається при поліпшенні реологічних властивостей крові гірудином.

Профілактика і лікування тромбофлебіта дуже важлива, так як це одне з небагатьох захворювань, ускладнення яких можуть бути дуже непередбачуваними і сумними. Тому таким пацієнтам вкрай важливо завжди пам’ятати про запобіжні заходи щодо варикозно розширених вен і тромбофлебіту. Не варто бути довго на сонці і в умовах тривалого перегріву, небезпека представляють масаж і будь-які інші теплові процедури. Навіть гарячий душ не рекомендований, не кажучи вже про лазнях і саунах. У занедбаному стані тромбофлебіт може привести до важких набряків і слоновості, які часто призводять хворих до інвалідності.

Щоб уникнути таких ускладнень і наслідків варикозного розширення вен і тромбофлебіта важливо знати про ефективність дії на патологічний процес фітотерапії та гірудотерапії, а також дотримуватися заходів профілактики.

Просто задумайтеся – ви можете врятувати чиєсь життя або своїх родичів, багатьох друзів, близьких вам людей.   Вам зовсім не важко відправити це повідомлення – натисніть на «Поділитися».

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал