Якщо виявили старе варення, не поспішайте викидати

Трохи цікавого про незвичайне використання варення вдома і на дачі.

Зазвичай влітку господині намагаються зробити побільше заготовок. З фруктів і ягід варять варення. Термін придатності такого продукту рік – два. Якщо виявили старе варення, не поспішайте його викидати. Я дам добру пораду, як його можна застосувати:

Напої

Коли варення багато його вже не хочеться просто з чаєм, тоді я варю на його основі компот або кисіль. Або можна приготувати вино, воно виходить не дуже міцним, солодким і ароматним.

Смачна випічка

Можна просто трохи переварити або приготувати випічку з варенням. Мені дуже подобається рецепт простого торта – додаю в варення яйця, борошно, трохи олії, розпушувача і какао. А крем можна зробити будь-який, по ситуації.

Засіб від садових шкідників

Навесні на дачі пробуджуються комахи. Щоб довгоносики не зашкодили яблуню, і майбутній урожай я розводжу варення в воді до консистенції напою. Додаю трохи дріжджів. Перемішую. Залишаю на добу в теплому місці. Після переливаю в скляну банку. Прив’язую до шийки мотузку і підвішують на яблуні. Довгоносики і інші шкідники потрапляють в цю пастку.

Підживлення рослин

Старе варення на дачі я використовую і для підживлення рослин. Розбавляю 100 гр варення в літрі теплої води, додаю трохи дріжджів, витримую настій тиждень.

Потім брагу розводжу водою, в співвідношенні 1:10, на 5 літрів додаю одну ампулу глюкози. Все перемішую і поливаю рослини під корінь.

Але! Таку підгодівлю можна використовувати тільки по вологій землі!

Ще старе варення підійде для приготування ось такого поживного настою:

В 50-літрову бочку я закладаю на чверть подрібненими бур’янами без насіння і коріння. Заливаю доверху водою. Викладаю туди 2 літри варення і перемішую. Даю настоятися тиждень, потім проціджую. Виходить поживна підгодівля для рослин.

Для садових цілей підійде навіть зовсім старе варення, тому я нічого не викидаю, все стане в нагоді!

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал