Як виростити авокадо з кісточки в домашніх умовах

Авокадо, це екзотичне дерево, з плодами овальної форми, зелено-жовтого кольору. У природі дерево може вирости до 26 метрів. Вирізняється широкою розлогою кроною, довжина листя – 25-30 см. Ми розповімо, як посадити авокадо зі звичайної кісточки в домашніх умовах.

Особливості рослини

Перед посадкою екзотики потрібно враховувати такі особливості:

  1. У домашніх умовах дерево рідко приносить плоди, це все ж екзотичне дерево, батьківщина якого спекотна Мексика. Якщо плоди все ж виростають, вони відрізняються за смаком від своїх «диких» побратимів. В основному люди вирощують авокадо в якості прикраси для інтер’єру.
  2. У листі містяться корисні масла, які знезаражують приміщення і сприяють очищенню повітря. Але крім корисних речовин, виділяється жирна кислота, яка в якійсь мірі отруйна. Не варто тримати дерево в будинку з маленькими дітьми і тваринами.

Пророщення

Спочатку потрібно знайти «правильний» плід. Він повинен бути щільним, пружним і гладким. Фрукти з тріщинами та іншими пошкодженнями не підійдуть. Найчастіше в магазині продаються недозрілі фрукти, але це не проблема, авокадо зможе дозріти будинку. Треба звернути фрукт в паперовий пакет або звичайну газету і помістити в місце, де максимально виділяється тепло. Можна загорнути разом з авокадо банан, він виділяє речовину, яке допоможе налагодити процес дозрівання.

Як тільки авокадо повністю дозріє, його потрібно потрясти, кісточка повинна вільно переміщатися всередині фрукта. Це означає авокадо готове до висадки в землю.

Акуратно розрізаєте навпіл плід, щоб не пошкодити кісточку, витягаєте її разом з м’якоттю, ретельно промиваєте і кладете для просушки на батарею.

Пророщувати можна двома способами – відкритим і закритим способами.

  • При першому способі потрібно заздалегідь придбати грунт, дати йому відстоятися і покласти в приготовлений горщик. Розміщуємо кісточку вниз, затупленим кінцем. Гостра частина повинна трохи виступати над поверхнею, приблизно на дві третини висоти.
  • Другий спосіб відрізняється від першого. На кісточці вирізують 3 отвори гострим ножем, далі в отвори вкладають зубочистки або тонкі шпажки. Майбутній плід поміщається в ємність з відстояною водою. Потрібно встановити кісточку так, щоб сірники підтримували її, і вона занурювалася в воду наполовину.

Як проростити кісточку

Пророщення кісточки, процес довгий, займає приблизно близько 2 місяців. Для пророщування потрібно дотримуватися ряду умов:

  1. Регулярно зволожувати ґрунт водою (сильний полив влаштовувати не потрібно, кісточка може просто вимитися разом з потоком води).
  2. Для пророщування краще вибрати грунт насичений мінеральними речовинами. У магазині продаються спеціальні ґрунту для екзотики.
  3. Плоди обов’язково потрібно залишати в теплі до повної зрілості.
  4. Важливо підтримувати температурний режим, він не повинен бути нижче 25 градусів.

Після того, як кісточка проросла, з’являється невеликий паросток. Коли його довжина досягає 6 см його можна сміливо пересаджувати в приготований горщик з ґрунтом.

Для авокадо підходять вузькі квіткові горщики – стебло дерева вузький і тонкий.

Замість ґрунту може підійти кокосовий субстрат (попередньо його розмочують у відрі і залишають на пару тижнів), торф, пісочний ґрунт.

Якщо все зробити правильно, то виросте гарне зелене дерево, яке прекрасно впишеться в будь-який інтер’єр.

Головне вчасно обрізайте верхівку, щоб дерево не виросло занадто великим.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал