Біль в лопатці: причини і ризики! Особливо важливо знати жінкам і ось чому

Вона може вказувати на серйозний стан серця, легенів і не тільки! Дізнайтеся більше!

Біль в лопатці: причини і ризики! Особливо важливо знати жінкам і ось чому

Біль у плечі буває у багатьох людей, і може бути важко визначити точну причину болю. Найчастіше причиною болю в лопатці може бути щось просте, наприклад, м’язова напруга. Однак іноді біль в лопатках (або між ними) може бути викликана серйозними проблемами зі здоров’ям. Тому ви ніколи не повинні ігнорувати це.

Щоб краще зрозуміти, що може викликати біль, важливо знати трохи більше про лопатки.

Лопатки – це дві кістки, які прикріплені до ключиці і рук. Вони є частиною верхньої області спини, яка також містить грудний відділ хребта. Це та частина, яка підтримує грудну клітку.

Спина і хребет дуже складні, тому що містять багато кісток, суглобів, м’язів, зв’язок і нервів. В також верхня частина спини захищає багато життєво важливих органів, такі як серце. Ось чому може бути важко знайти точну причину болю.

Біль в лопатках відчувається в одному або обох плечах. Біль може виникати в іншій частині тіла і відчувається в лопатці.

Деякі захворювання органів викликають біль тільки в правій лопатці, а інші викликають біль в лівій лопатці.

Існують різні види болю, які пов’язані з плечима і верхньою частиною спини. Проте, ця стаття відноситься тільки до болю, яка зачіпає лопатки.

Ось деякі з можливих причин болю в плечі:

Напруга м’язів

Розтягнення м’язів є однією з найбільш поширених причин болю в плечі. Дуже часто повторювана робота може напружити ці м’язи і викликати біль нижче лопаток.

Іноді, навіть просто сон в неправильному положенні, може викликати гострий біль в лопатках або між ними.

Тому важливо намагатися уникати повторюваної роботи протягом тривалого часу без перерви. В кінці статті ви можете знайти кілька корисних порад про те, як перевірити свою поставу.

Якщо після сну ви відчуваєте біль в плечі, то ви можете спробувати заснути в іншому становищі. Щоб зменшити біль в спині, рекомендується: якщо ви спите на боці, злегка підтягніть ноги до грудей і покладіть подушку між ними. Якщо ви вважаєте за краще спати на спині, то ви можете покласти подушку під коліна або поперек.

Дископатія як причина болю в лопатках

Хворобу диска можна розділити на два типи:

 1. Грижа міжхребцевого диска.
  Дегенеративне захворювання диска зазвичай виникає з віком, і саме тоді диски нашого хребта втрачають в них рідину. В результаті ставати менше місця в проміжках між хребцями хребта і може чинити тиск на нерви.
  Грижа міжхребцевого диска – це коли желатинова рідина в диску виштовхується і тисне на нерв. В результаті це може викликати біль в лопатках. Наприклад, дослідження, опубліковане в Журналі ортопедичної хірургії, показало, що біль в лопатці може бути викликана роздратуванням нервів в шиї.
 2. Артрит викликає біль у плечі.
  Остеоартроз (ОА) є формою дегенеративного захворювання суглобів, яке викликає різні симптоми, такі як біль, запалення, аномальний ріст кісток, понівечений хрящ і обмеження руху.
  Артроз може бути причиною болю в лопатці. Дуже часто люди, які страждають на артрит, також страждають від запалення в суглобі між ключицею і кінчиком лопатки або в суглобі, де рука з’єднується з лопаткою.

  Рекомендується вживати желатин, щоб зменшити біль при остеоартрозі. А також насіння кунжуту і куркума можуть допомогти при болю при остеоартриті.

 3. Остеопороз.
  Остеопороз робить кістки крихкими, і, хоча перелом лопатки зустрічається рідко, це може статися при падінні. Оскільки кістки вже тендітні, для перелому лопатки може не знадобитися багато сил.
  Рекомендується негайно проконсультуватися з лікарем, якщо у вас є падіння і пошкодження плеча. Раннє лікування може прискорити одужання.
 4. Хвороби серця.
  Більшість людей пов’язують серцеві захворювання (такі як серцеві напади) з болями в грудях. Проте, серйозні проблеми з серцем також можуть вплинути на плечі. У цих випадках ви можете відчути біль в лівій лопатці.
  Серцеві напади часто викликають болі в грудях і дискомфорт як у чоловіків, так і у жінок. Проте, Американська кардіологічна асоціація стверджує, що багато жінок можуть відчувати інфаркт без будь-якого тиску в грудях. У дослідженні, опублікованому Канадським журналом по серцево-судинному здоров’ю, то кажуть, що жінки відчувають біль в серці інакше, ніж чоловіки. Деякі із симптомів – крайня втома, біль в лопатках і задишка.
  Вивчення жіночих симптомів того, що вони відчували до серцевого нападу, показало, що майже половина з них відчувала біль в плечі і спині, задишку, втому і біль у грудях.
 5. Рак легенів.
  Біль у правому або лівому плечі може бути викликаний пухлиною Панкоста. Він росте у верхній частині легенів, і одним з його перших симптомів є біль в лопатці, руці і області плеча. Біль, пов’язана з цим, звичайно постійна і сильна.
  Доктор Лінн Елдрідж, експерт по раку легенів, каже, що якщо у вас болить лопатка, а вночі завжди сильніше, тоді варто проконсультуватися з лікарем, щоб бути спокійним.
  Іноді біль може бути ознакою кісткових метастазів, коли рак поширився на кістки. Тим не менш, важливо пам’ятати, що це тільки один із симптомів. Переконайтеся, що ви також знаєте про інших попереджувальних ознаках раку легенів.
 6. Рак молочної залози.
  Рак молочної залози є однією з найбільш поширених форм захворювань в світі, що вражають як чоловіків, так і жінок. Однією з ознак раку молочної залози є саме біль в лопатках.
  Як правило, пацієнти відчувають біль у верхній частині спини між лопатками, перш ніж будуть виявлені які-небудь інші ознаки раку молочної залози.
 7. Захворювання черевної порожнини можуть викликати біль в плечі.
  Іноді біль може відчуватися в лопатках, коли є стани:
 • Каміння в жовчному міхурі
  Поряд з сильним болем у верхній правій частині живота, камені в жовчному міхурі можуть також викликати біль у правому плечі і біль між лопатками.
 • Хвороба печінки
  Симптомами цієї проблеми зазвичай є біль або дискомфорт у верхній правій частині живота, а шкіра виглядає жовтуватою, а також можуть бути і інші симптоми. Проте, на додаток до цих симптомів, захворювання печінки може викликати біль у правій лопатці.
 • Панкреатит
  Панкреатит – це захворювання, при якому підшлункова залоза стає запаленою. Одним із симптомів панкреатиту є біль під лівою лопаткою. Як і при інших захворюваннях черевної порожнини, панкреатит матиме більше симптомів, ніж проста біль в лопатці.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал