Чим підгодувати часник в червні для великого врожаю

Щоб по осені отримати великий урожай часниковий головок, в червні необхідно підживити часник.

У сьогоднішній статті ми розглянемо, як правильно вибрати і внести добриво, а також від чого залежить великий урожай часнику.

Часник є популярною приправою, яка активно використовується в кулінарії.

Також культура має велику кількість корисних для організму людини речовин. Тому рослина часто вирощується на дачі.

Для отримання великого урожаю важливо своєчасно підживити часник. Щоб зубчики вийшли великі, проводити захід слід проводити в червні.

Часник протягом 30 днів після появи зелених паростків нарощує наземну масу. З початку літа рослина починає інтенсивно накопичувати речовини в цибулині, тому правильно підібрані препарати підвищують урожай.

На замітку. Якщо не здійснювати внесення поживних речовин в червні, головка буде невеликою, а зуби дрібними.

Які мікроелементи потрібні часнику в червні?

Для отримання великого урожаю важливо комплексно підходити до догляду за культурою. Підгодувати бажано в два етапи:

  • На початку травня. Для таких цілей використовується азотні препарати;
  • Червень. Рослина потребує калійно-фосфорних речовинах.

Також втретє можна підгодувати в червні. Такий вид застосовується для сортів, які вирощуються протягом 2 років.

Як вибрати відповідний час для червневої підгодівлі часнику?

Для того щоб правильно розрахувати період для внесення добрив, необхідно враховувати сортові особливості. Для озимих видів внесення поживних речовин потрібно проводити в перших числах місяця. Для озимого проводиться не раніше 10 -15 числа.

Чим підгодувати часник в червні, щоб не половів

Для того щоб кущ не половів, необхідно внести калій. Для цього використовується суперфосфат або нітрофоска. Добрива містять не тільки калій, але і фосфор і сірку.

Серед народних рецептів, слід зазначити настій нашатирного спирту. Для приготування необхідно в 10 літрах теплої води розвести 3 столові ложки. Отриманий склад розпорошується на листя.

Як підгодувати часник в червні, ефективні схеми підгодівлі

Отримати великий урожай, можна використовуючи правильно підібрані схеми. У червні рослина можна підгодувати за такими схемами:

  • суперфосфат + нітрофоска. Розчинити в 10 літрах 10 грам нітрофоски і 40 грам суперфосфату. Отриманий розчин слід розподілити між грядок;
  • калійна селітра. На 10 літрів використовується 20 грам. Підгодувати кореневих способом;
  • в червні можна використовувати суперфосфат і аміачну селітру. Для приготування розчину в 10 літрах води розчиняється по 1 столовій ложці речовин.

Для великого врожаю підгодувати слід комплексно. Найбільш відповідний варіант, коли схеми чергуються. Наприклад, навесні вносяться органічні, а в червні мінеральні препарати.

Підживлення часнику в червні органічними добривами?

Багато дачники, вибираючи поживні компоненти, віддають перевагу органічних речовин. Така підгодівля підвищує урожай і не містить шкідливих елементів. Культуру можна підгодувати наступними видами органіки:

  • коров’як. 1 літр настою необхідно змішати з 5 літрами води і підгодувати рослина під корінь;
  • компост. Безпечне добриво, яке використовується для отримання великого врожаю. Компост змішується з водою в пропорції 1: 3 і застосовується під час поливу;
  • зола. Органічне добриво, яке містить комплекс корисних речовин, які підвищують урожай. Можна приготувати зольний розчин або розпорошити суху речовину між грядками.

На замітку. Однак в червні не використовується пташиний послід. У посліді міститься багато азоту, а тому цей вид органіки рекомендовано використовувати ранньою весною.

Ефективні народні засоби для підживлення часнику в червні?

Деякі дачники довіряють більше народних методів, які дозволяють отримати великий урожай . Для часниковий грядок використовуються наступні методи:

  • Перекис водню. Відмінний спосіб зберегти зелень листя. Для часнику слід в літрі води розбавити 1 столову ложку і підгодувати кущі;
  • Йод. Дозволяє не тільки збільшити урожай, але і захистити від багатьох грибкових захворювань. Необхідно в 10 літрах води розчинити 20 крапель. Розчин використовується для наземної обробки;
  • Дріжджі. Активні мікроорганізми, які містяться в дріжджовому розчині підвищують імунітет рослини перед захворюваннями і прискорюють ріст часнику.

Кожен дачник має свої індивідуальні рецепти народних засобів, які використовуються для підвищення врожаю. Однак необхідно дотримуватися пропорції, так як народні засоби також можуть завдати шкоди.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! У деяких випадках вносяться додаткові речовини. Необхідно стежити за станом рослини. Якщо воно слабке, і жовтіють кінчики пера, рекомендовано підгодувати суперфосфатом.

Якими готовими препаратами можна удобрювати часник в червні?

Готові препарати популярні тим що підвищують швидкість впливу і не вимагають особливих умінь. Використовуючи готові препарати, можна зробити урожай великим, а також поліпшити смак культури. Для часнику можуть використовуватися такі підгодівлі:

  • Біомастер;

  • Здравень;

  • Агрікола.

Кожен препарат має детальну інструкцію з використання і приготування робочого розчину.

Чим підгодувати часник в червні , щоб отримати більшу голівку

Щоб підвищити врожайність, використовуються наступні добрива:

  • калійна сіль;

  • суперфосфат;

  • нітрофоска;

  • настій коров’яку;

  • компост.

Підгодувати ними треба на початку літа, щоб рослина отримала необхідну порцію корисних речовин для формування великої головки.

Коли підгодовувати часник в червні 2021 року за місячним календарем

Місячний календар вважається помічником кожного дачника. Містить необхідні корисні речовини для швидко зростання і набору маси головки.

Сприятливі дні для підгодівлі часник в червні 2021 року за місячним календарем

Підгодувати за місячним календарем слід 2, 11-12, 16-17, 21-24, 29 червня. Однак ці цифри не гарантують великого врожаю, і кожен дачник підбирає час внесення добрив самостійно.

Несприятливий час

Несприятливими вважаються дні, коли рекомендовано відмовитися від будь яких дій по відношенню до часнику. У червні 2021 року такими числами вважаються 3, 5, 15, 25.

Відгуки садівників

Марина. Секрет мого великого врожаю, це в дріжджовий підгодівлі. Робиться просто і дозволяє збирати великий урожай. Роблю розчин дріжджів 100 грам на 5 літрів води і поливаю кущі. Підгодувати таким треба на початку червня.

Максим Петрович. Вирощую культуру на дачі вже тривалий час. Грунт збіднів, тому без добрива не обійтися. Для врожаю використовую перегній або компост. Також хороші результати дає настій коров’яку.

Ірина. Агрігола – ефективний засіб яке підвищує врожай цибулі і часнику. Користуюся даними засобом тривалий період ще не разу не підводило.

Часті помилки

Часто на урожай впливають помилки дачників. До найбільш поширених слід віднести:

  • відсутність весняного внесення поживних речовин. Для того щоб часник добре розвивався, необхідно крім червневої дотримуватися весняну підгодівлю. Внесення добрив в червні може бути недостатнім;
  • використання азоту. У червні азот не використовується, це може привести до невеликих головок і зубах;
  • відсутність поливу перед внесенням добрива. Для того щоб отримати максимальну користь, необхідно розподіляти добриво на мокрому ґрунті.

Помилки найчастіше чинить новачки, які не мають належного досвіду в городництві. Тому рекомендовано уважно вивчати поради дачників, які займаються вирощуванням часнику тривалий період і завжди отримують великий урожай.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Підгодувати краще ввечері після заходу сонця.

Відповіді на часті питання

Чому головки часнику дрібні?

Причин може бути багато. В першу чергу це може бути особливо сорти. Також часто культура не дає великі головки в результаті відсутності поживних речовин. Ще однією причиною відсутності врожаю є неправильно підібраний ділянку. Якщо висадити культуру в тіні головки будуть дрібними.

Чому жовтіє листя?

Листя жовтіють якщо нестачі в ґрунті поживних речовин. Тому необхідно дотримуватися режиму внесення підгодівлі. Для того щоб уникнути пожовтіння листя необхідно підгодувати калійно-фосфорним складом. Також добре відновлює колір листя аміачна селітра.

Причини загнивання головок?

загниває часник може, якщо посадити рослину на важких ґрунтах. Також причиною гниття можуть виступати занадто часті поливи і застій води.

Висновок

Вирощуючи часник, необхідно дотримуватися схеми по внесенню поживних речовин. Своєчасна підгодівля дозволяє отримати великий урожай і поліпшити смакові якості культури. Однак також важливо правильно підібрати місце посадки і дотримуватися простих рекомендацій по догляду.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал