Коли сіяти перець на розсаду в квітні 2024 року за місячним календарем

На розсаду в квітні 2024 року можна садити ранні сорти солодкого і гострого перцю, але робити це слід за місячним календарем.

Перевагу слід віддати різновидів, які дозрівають за 80-100 днів. Щоб розсада росла здоровою і сильною і принесла максимальний урожай, важливо проводити посів в сприятливі дні за місячним календарем.

Для цього знадобиться правильно підготувати посадковий матеріал, і в подальшому забезпечити рослинам хороший догляд.

Які сорти перцю підходять для вирощування в квітні

У квітні необхідно сіяти такі сорти перцю, які дозрівають довше 120 днів. Якщо ви садите розсаду в квітні, то для цього підходять такі різновиди овоча:

 • Буратіно F1 – гібрид, дозріває за 88-100 днів. Урожайність висока. З 1 кв. м плантації можна зібрати 10-13 кг плодів за сезон.
 • Вірність – сорт, що досягає технічної стиглості за 103-106 днів. Підходить для вирощування в теплиці та у відкритому грунті. Урожайність середня, з 1 кв. м посадки можна зібрати до 5 кг плодів.
 • Латино F1 – високорослий гібрид, що досягає технічної зрілості за 100-110 днів. Відрізняється великими плодами, які важать до 200 г. З кв. м посадки можна зібрати до 14 кг перцю.
 • Князь Срібний – середньорослий сорт, який дозріває за 90 днів. Підходить для вирощування в закритому і відкритому грунті. З куща можна зібрати до 2,5 кг плодів.
 • Віні Пух – різновид, що відрізняється дружним дозріванням плодів. У теплиці вони досягають технічної зрілості на 100-й день. З 1 кв. м перцевих насаджень можна зібрати до 9,5 кг врожаю. Плоди добре зберігаються і не втрачають товарний вигляд протягом місяця.
 • Айвенго – різновид, яка відрізняється невибагливим характером і стійкістю до несприятливих погодних умов. Дозріває за 105-115 днів. При правильній агротехніці з 1 кв. м насаджень можна зібрати до 7 кг врожаю.
 • Здоров’я – високорослий сорт, дозріває за 76-85 днів від появи сходів. Любимо дачниками за невибагливий характер, сильний імунітет і здатність плодоносити при слабкому освітленні. Врожайність середня. З кв. м насаджень можна зібрати до 5 кг перців.
 • Імпала – сорт гіркого перцю, що дозріває за 65-70 днів. Відрізняється високою врожайністю, а також стійкістю до вірусної мозаїці.
 • Тульський – гібрид гострого перцю, що дозріває за 90-100 днів. При правильній агротехніці дає до 600 г врожаю з куща.

Чи варто садити перець на розсаду в квітні, чи не запізно?

У багатьох дачників виникає питання, наскільки виправдано садити перець на розсаду в квітні 2024 року за місячним календарем? Чи не пізно?

Якщо не було часу, щоб сіяти перці в лютому і березні, то можна проводити цей захід і в квітні. Але садити в цей час слід тільки ранньостиглі різновиди культури. Вони встигнуть досягти за літо технічної стиглості, отже, підійдуть для консервації і переробки.

УВАГА! Щоб ті перці, що ви садили в квітні за місячним календарем, досягли біологічної зрілості і стали червоними, розсаду слід садити в теплицю, особливо в північних регіонах. Тоді можна штучно «продовжити» літо, і зібрати максимально стиглий, пізній урожай.

Сприятливі дні для посадки перцю в квітні 2024 року за місячним календарем

Згідно з місячним календарем для посіву перцю стануть сприятливими такі дні: 3, 4, з 13 по 17, з 20 по 25 квітня. Посаджені в ці числа зерна швидко проростуть, а розсада буде міцною і здоровою.

Коли садити перець в 2024 році за місячним календарем не варто

В квітні можна сіяти в такі числа: 1, 2, з 5 по 9, 26, 27 квітня. Згідно з місячним календарем зерна, які ви садили в ці дні, можуть не прорости, а якщо сіни і проб’ються, то вони будуть слабкими і принесуть мінімальний урожай.

Коли сіяти гіркий перець в квітні

Вегетаційний період гіркого і солодкого перцю однаковий, і сіяти культури можна в один час. Але важливо уникати несприятливих днів за місячним календарем.

Посадка перцю в квітні для висадки в теплицю

Насіння краще сіяти відразу в індивідуальні ємності. Підійдуть пластикові стакани, об’ємом в 200 мл. Але в них буде потрібно зробити дренажні отвори, інакше від застою вологи насіння загинє. І бажано використовувати непрозорі ємності, так як коріння перцю краще розвиваються в темряві.

УВАГА! Садити перець в квітні краще на торф’яні таблетки. У них розсада отримує всі необхідні речовини, і швидко розвивається. При цьому рослини легко пересадити в теплицю або у відкритий грунт, просто прикопавши таблетку на грядці.

Покроковий алгоритм, як сіяти перець:

 1. Ємності заповнити поживним і продезинфікованим субстратом, не доходячи до краю на 1 см.
 2. Насіння викласти на поверхню, присипати тонким шаром ґрунту. Товщина ґрунту не повинна перевищувати 1-1,5 см, інакше сіянці НЕ проб’ються. У ємності можна класти по 2-3 зерна, якщо немає впевненості в життєздатності посадкового матеріалу. Але доведеться видалити зайві паростки, залишивши найсильніші екземпляри.
 3. Субстрат акуратно збризнути теплою водою з пульверизатора.
 4. Ємності накрити склом або прозорою плівкою і поставити в світле місце з температурою +25 ° C.

РАДА! Перед посівом насіння можна потримати в розчині стимулятора росту ( «Корневин», «Епін») протягом 30 хв. Це підвищить їх схожість.

Проростати насіння будуть протягом 10-15 днів. У процесі потрібно щодня провітрювати посадки, знімаючи конденсат при необхідності. Необхідно зрідка збризкувати ґрунт теплою водою з розпилювача, не допускаючи її пересихання. Коли з’являться сіянці, укриття можна зняти.

Особливості вирощування розсади перцю для висадки у відкритий ґрунт

Вирощувати розсаду перцю відкритого ґрунту треба по такому же принципом, як і для тепличного вирощування.

Але перед тим, як розмістити розсаду на грядках, знадобиться її загартувати, щоб привчити рослини до звичайних погодних умов. З цією метою за 2 тижні до заходу сіянці необхідно виносити на відкрите повітря на 15-20 хв., Щодня збільшуючи тривалість таких сеансів.

На що звернути увагу при посадці перцю в квітні

Якщо сієте перець в квітні, то вам важливо прискорити проростання і розвиток розсади.

Тому тримати посадку слід на максимально світлому і теплому місці. І краще розміщувати сіянці на південному або східному підвіконні.

ВАЖЛИВО! Якщо видаються похмурі дні, то бажано підсвічувати рослини фітолампи. Причому світловий день для них повинен тривати не менше 12 год.

Як доглядати за розсадою перцю, посадженого в квітні

Щоб розсада перцю зросла сильною і міцною, мало садити насіння на зростаючий місяць.

Знадобиться забезпечити саджанців хороший догляд, який складається з поливу, підгодівлі і прищіпки. Важливо підтримувати біля молодих рослин певну температуру і рівень освітлення.

Температура та освітлення

Розсада перцю краще розвивається при яскравому освітленні. Але довго тримати її під прямими сонячними променями не слід. Так що в полуденний час (з 12:00 до 14:00) знадобиться притінювати рослини.

Для нормального розвитку сіянцям необхідний світловий день з тривалістю в 14-16 ч. У похмуру погоду краще освічувати їх фітолампами.

Біля рослин важливо підтримувати температуру в межах + 23 … + 24 ° C вдень, і + 16 … +17 ° C вночі. Розсада не переносить протягів, але потребує свіжого повітря. Так що під час провітрювання краще виносити рослини в інше приміщення.

УВАГА! Не можна тримати ємності з розсадою близько один до одного. Інакше рослини будуть витягатися.

Полив

Розсада перцю потребує регулярного, але помірного поливу, який слід проводити у міру підсихання верхнього шару грунту. Для зрошення потрібно використовувати фільтровану воду, відстояну протягом 1-2 днів. І краще підігрівати її перед застосуванням до + 20 … + 26 ° C. А досвідчені садівники рекомендують використовувати для поливу талу або дощову воду.

Підживлення

Підгодовувати розсаду перцю необхідно не менше 2-х разів до посадки на грядку:

 • Перший раз внести добрива потрібно, коли на перцях утворюється по 4 справжніх листків.
 • Повторно підгодувати розсаду необхідно після появи 6 листя.

Для добрива краще використовувати настій коров’яку або курячого посліду. З мінеральних підгодівлі підійде розчин гумату калію (5 мл на 2 л води).

Прищіпка

Прищіпка стимулює зростання бічних пагонів, і тим самим збільшує врожайність розсади. Проводити цей захід потрібно, коли саджанці досягнуть висоти в 15 см. У процесі слід видалити верхівку культур, вище 4-6 міжвузля. Для процедури потрібно використовувати гострий і дезінфікувати інструмент. Після заходу перчики бажано обприскати розчином стимулятора росту ( «Епін», «Циркон»).

Часті помилки

Сіяти перець на розсаду, недосвідчені садівники можуть здійснювати такі помилки:

 • Використання нежиттєздатних насіння. Навіть якісний посадковий матеріал може не прорости. І важливо попередньо перевіряти насіння на схожість. Для цього потрібно залити їх слабким соляним розчином (3%) на 10 хв. Використовувати варто тільки ті зерна, що опустилися на дно. І перед посівом їх знадобиться ретельно промити чистою водою.
 • Використання лійки для поливу. Під напором води коріння розсади оголюються, що негативно позначається на її розвитку. Для поливу молодих сіянців варто використовувати дрібнодисперсний розпилювач.
 • Вирощування в погано освітленому місці. Для нормального розвитку розсаді перцю потрібен світловий день з тривалістю в 12-14 годин. Тримати рослини стоїть біля південного або східного вікна, а в разі похмурої погоди бажано додатково підсвічувати їх фітолампи. Інакше сіянці сильно витягнуться, що негативно позначиться на майбутньому врожаї.
 • Вирощування на підвіконні. Біля вікна температура завжди нижче, ніж в приміщенні. А від батарей може йти занадто гаряче повітря, пересушує ґрунт. Щоб коріння розсади не страждали, варто ставити ємності з перцями на дошку, пінопласт або інший матеріал, що утеплює.
 • Використання водопровідної води для поливу. Перець не переносить хлор. Якщо зрошувати розсаду водою, взятої безпосередньо з крана, то вона може захворіти і навіть загинути.

Відповіді на часті питання

В процесі посіву та вирощування розсади у садівників нерідко виникають такі питання:

Чи можна використовувати для вирощування розсади городню землю?

Ні. Для посіву насіння варто вибирати універсальну суміш, призначену для вирощування розсади. Можна зробити субстрат самостійно, змішавши торф, перегній і пісок (2: 2: 1).

Чи потрібно знезаражувати ґрунт?

Так, в магазином і домашньому субстраті можуть мешкати мікроби і шкідники. І, щоб вони не нашкодили розсаді, суміш потрібно дезінфікувати, прожарюючи в духовці або прогріваючи на пару.

Як прискорити процес вирощування розсади?

Можна заздалегідь проростити насіння. Для цього їх потрібно розкласти на вологій тканині і поставити в світле місце з температурою + 25 … + 28 ° C. У міру висихання матеріал варто збризкувати теплою водою. Коли насіння проклюнуться, їх необхідно сіяти в ґрунт, намагаючись не пошкодити проклюнулися корінці.

Висновок

В квітні ще можна сіяти перець на розсаду, але варто вибирати для цього ранньостиглі сорти овоча.

Також дуже важливо проводити цей захід в сприятливі дні за місячним календарем.

І, якщо дотримуватися правил агротехніки, то з культур можна зібрати хороший урожай. Правда, такі плоди не варто залишати на зберігання – краще відразу пустити їх в переробку.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал