Чому не ростуть огірки: що робити, чим підживити, як прискорити ріст

Іноді, незважаючи на, здавалося б, правильний догляд, огірки не ростуть. В цьому випадку треба, перш за все, з’ясувати причину зупинки зростання, а потім вже щось робити.

У сьогоднішній статті ми розглянемо, чому огірки можуть зупинитися в рості, а також розберемося з тим, як можна допомогти рослині.

Що впливає на ріст огірків

Зростання огірків залежить від декількох факторів:

  1. Температура повітря. Оптимальні значення для розвитку культури – не менше 23 градусів вдень і не менше 15 градусів вночі. Якщо температура буде нижче, то огірки рости перестають.
  2. Вода. Огірки – це вологолюбна культура, якої потрібно багато води, якщо стоїть посушлива погода або полив нерегулярний, то рослини перестають розвиватися.
  3. Підживлення. Даній культурі більше ніж іншим потрібно азот для нарощування зеленої маси. Дефіцит цього елемента уповільнює, а в окремих випадках зупиняє ріст кущів.
  4. Простір. Огірки формують довгі батоги, які покривають грунт на ділянці. Коли огірки посаджені занадто близько один до одного, вони перестають рости.
  5. Сонячне світло бере участь в процесі фотосинтезу. Якщо його не буде, огірки просто не зможуть рости, тому що не рослина не зможе повноцінно функціонувати.
  6. Пасинкування. Дана овочева культура активно формує додаткові пагони. Краще видаляти їх, щоб спрямувати всі сили рослини на розвиток центрального провідника і утворення плодів.

Чому не ростуть огірки після сходів

Отже, ви посіяли огірки, вони дали сходи , але потім раптом перестали рости. Розберемося з причинами і з тим, що робити в цьому випадку.

Низька температура повітря

Огіркові кущі ростуть, якщо температура повітря не опускається нижче 15 градусів навіть вночі. Вдень же повітря і зовсім повинен прогріватися до 25.

Якщо ж вночі холодніше, то огірки перестають рости.

Що робити

Треба вкривати кущі плівкою, спанбондом, відрами або половинками пластикових пляшок. Допоможе установка тимчасових парників на дугах.

Якщо вночі холоднішає занадто сильно, то в парники і теплиці треба покласти гарячі цеглини або пляшки з гарячою водою.

Недолік вологи

Огіркам треба багато води, щоб вони росли. Коли варто посушлива погода, поливи повинні бути кожні 2 дні. Грунт повинна просочитися на глибину 10 см.

На замітку. У теплиці огірки треба поливати щодня, а іноді навіть 2 рази на добу.

Не забувайте про правила поливу: лити воду тільки під корінь, не потрапляючи на листя, використовувати тільки теплу відстояну воду.

Що робити

відрегулювати режим поливу, використовувати систему крапельного поливу для регулярного зрошення посадок.

Дефіцит мікроелементів

Огіркові кущі ростуть при достатній кількості азоту. Визначити його дефіцит можна за пожовклим паросткам, сповільнилося зростання, стоншена і став жорстким різок.

Що робити

Необхідно заповнити дефіцит азоту за допомогою підгодівлі азотовмісним добривом.

з мінеральних препаратів слід віддати перевагу мочевине. Для приготування робочого розчину розчиніть столову ложку засобу в стандартному десятилітровому відрі води.

Поливати під корінь двічі з інтервалом в один тиждень.

Загущені посадки

Щоб огірки добре росли, їх садять з відстанню в 30-40 см між окремими рослинами і 80 см в міжряддях.

При занадто густій ​​посадці рослини починають заважати один одному, що позначається на тому, як швидко вони ростуть.

Що робити

По-перше, садити насіння і розсаду, дотримуючись рекомендацій про крок посадки. Якщо сходи вже з’явилися, їх можна прорідити.

Якщо виривати рослини не хочеться, то треба робити вертикальні опори, до яких підв’язувати батоги. Іншими словами, вирощувати огірки вертикально.

Брак сонячного світла

Огірки треба садити на добре освітленій ділянці, інакше вони будуть погано рости.

Що робити

Позбавтеся від рослин, які заступають культурі сонячне світло. Якщо це багаторічні насадження, то допомогти зможе тільки пересадка.

Відсутність формування

В тому, що огірки перестали рости, може бути винен надлишок зелені, тобто батогів і листя.

Що робити

В цьому випадку огірки треба засліплювати, тобто видаляти після 5 листа пасинки і листя.

Хвороби і шкідники

Розвиток грибкових інфекцій і присутність шкідників також робить свій вплив на те, що огірки перестають рости.

Що робити

Якщо погода стоїть тепла, то від хвороб допоможе препарат Фітоспорін-М. Якщо ж температура нижче 20 градусів, то краще використовувати Абіга-Пік.

Від комах-паразитів допоможе Актара.

Плоди огірків виросли до 5 см і зупинилися в рості, причини і що робити

Трапляється і така проблема, що огірки на кшталт навіть почали плодоносити. Але зеленці виростають до 5 см і завмирають. У цього теж може бути кілька причин.

Розглянемо їх більш детально.

Невідповідна температура

Низька температура призводить до того, що огіркова зав’язь зупиняється в рості. Крім того, культура починає «хворіти» при занадто великій різниці нічний і денний температурі і температурі вище +35.

Що робити

Якщо температура різко знизилася, то огірки треба вкривати плівкою, розкладати пляшки з теплою водою.

При сильній спеці варто посилити полив, щоб кущі не перегрівалися.

Неправильний полив

Як і у випадку з тим, коли сходи припиняють рости, неправильний полив зупиняє розвиток зав’язей. Огірки навіть в період плодоношення продовжують активно споживати вологу, тому необхідно дотримуватися режиму поливу: не менше 3 разів на тиждень, використовувати теплу відстояну воду.

Що робити

Нормалізувати зрошення. Використовувати теплу відстояну воду. Поливати вранці і ввечері, не зволожуючи в спеку. Рихлити ґрунт.

Багато пасинків

Бічні пагони, пасинки, забирають у огірків дуже багато ресурсів. Коли їх занадто багато зав’язі і зовсім припиняють рости.

Що робити

Проводити пасинкування протягом всього часу вегетації, видаляючи пасинки. Також досвідчені дачники рекомендують засліплювати огірки вище 5 листа.

Загущені посадки

При загущених посадках огірковим кущах не вистачає світла, повітря і мікроелементів, щоб організувати нормальне харчування зав’язі. В результаті вони припиняють рости.

Що робити

Видалити «зайві» пагони. Якщо вони плодоносять, то розставити по ділянці з огірковим кущами шпалери або будь-які інші опори і перекинути батоги на них. Але будьте готові до того, що огірки можуть скинути зав’язі, так як вони дуже не люблять, коли батоги переміщують.

Плоди не збираються

Особливістю культури є те, що зеленці, які вже виросли на плетучи, стримують ріст молодої порослі та споживають більшу частину поживних мікроелементів.

Що робити

Щодня збирати плоди, не даючи їм перерости. В період активного плодоношення зеленці треба зривати і зовсім двічі в день, вранці і ввечері.

На замітку. До речі, переросли огірки менш смачні, тому немає ніякого сенсу в тому, що зеленці ростуть занадто довго на плетучи.

Недолік мікроелементів

Коли ростуть зеленці, рослині потрібні калій і фосфор і не потрібен азот.

Що робити

Можна використовувати мінеральну підгодівлю з суміші сульфату калію (30 гр) і суперфосфату (40 гр), розчинених у відрі води. Альтерантіва – зольний настій (пригорща на відро).

Як прискорити ріст огірків?

Щоб огірки швидше росли, їх необхідно підживити азотом.

Це і згадана вище сечовина, і аміачна селітра. З народних засобів дуже ефективний розчин нашатирю. У цьому препараті азот знаходиться в швидко засвоюваній формі.

Можна розчинити половину бульбашки в відрі води і тут же полити огіркові кущі. Можна обприскати, але концентрацію нашатирю в розчині доведеться знизити вдвічі.

ВАЖЛИВО! Не поєднуйте кореневі і позакореневе підживлення. Між ними має пройти не менше тижня.

Щоб огірки росли швидше, їх можна підгодувати за такою схемою.

  1. Полити розчином посліду.
  2. Полити дріжджовим розчином.

Дріжджові грибки перероблятимуть органіку і вивільняти азот, який активізує ріст рослин.

Як прискорити ріст плодів огірків

Щоб плоди швидше росли, можна не тільки підгодовувати кущі калієм і фосфором.

Також допоможе обприскування. Наприклад, препарат «Зав’язь» прискорює зав’язування зеленців.

Крім того, допоможуть такі агротехнічні прийоми, як пасинкування, збір плодів.

Чим підживити полити, щоб прискорити ріст

Щоб огірки росли швидше, їх можна підживити рідкими добривами, які позитивно позначаться на швидкості росту культури:

  • Сечовина. Столову ложку розводять у відрі води. Поливають під корінь.
  • Курячий послід. Приготуйте концентрат з 1 частини курячого посліду і 10 частин води. Настоюйте протягом 4 днів, регулярно перемішуючи. Для приготування робочого розчину концентрат розводять з водою в пропорції 1 до 10.
  • Зелене добриво. Заповніть бочку на третину рубаними бур’янами, залийте водою і дайте побродити тиждень. Готовий концентрат розводите 1 до 5 і поливайте під корінь.
  • Настій з дріжджів. Це засіб використовувати тільки після підгодівлі органікою. 10 гр сухих дріжджів розчинити у відрі теплої води, додати столову ложку цукру і залишити бродити на кілька годин. Для приготування робочого розчину розвести 1 до 5 з водою.
  • Хлібна закваска. Засипати 2/3 відра води хлібними сухарями. Залишити бродити на півтора тижні. Зцідити, розмішати з водою 1 до 3, поливати огірки під корінь.
  • Гумат калію. Столова ложка на відро дл поливу або чайна ложка на такий же обсяг для обприскування листя.

На замітку. Поливати добривом можна тільки за попередньо зволоженою грунті, інакше великий ризик хімічного опіку коренів.

Часті помилки

  • Надлишкове підживлення. Не перестарайтеся з підгодівлею азотом. Інакше рослини почнуть безконтрольно розростатися, що позначиться на плодоносінні.
  • Полив по листю. Огірки – дуже ніжна культура, і при зрошенні треба намагатися не потрапляти на листя. Це загрожує розвитком хвороб. Обприскувати ж огірки можна тільки дрібнодисперсним розпиленням в похмуру погоду.
  • Перелив. Середня норма витрати води на 1 огірковий кущ – 1 л. Надлишок вологи також шкідливий, так як веде до загнивання коренів.
  • Відсутність розпушування. Щоб забезпечити нормальну аерацію повітря, грунт під кущами треба обов’язково рихлити, щоб не дати утворитися «скоринці» на поверхні грунту.
  • Підживлення азотом в період плодоношення. На відміну від періоду, коли кущ нарощує зелену масу, під час плодоношення йому потрібен не азот, а калій і фосфор. Якщо ж у цей момент використовувати азотні добрива, то нові зеленці не будуть рости, зате будуть активно розростатися батоги.

Відповіді на часті питання

Чи можна підгодувати коров’яком?

Коровяк – відмінне добриво, але в його складі «повільний» азот. А мета – швидко наситити огірки цим мікроелементом, щоб вони росли. Тому коров’як краще використовувати для планових підгодівлі.

Чим підживити огірки?

В період, коли зростає саджанець, – азотом (сечовиною). У той час, коли зростають зеленці, – калієм і фосфором (сульфат калію, суперфосфат) або комплексним добривом (Азофоска, Нітрофоска).

Висновок

З тим, що огірки перестали рости, можна впоратися, якщо знати чіткий алгоритм дій. Але важливо правильно визначити причину, щоб ваші дії були більш ефективними.

Також важливо правильно підживлювати рослини, щоб дотримуватися баланс мікроелементів в грунті і в тканинах огірків.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал