Чим підживити огірки в період плодоношення, ефективні підживлення

Начебто підживлення огірків – річ необхідна, на всьому етапі вегетації цих рослин, але все ж питання, чим удобрювати огірки в період плодоношення, деяких садівників рано чи пізно може поставити в глухий кут.

А вся справа в тому, що спроба неправильно підгодувати або використовувати непоєднувані види добрив призводить до того, що огірки неминуче втрачають свої смакові якості.

Відповідно, цілий сезон роботи на огірках виявиться марна праця.

Чи можна підгодовувати огірки під час плодоношення?

Підживлення огірків необхідна кілька разів в сезоні. І в період плодоношення – теж.

Під час цвітіння і потім формування зав’язей важливо підгодувати огірки правильно. Досвідчені дачники вже з особливою обережністю намагаються удобрювати препаратами, багатими на азот, розуміючи, що надмірна концентрація азоту призводить до накопичення нітратів в плодах. А ось побільше калію, магнію або фосфору – це вже самі правильні підгодівлі для плодоносних культур.

Як підживлення впливає на плоди огірків?

Якщо ви не станете удобрювати огірки під час плодоношення, швидше за все нічого не станеться. З іншого боку, якщо підгодовувати рослини:

  1. Гарантовано поліпшуються смакові якості плодів: вони стають хрусткими, солодкими, корисними, а також банально краще зберігаються.
  2. По-друге, збалансовані і правильні підживлення приведуть до того, що ваші огірки будуть плодоносити довше на 1-2 тижні в році.

Таким чином, правильні підживлення під час плодоношення дійсно мають велике значення. Причому не грає ролі, в теплиці ростуть огірки або на відкритому грунті – у всіх випадках культура покращує врожайність і тривалість плодоношення, що тільки і потрібно будь-якому садівникові.

Підживлення огірків народними засобами під час плодоношення

Важливий момент – так як огірки під час плодоношення важливо удобрювати правильно, а саме намагатися не порушити мінеральний склад ґрунту, то народні методи є одним з найбільш частих способів підживлення. Чому? Тому що вони здебільшого досить м’які по своїй дії, але в той же самий час вражають ефективністю.

РАДА: якщо перед вами стоїть вибір, чим удобрювати, то особливу увагу приділіть саме народним препаратів. Справа в тому, що огіркам в період плодоношення найлегше нашкодити частими підгодівлею. Народні ж засоби завжди досить м’які, ними зіпсувати плоди важче.

Дріжджі

Що стосується огірків, дріжджами намагаються удобрювати найчастіше. У період плодоношення саме такий народний засіб допоможе комплексно збагатити мінеральний склад виснаженого грунту.

Готують суміш, додавши по 100 г цукру і дріжджів в 5 літрів води. Після настоювання протягом 3 годин, її розбавляють чистою водою, довівши обсяг до 15 літрів. Норма поливу – по півлітра на кожен кущ огірків.

Хліб

Не маючи можливості або бажання використовувати дріжджі, схоже добриво виходить приготувати з будь-якого хліба. В даному випадку теж досягається така властивість, коли в грунті після внесення підгодівлі розмножуються бактерії, продукти життєдіяльності яких і є «їжею» для культурних рослин.

Щоб приготувати підгодівлю на основі хліба, замочіть черству або свіжу буханку в відрі води. Після 8-12 годин настоювання хліб віджати, дістати з води, додати 30 крапель йоду і розбавити засіб в пропорції 1:10 з чистою водою (1 л розчину на 10 л відро). Удобрювати в пропорції 1 літр розведеного препарату на кожен кущ.

Трав’яний настій

Щоб удобрювати огірки в період плодоношення, добре себе зарекомендував трав’яний настій. Готують його з скошеної трави. Плюс для огірків від такого добрива знову ж в продуктах життєдіяльності різних мікроорганізмів.

Скошену траву на 2-3 дні варто помістити в непрозорий пакет. За цей час патогенні мікроорганізми загинуть, а бадилля почне розкладатися.

Коли трава постоїть кілька днів, її слід дістати, помістити у відро приблизно на третину обсягу і залити теплою водою. Засіб наполягають близько 10-12 годин, після чого поливають їм огірки, які не розбавляючи чистою водою.

Деревна зола

Найпростіший і 100% натуральний спосіб заповнити в грунті баланс калію і фосфору – підгодувати рослини звичайної деревною золою.

Для приготування заповнюють стандартне відро на чверть золою, заливають окропом і настоюють близько 3 днів. Перед застосуванням фільтрують і використовую як для поливу, так і обприскування.

В основному, такий засіб сильно покращує якість зав’язі, але і в позитивному ключі позначається і на смак плодів.

Лушпиння цибулі

і відмінною кореневої, і непоганий позакореневого підживлення зарекомендував себе настій на основі цибулиння.

Знадобиться приблизно 300 г цибулиння, які залийте 10 л окропу. Після того, як суміш повністю охолоне, нею намагаються удобрювати огірки в пропорції не більше 1 л на кожен кущ.

Засіб допоможе і добре підгодувати рослини, і відлякає деяких шкідників.

Молочне підживлення з йодом

В даному випадку молоко легко замінюється будь-яким кисломолочним продуктом. Однак головний ефект від застосування – формування більшої кількості зав’язей. Більш того, така підгодівля захищає від деяких грибкових захворювань.

Готувати потрібно в відрі води, розчиняючи в ньому 1,5 літра молока (стільки ж будь-якого кисломолочного продукту) і 15 крапель йоду. Удобрювати по 1 л на кожен кущ огірків під корінь.

Яєчна шкаралупа

При бажанні удобрювати огірки в період плодоношення цілком ефективно і легко за допомогою яєчної шкаралупи. Засіб особливо добре наситить грунт кальцієм і магнієм.

Для початку шкаралупу з десятка яєць подрібнюють в порошок, а потім заливають 2-ма літрами води і наполягають не менш тижні. Безпосередньо перед застосуванням – розбавити 10 л води і поливати огірки під корінь.

Шкірка бананів

У плані корисної мікрофлори для огірків в період плодоношення є суміш на основі шкірки бананів.

Беріть 3-4 шкірки і заливайте їх 3 л окропу. Після знаходження в теплі близько 1-2 днів, сквашений настій розбавляють ще 3 л чистої води і поливають огірки під корінь.

Як використовувати біостимулятори?

Запам’ятайте, що в період плодоношення особливий упор в добривах потрібно робити на такі мікроелементи, як: фосфор, калій і дуже обережно, практично мінімально – азот.

Найпопулярнішими покупними біостимуляторами для огірків можна вважати:

  • «Кристалоном огірковий»;
  • «ФлорГумат»;
  • «Чистий аркуш» – для огірків і кабачків;
  • «Добра сила» – для огірків і кабачків.

Зрозуміло, покупними засобами підгодувати можна лише в точній відповідності до рекомендованої виробником дозуванням.

Деякі досвідчені садівники не сподіватися на покупні препарати, а готують комплексне добриво в період плодоношення самостійно. В такому випадку вони беруть 25 г калійної солі, 35 г аміачної селітри і 45 г суперфосфату на 10-12 л чистої води.

Як підживлювати огірки готовими добривами під час плодоношення

Готові добрива для огірків під час плодоношення – це простота і максимальну зручність для садівника. Підбираючи для себе готові суміші, пам’ятайте, що міцні і смачні плоди культура формує при достатку в першу чергу калію і кальцію.

Калійна селітра

Практично ідеальний варіант в період плодоношення огірків – підгодувати саме калійної селітрою. Безсумнівний плюс – концентрація калію в її складі в три рази перевищує азот. Саме для культур в процесі плодоношення – ідеальний формат.

Готують засіб просто: близько 25-35 г порошку калійної селітри розводять в 10 л відрі води. Удобрювати потрібно строго в вигляді поливів під корінь.

На замітку! Ті, хто намагаються підгодувати огірки калійної селітрою в період плодоношення огірків, відзначають, що плоди формуються дуже соковитими і особливо смачними.

Сульфат магнію

Приблизно 10 г засобу на 10 л води теж допоможуть зібрати смачний і багатий урожай огірків. Сульфат магнію не може нашкодити плодам в період плодоношення.

Однак удобрювати даними засобом можна тільки в тому випадку, якщо за весь сезон не використовувалася калійна селітра – обидва засоби нейтралізують один одного і не призводять до розвитку огірків.

Сечовина

Дуже обережно допускається підгодувати рослини сечовиною. Це засіб багате на азот, і при надмірному внесенні може більше нашкодити.

Однак при видимих ​​ознаках нестачі азоту в грунті – слабке нарощування батогів, пригнічення зеленої маси – сечовина може допомогти продовжити плодоношення.

Розбавляти в 10 л води потрібно не більше 50 г сечовини, а під кожен кущ вносити не більше 1 л готового добрива.

Як проводити обприскування добривами?

Давно відомо, що огірки страшніше перегодувати, ніж недогодувати. При надлишку поживних речовин в грунті ця городня культура в першу чергу пускає багато зеленої маси і, відповідно, дуже бідно плодоносить.

Обприскування огірків проводять все ж рідше, ніж кореневі підживлення (полив під корінь). Це пов’язано з тим, що кореневі методи дозволяють рослинам швидше засвоювати живильні речовини.

З іншого боку, найякіснішим варіантом, як підгодувати садові культури, виглядає чергування способів: кореневих і позакореневих способів внесення добрива.

Позакореневе методи (обприскування) варто застосовувати тільки в похмуру погоду або в ранкові або вечірні години. Також, досвідчені садівники вважають за краще вибирати для обприскувань ті дні, коли немає сильного вітру.

Як правильно використовувати підживлення під час поливів

А ось кореневі підживлення рекомендується використовувати спільно з поливом огірків. Причому важливо спочатку стандартно полити кожен кущ під корінь, а потім, коли волога досить вбереться в грунт, підживити безпосередньо приготованими сумішами.

РАДА. В особливо жарку погоду краще віддавати перевагу саме кореневих підживлення. В такому випадку коренева система огірків розвивається дуже добре, тому в період плодоношення засвоює рідкі добрива особливо ефективно.

Часті помилки

Сьогодні вже склалися чіткі правила і поради, чим удобрювати огірки в період плодоношення, а чим підгодувати точно не потрібно.

Наприклад, просто-напросто категорично заборонений в якості підгодівлі курячий послід. Під час плодоношення рослина від такого добрива починає найактивніше нарощувати батоги і листя, направляючи всі сили на ці процеси. Відповідно, мікроелементів для плодів банально не залишається.

Знову ж, в цілому все азотсодержащі добрива теж протипоказані або можливі в якості способу підгодувати огірки тільки дуже обережно, в самому крайньому випадку. Вся справа в тому, що огіркам властиво добре накопичувати нітрати в плодах. Відповідно, урожай виходить гірше за смаком і небезпечніше для здоров’я людини (аж до серйозних отруєнь).

Вважається, що не можна використовувати суперфосфат. Підживлення ними майже ніяк на плодоношення не впливають. А ось хелати і сульфати – навпаки, вдалий спосіб підгодувати в період плодоношення.

Нарешті, найбільший ефект в цілому від підгодівлі огірків на всьому протязі вегетації спостерігається в тому випадку, якщо за весь сезон підгодівлі чергуються: кореневі з позакореневими по порядку.

Відповіді на часті питання

Чи потрібно взагалі підгодувати огірки в період плодоношення, якщо рослини виглядають нормально?

Якщо немає явних ознак хвороб або гальмування в розвитку, можна обійтися без добрив взагалі. З іншого боку, одиночна підгодівля слабкої концентрації поліпшить смак майбутніх плодів, а також продовжить сам процес плодоношення.

Скільки разів можна підгодувати в період плодоношення?

Без фанатизму – одного разу цілком достатньо.

Чому віддавати перевагу – підгодувати покупними засобами або народними методами?

Обидва варіанти підійдуть. Все залежить від особистих переваг і побажань садівника.

Висновок

Перед вами не повинно стояти питання, чим удобрювати огірки в період плодоношення. Така підгодівля важлива і при правильному ставленні до справи дуже ефективна. Але вкрай важливо пам’ятати про те, що саме в цей період вегетації огірків легко нашкодити.

Щоб цього не сталося, точно дотримуйтесь концентрації, а також від деяких способів удобрювати огірки навіть повністю відмовляйтеся або використовуйте їх тільки в самому крайньому випадку.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал