Перше підживлення цибулі (озимої та ярої). Що саме внести, щоб була велика

Потреба цибулі в елементах живлення велика. Витрата NPK (азот, фосфор, калій) на 1 тону цибулі: азоту близько 1,5 кг., фосфору 1,2 кг., калію в середньому до 2,4 кг.

Продуктивність рослин залежить від заправки ґрунту перед посадкою та доповнення підживленням під час вегетації. При цьому перед посадкою вноситься від 1/3 до 1/2 норми калію та фосфору.

Підхід при вирощуванні цибулі на ріпку та на перо різний.

При вирощуванні на зелень вноситься більше органіки в ґрунт та азотних мінеральних добрив, що стимулює інтенсивне зростання надземної частини.

При вирощуванні на ріпу, органіки вноситься менше, частка азотних добрив знижується, бо інтенсивне зростання листя не є корисним для формування цибулин.

Калійні та фосфорні добрива навпаки стимулюють їх зростання, відповідають за щільність, соковитість та аромат лусочок й розмір цибулини. При перевищенні норми знижують якості цибулин особливо її лежкість.

Нітроген. Виконує різні функції: у нічний час формує ріпу, в денний – нарощує зелену масу пера.

Фосфор. Формує соковиті та щільні лусочки, листя, ріпу, потужну кореневу систему, посилює жаростійкість та посухостійкість.

Калій. Відповідає за міцність лусочок та листя, їх добре формування, збереження вологи — за соковитість, а головне — за гостроту, яскравий смак й аромат цибулі.

При оптимальній забезпеченості цим елементом рослини менше пошкоджуються шкідниками та хворобами, знижується вплив низьких й підвищених температур.

На підкисленому ґрунті проводять підживлення кальцієвою селітрою та сечовиною. При нестачі кальцію вносять Брексил та інші добрива.

На різних фазах розвитку рослин співвідношення основних елементів відрізняється.

Важливо знати:

  • Цибуля не любить добрив з хлором;
  • Цибуля не терпить разових високих норм внесення добрив, їй потрібне дробове харчування;
  • Не терпить кислого ґрунту, краще нейтральний або слабо лужний ґрунт (pH 5.5-7.5).

Навесні потрібно вносити:

Нітроген. 20 гр./м2. Навесні вноситься 40-50%, інша частина розбивається на 2-3 підживлення.

Фосфор. 10-20 гр. При підживленні ґрунту вноситься 70%, а залишок ділиться на дві частини та вносяться дрібно.

Калій. 13-25 гр. Вносять 50% при заправці ґрунту, інша частина ділиться на дві підживлення.

Перше підживлення проводять у фазі 1-2 листків, другу – через два-три тижні.

Чим підживити цибулю перший раз, залежить від передпосадкової заправки ґрунту. Якщо вносили лише перегній або органіку під попередників та не вносили мінеральні добрива – стане в нагоді весь комплекс NPK в потрібній пропорції.

Якщо добрива вносилися в перше підживлення – це найчастіше азот, через 2-3 тижні калій, фосфор, мікроелементи позакореневим підживленням.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал