Що потрібно зробити, щоб пожовтілий часник знову став зеленим

З року в рік дачники вирощують цей корисний і незамінний в консервації овоч.

Багато городників на початковому етапі вегетації рослини стикаються з пожовтінням кінчиків листя яке виникає з найрізноманітніших причин, починаючи від погодних умов і закінчуючи шкідниками. Ця жовтизна пocтeпeнно може пошириться на весь лист, що призводить до уповільнення росту з поганим розвитком головок або ж рослина може зовсім загинути.

Для того, щоб запобігти цій проблемі, у цій статіт хочемо поділитися з вами кількома порадами досвідчених дачників. З яких ви дізнаєтесь, чим пoдгодувати або oбpобити рослину від цієї напасті.

Способи усунення пожовтіння листя часнику

1. Пожовтіння листя може статися через брак поживних речовин. Якщо ви навіть удобрили свою грядку перегноєм перед осінньою посадкою, але по весні все одно рекомендуємо пепрестрахуватися і провести додаткову підгодівлю сечовиною .

У 10 л відрі з водою розчиніть 1 ст. л сечовини.

Підживлення проводьте один раз, після того як листя часнику з’являться із землі.

2. Іншою причиною пожовтіння листя може стати грибкова хвороба. Якщо ваш часник захворіє, то цю проблему вже не вдасться усунути і в кінцевому підсумку ви залишитеся без врожаю.

Тому хочемо дати вам невелику пораду: для того, щоб попередити хворобу, перед посадкою обробляйте зубчики часнику слабким розчином марганцівки.

Така обробка допомагає моєможе вашому часнику залишитися здоровим.

3. Приблизно через 2-3 тижні після першого підживлення, коли листя часнику виростуть до висоти 10-15 см підгодуйте посадки деревним попелом.

1 склянка деревного попелу залийте 1 літром окропу, дайте добу настоятися, процідіит, а потім розбавте водою до обсягу 10 літрів і проводедіть полив.

4. Ну і останнє, що варто зробити з часником по весні – обробити його спеціальним стимулюючим розчином Епін або Цирконій . Даний препарат зміцнює захисні сили рослини, стимулює хороший розвиток і запобігає пожовтіння кінчиків листя.

Ампулу об’ємом 0,25 мл розведіть в 5 літрах води.

Готовим розчином обробіть всі частини рослини – листя, підстава.

5. Ще одна причина, по якій у часнику можуть жовтіти листя – нестача вологи. Тому навесні в посушливу погоду обов’язково поливайте його. Рясний полив проводьте раз в тиждень.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал