Чому жовтіє листя часнику в липні, що робити, чим поливати

Нерідко в липні дачники помічають, що в липні пір’я часнику починають жовтіти. Початківці городники починають переживати, що овоч захворів. Однак далеко не завжди це так.

У сьогоднішній статті ми розглянемо, чому часникове бадилля може жовтіти в липні, чи завжди це погано і що треба з цим робити.

Чому може пожовтіти в липні?

Причин того, що в липні став жовтіти часник, може бути кілька. Розберемо, чому це трапляється, і що можна зробити.

Хвороби або шкідники

Визначити наявність захворювань або шкідників можна по пошкодженим пір’ю, м’якою і підгнилого шийці цибулини, а також наявності дрібних комах.

Що робити

Обробити фунгіцидами (Фітоспорін-М, мідний купорос (столова ложка на відро)) або інсектицидами (Актара). Також можна опудрити часникові грядки тютюновим пилом. Її не виносять шкідники.

Неправильний полив

Тут варто сказати, що до пожовтіння часниковий пір’я призводить як надлишок вологи, так і її недолік.

Культуру поливають приблизно 1 раз в тиждень. Поливи рясні, після них проводиться розпушування ґрунту.

Ближче до липня частоту і обсяги поливів скорочують. У липні ж, починаючи приблизно з другої декади (за 3 тижні до передбачуваної дати збирання врожаю) часникові грядки і зовсім припиняють поливати.

Що робити

Нормалізувати режим поливу, рихлити ґрунт під рослинами .

Брак мікроелементів

До пожовтіння зазвичай призводить брак азоту і калію. Визначити, який саме мікроелемент знаходиться в дефіциті, можна за зовнішнім виглядом пір’я. Якщо жовтіють кінчики, то не вистачає азоту, якщо краю – то калію.

Що робити

Якщо б часник половів навесні, то треба було б підгодувати азотними добривами. Але в липні краще використовувати комплексне засіб. Наприклад, розчин золи або нітрофоски.

При цьому будьте уважні, останню підгодівлю можна провести максимум за 2 тижні до збирання врожаю. А найкраще буде підгодувати культуру позакореневого способом, тобто обприскати.

Як правильно поливати часник в липні?

В липні режим поливу часниковий грядок змінюють. Якщо раніше зрошення проводилося щотижня. То тепер можна поливати раз в два тижні. А приблизно за 3 тижні до збору врожаю поливати і зовсім припиняють.

Це потрібно, щоб часникова головка підсохла і була готова до збирання.

ВАЖЛИВО! У липні дуже важливо не забувати рихлити ґрунт, особливо після дощів.

Чим можна підгодувати часник в липні від пожовтіння

Якщо ви виявили проблему і з’ясували її причину, то жовтий овоч можна підгодувати. Для цього існує кілька варіантів.

Використовувати можна як народні рецепти, приготовані з органіки, так і мінеральні добрива.

Настій курячого посліду

Спочатку готують концентрат. Для цього змішують 1 частина курячого посліду і 10 частин води. Залишають бродити на тиждень. Далі в відро наливають півлітра такого концентрату і доливають води до 10 л.

Коровяк

Рідкий коров’як розводять з водою 1 до 5. Залишають настоюватися протягом півтора тижнів. Щоб не було осаду, суміш кожен день перемішують.

Для підгодівлі культури використовують 1 л концентрату, змішаний в десятилітровому відрі води.

Дріжджі

Швидко підгодувати рослини можна дріжджовим розчином. Для цього в літрі теплої води розчиняють 50 гр живих дріжджів і 100 гр цукру. Залишають бродити до появи піни. Потім виливають у відро води і поливають жовтий часник.

Зольний настій

Деревне і трав’яний попіл – це відмінний засіб для підживлення рослин. Для приготування робочого розчину для поливу треба 2 склянки золи розчинити у відрі води, дати настоятися пару годин і рідиною полити часниковим грядки.

Нітрофоска

Це комплексне добриво, яке містить в своєму складі азот, калій і фосфор. Якщо в липні ви помітили, що овоч жовтіє, можна підгодувати цим добривом. На відро води достатньо однієї столової ложки нітрофоски.

Солона вода

По-перше, сіль сприяє кращому засвоєнню азоту. По-друге, насичений солоною водою часник вже не приваблює шкідників. Стандартний розчин – 100 гр солі на відро води.

ВАЖЛИВО! Останню підгодівлю треба завершити в крайньому випадку 15 днів до передбачуваної дати збирання часнику.

У яких випадках пожовтіння листя часнику в липні – норма?

Далеко не завжди те, що часник жовтіє, позначає, що він хворіє. У другій половині липня приходить термін збирання озимих сортів. Але перед цим пір’я повинні пожовтіти і підсохнути.

У Середній смузі термін збирання озимого часнику приходить після 15 липня. Значить, числа з 10 звертати увагу на те, що пір’я стали жовтими не варто.

На замітку. Звичайно, якщо немає ознак ураження хворобами, шийка цибулини не гнила, а грунт НЕ перезволожений і не пересушити.

Визначити, що часник готовий прибирання можна по випрямити стрілкою, також часникова головка стає жорсткою, з добре відлущує лусочками. Жовті пір’я також серед ознак.

Заходи профілактики від пожовтіння часнику в липні

Кращим способом впоратися з пожовтінням часнику буде попередити проблему. Для цього овочу потрібно забезпечити належний догляд.

  • Полив 1 раз в тиждень з подальшим акуратним розпушуванням грунту.
  • Підживлення комплексним добривом (зольний розчин, нітрофоска), обприскування розчином нашатирю на ранніх етапах вегетації.
  • Мульчування грунту для утримання вологи і поліпшення структури грунту.
  • Своєчасна обробка від хвороб і шкідників при появі перших ознак.
  • Підгортання допоможе сформувати більшу голівку, а також довше зберегти вологу в ґрунті.
  • Садити часник треба на піднятій грядці на світлому, добре провітрюваному місці, щоб не було застою вологи у чесночіни.

Часті помилки

  • Підживлення вже дозрілого часнику. У другій половині липня, якщо часник жовтіє, то це зовсім не означає, що все погано. Може бути, він просто дозрів.
  • Не визначена причина пожовтіння. Щоб ефективно підібрати лікування для часнику, потрібно чітко розуміти, чому він пожовтів, інакше вжиті заходи можуть бути безглуздими.
  • Немає профілактики. Належний догляд за культурою протягом всього періоду вегетації вбереже часник від того, щоб він половів.

Відповіді на часті питання

Що робити, якщо часник на грядці жовтіє?

Якщо проблема в хвороби або впливі шкідників – обробіть фунгіцидом або інсектицидом.

В іншому випадку, підгодуйте його будь-яким з перерахованих вище розчинів. Наприклад, зольним розчином.

Також враховуйте, що пожовтіння може бути пов’язано з тим, що часник вже дозрів, і пора збирати урожай.

Яке добриво краще вибрати для підгодівлі часнику в липні?

Напевно, найоптимальнішим рішенням буде вибір на користь настою на основі золи. Вона містить практично всі необхідні мікроелементи для нормального функціонування часнику.

Як зрозуміти, що жовтий часник готовий до збирання?

випрямити стрілка, жовті пір’я, жорстка шийка цибулини. Також можете викопати пару головок з землі. Зрілий часник твердий з чітким поділом на зубчики.

Висновок

Отже, далеко не завжди пожовклий часник – це свідчення поширення хвороби або неправильного догляду. У другій половині липня часник жовтіє, тому що він дозрів і готовий до збирання.

Але важливо вміти розрізняти причини пожовтіння, щоб точно знати, коли обробляти жовтий часник, а коли готуватися до збирання врожаю.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал