Коли і чим підживити яблуні в липні 2022 року з плодами

Підживлення яблунь в червні вкрай важлива, так як настає час формування врожаю поточного року і застави основ врожаю майбутнього сезону.

В цій статті, розберемося, які добрива яблуні необхідні, і як дотримуватися в липні для того, щоб дерево залишалося живим і приносило смачні соковиті плоди довгі роки.

Чи потрібно в липні підгодовувати яблуні?

Хороший урожай збирає той садівник, який створює сприятливі умови для життя яблуням протягом усього циклу. У різні періоди зростання рослина потребує відповідних умовах.

В липні настає період урожаю. Пагони входять в стадію інтенсивного зростання, а плоди активно дозрівають, тому дереву необхідна правильна підгодівля. В кінці липня зароджуються насіннєві нирки, і належний догляд за рослиною забезпечує якість майбутнього врожаю.

Які потрібно мікроелементи яблуням в липні

Для того, щоб плоди дозрівали великими і соковитими, яблуням необхідна достатня кількість мінеральних речовин. Мінерали відповідають за якість яблук на гілці і сприяють їх здоровому росту.

В середині липня ріст пагонів закінчується, і всі корисні речовини з грунту починають надходити тільки до плодів. У цей момент запускається формування квіткових бруньок, і харчування розподіляється по корінню і гілках. До цього часу яблуні потрібні калій і фосфор. Також не варто забувати про азотні речовини, нехай їх кількість буде значно менше, ніж у весняний період, але влітку вони теж дуже важливі.

Які добрива використовувати для підгодівлі яблунь в липні

Існують різні види підгодівлі, що насичують яблуню необхідними поживними речовинами. Яблуня воліє органіку, тому підживлення потрібно використовувати відповідні.

Гній

Гарне високоактивний азотно-калійне добриво. Можна використовувати і кінський, і коров’ячий гній у вигляді суміші.

Змішується підгодівля в пропорції 10 л води на 1 кг гною. Перед тим, як підгодувати, слід настояти вийшла рідина протягом 6-8 днів. Ця процедура необхідна для повного вивітрювання аміаку, що міститься в гної. Якщо не дати йому вивітритися, аміак може нашкодити або повністю знищити коріння дерева

Пташиний послід

У ньому міститься багато корисних мікроелементів: калій, азот, магній, калій, залізо і фосфор. Розлучається пташиний послід в пропорції 20 л води на 1 кг посліду і настоюється протягом 2 тижнів. Це потрібно врахувати при виборі такого виду підгодівлі і заготовити її заздалегідь.

Перегній

Один з найпопулярніших видів підгодівлі. Перегній містить в собі ті ж необхідні мікроелементи, але вже в перепрілий вигляді, тому розводити і наполягати його не потрібно. Бажаний кількість для підгодівлі – 3 кг на 1 кв.м.

Компост

Добриво, що використовується для будь-яких видів рослинності. Як і перегній, він не вимагає розведення і витримки, ніж так само зручний у використанні.

ВАЖЛИВО! Слід розуміти, що перегній – це перероблені гній і послід, а компост – все, що є на ділянці, тому до готовності до використання компосту потрібно більше часу. Багато мікроелементів встигає загинути, тому необхідну кількість добрива збільшується до 4-5 кг на 1 кв. м грунту.

Зола

Зміст великої кількості калію в складі, робить золу незамінною для яблуні в період дозрівання плодів. Крім підгодівлі, золу використовують як захисний засіб проти грибків. Необхідна кількість залежить від походження добрива. Деревна зола використовується в кількості 0,6-0,8 кг на 1 кв.м.

Готові препарати для підгодівлі яблунь в липні

При виборі готових препаратів для підгодівлі звернути увагу слід на утримання в них калію і фосфору, в яких особливо сильно потребують дерева в літній період.

Плантафід

Повністю розчинний високо-хімічне добриво для позакореневого підживлення. Самий насичений мікроелементами препарат в сухій кристалічній формі, що забезпечує високу концентрацію.

Їм можна підгодувати більшість видів рослин. Додатковим його перевагою є термостійкість, що дозволяє підгодувати препаратом яблуні в різних регіонах країни. З докладним складом і дозуванням можна ознайомитися в інструкції.

Агромастер

мікрокристалічна добриво з високим вмістом калію. Варто відзначити, що в його складі повністю відсутні карбонати і хлор, що дає йому значну перевагу.

Ще одним плюсом є можливість підгодувати препаратом в складі складних іригаційних системах, завдяки стовідсотковій розчинності мікрокристалів в воді. Склад включає в себе безліч корисних мікро і макро елементів, з якими можна ознайомитися в інструкції.

Акварин

Головне завдання препарату – поліпшити плодоношення і захистити рослину від несприятливих факторів навколишнього середовища, з чим він прекрасно справляється. Багатий корисними мікроелементами склад забезпечує комплексний вплив і швидкий видимий результат.

Підгодувати Акварин можна як не тільки по листу, але і в якості кореневого підживлення, що робить засіб універсальним.

Які народні засоби можна використовувати, щоб підживити яблуні в липні

Наші бабусі і прабабусі лікували недуги народними засобами. Але це стосується не тільки людей. За садом і городом вони доглядали нітрохи не гірше сучасних садівників, при цьому використовували свої особливі методи.

Трав’яний настій

Підживлення з перегною або компосту дуже поживні, але на то, що б їх підготувати, йде цілий рік. Трав’яний настій готується за пару тижнів. Багатий мікроелементами, амінокислотами і вітамінами склад допомагає рослині активно розвиватися і захищає його від хвороб. Він так само позитивно впливає і на органічні добрива, внесені раніше, покращує їх переробку і підвищує ефективність.

Існує безліч видів трав’яних настоїв. Їх склад безпосередньо залежить від того, чого потребує яблуня:

  • захистити від дротяників і метеликів допоможе настій з базиліка або нагідок;
  • від колорадського жука позбавить настій на цибулі та часнику або томатної бадиллі;
  • тля і мурахи не люблять лаванду, м’яту, мелісу і обходять їх стороною;
  • якщо необхідно підгодувати азотом, потрібен настій з мокриці, кропиви або будь-яких бобових;
  • калієм і фосфором поділяться рослини зі стрижневою кореневою системою, наприклад кульбаби або щавель.

На замітку. Головне правило для будь-якого трав’яного настою – рослини без насіння. Інакше можна створити собі нову проблему у вигляді бур’янів по всьому саду.

Мильний розчин

Гарне народний засіб в боротьбі від комах. Обприскування розчином з господарським волом роблять 1 раз на 2 дні. Запах відлякує шкідників, при цьому не шкодить яблуні і оточуючим.

Дріжджі

Раніше дріжджі активно використовувалися не тільки в кулінарії, але і в садівництві. Для збільшення кількості та покращення якості врожаю можна використовувати простий дріжджовий розчин. На 10 л води необхідно розвести 70г сухих дріжджів і рясно обробити дерево.

Схеми внесення підживлення в липні, коли і чим удобрювати дерева

В липні яблуні слід підгодувати і кореневих, і листяним способами. Існує класична схема підгодівлі, яку необхідно дотримуватися.

Для того, щоб коріння дерева добре наситилися корисними речовинами, необхідно полити грунт біля дерева чистою водою, потім полити грунт за півметра від яблуні приготованим розчином або добривом. Тільки при такій техніці все мікроелементи потраплять в корені.

Всі поживні елементи вбираються через кореневі відростки, які розташовуються по краю пристовбурного кола. Це дозволяє підгодувати яблуню в липні за допомогою лунок. Можна вирити по периметру навколо (на відстані півметра) невеликі ямки по 15 см в глибину і вниз засипати підгодівлю. У дощову погоду можна обійтися без ямок, досить просто розсипати по колу обраний препарат.

Листяний підживлення здійснюється з різною періодичністю, в залежності від обраного складу. Головне, звернути увагу на погодні умови. У жаркий спекотний період будь-які обприскування необхідно відкласти до вечірнього часу.

Хитрощі і поради по підживленню яблунь в липні

Підгодувати дерева необхідно рано вранці або ввечері. Так можна уникнути випаровування розчинів, і наситити рослину великою кількістю корисних елементів.

У період сильної посухи, ефективніше підживити одночасно з вечірнім поливом.

Якщо посилити підгодівлю суперфосфатом в останній тиждень липня, це посприяє сприятливому формуванню квіткових бруньок.

В урожайний період рекомендується встановити вертикальні підпори. Це допоможе уникнути обломів гілок і збереже яблуні життя.

Велика кількість вмісту фосфору в підгодівлі зробить яблука соковитими і солодкими.

В середині липня потрібно зробити прищіпку “буйних” пагонів.

Коли підживити яблуні в липні 2022 року за місячним календарем

Місячний календар допоможе визначитися, коли краще всього вносити підживлення.

Сприятливі дні

В цьому році сприятливими липневими днями для підгодівлі будуть 4, 7, 13, 15, 20-23 і 27 числа. Обробляти від комах і проводити профілактику захворювань рекомендується в 5, 6, 9, 19, 24-26 числа.

Несприятливі дні

Несприятливими для підгодівлі днями будуть числа з 1 по 3, 10 і 18. У ці дні краще утриматися від добрива та обмежитися поливом.

Часті помилки

  • Основною помилкою більшості недосвідчених садівників є відмова від мінеральних добрив. Як показує практика, правильно підібрані збалансовані розчини успішно використовуються і доводять свою ефективність.
  • Поширена помилка – пересушування листя і наступні за цим захворювання. Потрібно суворо дотримуватися правил поливу.
  • Багато не завжди добре. Будь-які мікроелементи і надмірній кількості можуть занапастити рослина, тому потрібно дотримуватися дозування.

Відповіді на часті питання

Які підгодівлі більш ефективні в прохолодну погоду?

В суху безвітряну, але прохолодну погоду обприскуйте листя сечовиною.

Влітку краще проводити кореневе або позакореневе підживлення?

Коренева підгодівля добре підходить для весняного періоду. У жарку спекотну пору краще підгодувати позакореневого способом.

Чим підгодувати замість гною?

Сечовина, розведена водою, прекрасно замінить гній.

Висновок

Яблуні цвітуть не один рік на одному і тому ж місці, тому з часом грунт біднішає і рослині стає важко виживати без додаткової допомоги. Користуючись рекомендаціями досвідчених садівників, можна зберегти життя і здоров’я свого саду і насолоджуватися його плодами з користю для здоров’я.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал