12 секретів вирощування великого урожаю огірків у відкритому грунті

Без сумніву, кожному дачникові хотілося б отримувати хороші врожаї посаджених культур. Можна давати поради, рекомендації, але точних покрокових інструкцій практично не існує.

На жаль, в останні роки городників все частіше підстерігають «погодні сюрпризи» і з цим нічого не поробиш. Крім того, на одній ділянці все може бути добре, а на іншому – суцільні проблеми. Причин безліч: неправильно вибране місце, багато чи мало добрив, «допомога» всіляких шкідників і т.д.

Що потрібно для гарного врожаю огірків?

1. Завжди глибоко перекопувати грядку – більше, ніж на штик лопати. Пухким і вологим повинен бути грунт. Не завадить обробити його мідним купоросом – ст. ложка на 10 л води.

2. Необхідно купувати тільки те насіння, які стійкі до борошнистої роси і холодостійкі. Вони повинні бути призначені тільки для відкритого грунту.

3. Не садити овоч після гарбузових або в безпосередній близькості з ними. Це вельми «невдале сусідство»!

4. Між рослинами необхідно залишати відстань не менше тридцяти сантиметрів.

5. Не можна забувати про свіжий перегній і закопувати в землю неперепрівші органічні добрива!

6. Щоб огірки добре запилились потрібно зібрати з них пустоцвіти і на пару годин замочити в літровій банці з водою, додавши ст. ложку цукру. Отриманим розчином побризкати на жіночі квітки в ранкові або вечірні години.

7. Коли пагони підуть у ріст, не завадить підживити їх сечовиною (пропорції в пункті № 1).

8. У суху холодну погоду можна обприскати посадки гумату калію, а в дощову потрібно гумат натрію.

9. Коли батоги виростуть до 20-ти см, слід прищипнути головний з них. Бічні пагони потрібно присипати вологим ґрунтом. У них відростуть корінці – урожай збільшиться!

10. Ні в якому разі не поливати огірки з шланга, тим більше в спеку. Робити це рекомендується тільки ввечері, під корінь. Вода повинна бути відстояною (теплою)!

11. Якщо плоди починають набувати неправильну форму, а навколо листя з’являється жовта облямівка, відразу ж підгодуйте огірочки попельним розчином. Знадобиться жменька на відро води. Велика концентрація може завдати шкоди: земля стане жорсткою (щільною) і не буде пропускати вологу.

12. Щоб огірки не гірчили, варто підгодовувати їх розчином збродженої кропиви. Замочити 1,5 кг листя в відрі води, залишивши на три дні. Потім 1 літр розводити на відро. Проливати тричі за сезон не частіше разу на тиждень.

Важливі секрети в посадках, догляді та вирощуванні, які пропонують досвідчені садівники і фахівці все ж варто враховувати (хоча б деякі з них). Вони перевірені часом і шкоди від них точно не буде. Тільки користь!

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал