Рецепт самси з листкового тіста. Тісто для самси в домашніх умовах

Хочете, щоб ваші самсушки виходили дуже смачними, хрусткими і розсипчастими? Весь секрет у правильному приготуванні тіста для самси! У класичному рецепті тіста немає оцту, це мій авторський рецепт, яким керуюсь уже 9 років! Обов’язково спробуйте приготувати! У рецепті наведені інгредієнти для однієї порції тісту для самси.

Інгредієнти для тіста:

 • 200 мл води
 • 1 яйце
 • 1 ч.л оцту 6-9% (у мене яблучний)
 • 1 ч.л солі
 • 500 г борошна +/-
 • 150 г вершкового масла

Готуємо тісто для самси в домашніх умовах:

 1. У глибокій мисці у воду додаємо яйце, оцет і перемішуємо все вінчиком.
 2. Просіюємо в тісто частину борошна, додаємо сіль, перемішуємо і, порційно вводимо борошно, що залишилося.
 3. Тісто для самси виходить однорідним, еластичним і не липне до рук. Тісту даємо відпочити близько 15-20 хвилин за кімнатної температури, накривши харчовою плівкою.
 4. Потім розгортаємо його в тонкий пласт, обов’язково рясно присипаючи борошном.
 5. Далі розтягуємо тісто для самси, роблячи тим самим його ще більш тонким – тоді при випіканні самса вийде невагомою та хрумкою, розкриються найтонші шари!
 6. Змащуємо тісто розтопленим вершковим маслом, даємо йому добре схопитися на поверхні і акуратно згортаємо в тугий рулет.
 7. Перекладаємо равликом згорнутий рулет на тарілку, накриваємо харчовою плівкою і відправляємо в морозильну камеру на 10-15 хвилин.
 8. Далі ділимо рулет на невеликі рівні частини та кожну приминаємо рукою. У результаті виходить своєрідна заготівля для самси з характерним круговим малюнком.

Самса з листкового тіста в домашніх умовах

Готові заготовки можна зберігати кілька днів у холодильнику або кілька місяців у морозильній камері. Повірте, це дуже зручно і тісто в морозильній камері не втрачає своїх властивостей, а навпаки, стає при випіканні ще більш розсипчастим – перевірено багато разів! Завжди про запас заморожую заготовки листкового тіста для самси і всім рекомендую!

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал