Як доглядати за флоксами в серпні 2025 року що і коли робити

Після закінчення цвітіння флокси, як і іншим квітковим культурам, необхідно організувати правильний догляд в серпні. Він включає в себе підгодівлю, обробку від хвороб і шкідників, регулярний полив.

В цій статті ми поговоримо про те, як правильно доглядати за флоксами в серпні і як готувати їх до настання зими.

Що потрібно флоксам в серпні

Флокси, з одного боку, абсолютно прості і зрозумілі квіти, з іншого – вражають різноманітністю забарвлень, сортів і видів. Квіти застосовують для оформлення букетів, клумб і квітників. Цікаво, що в Україні через безліч маленьких квіточок різних кольорів і відтінків, вони отримали в народі прізвисько «ситчик».

Однак для того, щоб квіткові клумби радували садівника своїм цвітінням з ранньої весни до осені, рослини потребують того, щоб за ними доглядали. А це означає, що їм будуть потрібні регулярні підгодівлі, інсектицидні обробки, обрізка, пересадка. Особливо важливий догляд на порозі осені.

Кінець літа – саме час для поділу, розмноження, пересадки, підгодівлі і обробки проти комах-шкідників. У серпні можна продумати нові комбінації кольорів квітника на майбутній рік.

Розподіл проводять з метою омолодження, як правило, з періодичністю в п’ять, шість років. Але потрібно звертати увагу на стан материнського екземпляра. Якісь сорти розростаються швидше і вимагають розсадження. Якісь – додають в рік по одному стеблу.

Флокси досить вимогливі до грунту. Коріння не йдуть глибоко в землю, і тому для формування квіткових бруньок рослина потребує підгодівлі органічними підгодівлею.

Обробка флоксів в серпні від хвороб і шкідників

На жаль, як і багато інших квіткові культури, флокси схильні до багатьох грибкових захворювань. Навіть якщо за флоксами уважно доглядати, хвороба може потрапити на ділянку з знову набутими на ринку саджанцями, з погано обробленими інструментами.

В догляді за флоксами дуже важливо, проводячи обрізку, очищати секатори й інші пристосування антисептичними складами.

Найпоширенішим захворюванням є борошниста роса. Ця хвороба може вражати практично всі насадження на городі. Боротися в ній потрібно негайно. Добре працюють профілактичні заходи. Ознаками борошнистої роси буде білястий наліт на листках, рослини затримуються в рості, втрачають декоративність. Якщо вчасно не вжити заходів, квіткова культура загинути.

І при ознаках недуги і для профілактики квіти обробляють будь-якими фунгіцидами. Можна використовувати і аптечне засіб – фурацилін.

Справжнім ворогом флоксів вважається нематоди – мікроскопічні черв’яки, живуть в тканинах рослин і харчуються ними. Шкідники розносяться по ділянці бур’янами, кротами, дощовою водою і інструментами. Уражена рослина має роздуті пагони, стає крихким, зупиняється в рості, слабшає і може загинути. Чи не меншої шкоди завдають різні гусениці, слимаки, равлики. І для профілактики, і для знищення з’явилися комах флокси обробляють інсектицидними препаратами, такими як Актар, конфідор та інші.

Особливості поливу флоксів в серпні

Серпня частини асоціюється з початком сезону дощів. Якщо опади дійсно стають частіше і рясніше, то поливати флокси немає необхідності. В інший час полив проводиться зі звичайною регулярністю. Квіти вологолюбні, але не люблять застою вологи. Поливати варто тільки теплою відстояною водою строго під корінь по півтора, два відра на кожну рослину краще у вечірній час.

ВАЖЛИВО. Полив холодною водою в жаркий день виключений.

Наступний пункт догляду після поливу – це розпушування грунту, якщо вона не замульчувати. Мульча дозволяє волозі довше затримуватися в грунті, запобігає перегріванню і перешкоджає проростанню бур’яну.

Підживлення флоксів в серпні

Середньостиглі і пізні сорти ще щосили цвітуть в серпні. Щоб провокувати зацвітання нових і нових суцвіть, кисті слід обрізати, надаючи кисню і сонця проникати до бутони.

Пишність кистей і яскравість кольорів залежить від вмісту калію в грунті. За формування нових квіткових бруньок, які порадують буйством фарб на наступних рік відповідає фосфор.

Для підтримки цвітіння і збереження характеристик на майбутнє в кінці літа прийнято використовувати комплексні підгодівлі з позначкою «Осінні». Такі підживлення містять мінімум азоту, в більшій мірі складаються з фосфору, калію, випускаються у вигляді гранул. Наприклад, суперфосфат легко закласти в грунт при розпушуванні. З поливами або дощами необхідні мікроелементи потраплять до коріння. Раз на три роки під флокси можна вносити фосфоритне борошно, яка довго розкладається і поступово живить рослину.

Після цвітіння в серпні ранні сорти квітів можна підгодувати сульфатом калію або калімагнезію.

З органічних підгодівлі флокси найкраще підходить деревна зола, яка в надлишку містить і калій, і фосфор, і кальцій, і інші мікроелементи.

Як посадити і пересадити флокси в серпні, покрокові інструкції

Кінець літа – початок осені – час доглядати за флоксами більш комплексно. Наприклад, можна пересаджувати наявні екземпляри з метою омолодження або садити нові саджанці. Місце для посадки готують заздалегідь:

  • Очищають від бур’янів
  • Перекопують
  • Вносять органічні підгодівлі – перегній з золою, а також багаті калієм і фосфором мінеральні підгодівлі.
  • Проводять фунгіцидну і інсектицидні обробку грунту

Найчастіше розмножують флокси після цвітіння поділом дорослого куща на невеликі ділянки. Викопане кореневище розрізають гострим інструментом на частини, що складаються з не менше трьох, чотирьох стебел і розвинені коріння.

Квіткові шапки при пересаджуванні зрізають, щоб дозволити кущах направити всі сили на відновлення і адаптацію на іншому місці.

Лунки на нових місцях повинні розташовуватися не ближче 50 сантиметрів один від одного. Глибина ямки повинна бути не менше 30 сантиметрів. Перед посадкою лунки наповнюють водою.

При викопуванні і перенесення кореневищ із стеблами на іншу клумбу, занадто довгі – більше 20 сантиметрів – коріння вкорочують.

Маючи кущ в підготовленої лунці, важливо стежити, щоб шийка занурювалася в землю не глибше п’яти сантиметрів. Коріння ретельно засипають ґрунтом, не залишаючи пустот, поливають і обов’язково мульчують.

Правильна посадка – це важливий елемент догляду в серпні.

Догляд за флоксами в серпні після пересадки

Пересадивши ситчик розслаблятися рано. Тепер за ними необхідно належним чином доглядати до самого настання холодів.

В догляді важливо враховувати, що після пересадки культурі потрібно трохи більше води, ніж залишилися без пересадки. Важливо стежити, щоб грунт був постійно зволоженою. Якщо Август видав особливо спекотним, варто притінити саджанці. Частий полив можна припинити, коли із землі здадуться нові пагони або не наступлять холоди. З настанням стійких похолодань, рослина піде в сплячку, і вода більше не знадобитися до весни.

Також важлива регулярна прополка, щоб сміттєва трава не забирала у новоселів вологу і поживні речовини.

Обрізка флоксів в серпні

В середині – Наприкінці серпня догляд дещо змінюється. Деякі сорти флоксів припиняють цвітіння або їх квіточки значно дрібнішають. Доглядати за ними далі не має сенсу. Такі стебла обрізають, краще ближче до коріння. Це не дасть можливості комахою і хвороботворним бактеріям влаштовуватися на зимівлю в залишених частинах рослини.

Така обрізка дозволить коріння накопичити побільше поживних речовин і без втрат перенести зимові холоди. Обрізані стебла можна залишати прямо на грядках, якщо немає сумніву в їх здоров’я. Вони послужать укриттям від морозів.

Поради та хитрості садівників по догляду за флоксами після цвітіння

Коли ви довго і копітко доглядаєте за флоксами, іноді важко прийняти рішення, коли почати обрізку кущів. Орієнтуватися треба за термінами цвітіння, відповідні сорту. Якщо ранні сорти відцвітають на початку серпня, то до обрізку приступають в середині, наприкінці місяця.

ВАЖЛИВО. Дуже поспішна обрізка призведе до повторного проростання і, відповідно, вимерзання взимку.

Якщо прогноз погоди обіцяє снігу й наступної зими, доцільно відкласти обрізку до весни. За сухим стеблах буде простіше знайти місце, куди потрібно накидати сніг для утеплення куща.

Часті помилки

Помилково вважати, що почвопокривні низькорослі флокси взагалі не потребують того, щоб за ними доглядати. Наприклад, багато хто думає, що їх не потрібно обрізати. Їх стебла потрібно обрізати як мінімум наполовину і обов’язково вкривати, наприклад, лапником.

Навіть в районах зі сніговими зимами мульчувати і вкривати квіти на зиму потрібно. Так мульча, підгниваючи, буде зігрівати коріння і кущам не зашкодять навіть сильні морози і перепади температур.

Відповіді на часті питання

Якщо має бути перепланування ділянки, чи можна пересаджувати флокси серед літа?

Кущі легко перенесуть пересадку в будь-який літній місяць. Важливо правильно доглядати і дотримуватися всіх тонкощів. Пересадкою займатися краще в похмурий день або ввечері, ретельно підготувати нові лунки, удобрити і обробити від хвороб і комах шкідників.

Як часто потрібно поливати пересаджені флокси?

Пересадивши флокси і доглядаючи за ними на новому місці, важливо не допускати пересушування грунту. Можна навіть затінити молоді саджанці, наприклад, лапником. Регулярно поливати потрібно до тих пір, поки не здадуться нові пагони. Це буде означати, що рослини прижилися і освоїлися на грядці або клумбі.

Висновок

Флокси прикрашають сади і присадибні ділянки яскравими фарбами з ранньої весни до пізньої осені. На вигляд невибагливі, квіти все ж вимагають до себе уваги і всесезонного догляду. Особливо важливо правильно доглядати в серпні на порозі осені, коли закінчується цвітіння і починаються процеси старіння. Правильна і своєчасна обрізка флоксів – запорука буйного і яскравого цвітіння в майбутньому сезоні.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал