Що робити якщо людина поперхнувся! Ось як зробити прийом Геймліха, що врятував чимало життів

Прийом Геймліха врятував чимало життів. Він ефективний і виконати його може кожен. Ось тому важливо знати як його правильно виконувати.

Що робити якщо людина поперхнувся! Ось як зробити прийом Геймліха, що врятував чимало життів

Як відомо коли в трахею потрапляє сторонній предмет, то є два варіанти розвитку подій.

  1. Перший, коли дихальні шляхи закрилися в повному обсязі. Потерпілий може трохи говорити і інтенсивно кашляє. У такому випадку, за рахунок кашлю людина сама може очистити трахею. У такому випадку людина повинна обережно глибоко вдихнути. А потім різко видихнути з нахилом вперед. Не можна плескати по спині, особливо якщо людина стоїть прямо. Трохи плескати можна тільки якщо він зігнувся.
  2. Другий, коли дихальні шляхи забиваються повністю. Тоді людина не може не вдихнути і не видихнути. Не може говорити і навіть кашляти. Саме в такому випадку необхідна термінова допомога. Треба зайти позаду людини і трохи нахилити її вперед. Обхопіть руками тіло ззаду, покладіть кулак на місце де закінчується грудина. Потім другою рукою накрийте кулак. І різким рухом натисніть на дану область. Але здавлювати грудну клітку не можна. Відштовхувальні рухи повинні бути спрямовані до себе і вгору.

Головне знати, що даний прийом використовується коли трахея закрита повністю.

Але, якщо подавилися ви, а біля нікого немає, то можна провести цей прийом самому. Можна навалиться на спинку стільця, натискаючи на епігастральній ділянці. За рахунок ваги і різких поштовхових рухів до себе і вгору звільніть подих.

Найголовніше постаратися не панікувати і міркувати спокійно. Тоді все обов’язково вийде.

УВАГА! Інформація надана виключно в інформативних цілях. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. При поганому самопочутті зверніться до лікаря!

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал