Що слід зробити зі смородиною на початку весни, щоб мати великий врожай

Навесні першими прокидаються кущі чорної смородини. Поки бруньки не набрякли, потрібно провести ряд обов’язкових робіт по догляду за цією культурою.

Невідкладні роботи рано навесні.

Прибирання на ділянці смородини.

Коли зійде сніг, очистьте навкруги кущів ґрунт. Для цього приберіть старий мульчуючий матеріал та тогорішнє листя. Ці залишки можуть бути заселені шкідниками та спорами грибів. Тому, його винесіть за територію ділянки та спаліть

Обрізка кущів смородини.

Поки ще бруньки не встигли набрякнути, обріжте на кущах сухе, підмерзле, хворе та деформоване гілля, а також гілки, які загущують кущ. Проведіть ретельний огляд бруньок, якщо знайдете потовщені качаноподібні, то їх потрібно зрізати разом з усією гілкою. Робити це потрібно гострим та продезінфікованим секатором чи ножем.

Підживлення рослин.

Перед набряканням бруньок підгодуйте кущі смородини азотом, калієм та фосфором. Вони повинні бути головними компонентами добрив в цей період.

Це може бути нітроаммофосфат, розчином якого полийте рослину під кущ. Щоб приготувати добриво, візьміть 30 грамів та розчиніть у 10 літрах води. На кущ потрібно 5 літрів розчину.

Обробка від шкідливих комах.

Найпідступнішою шкідливою комахою смородини на протязі всього сезону являється бруньковий кліщ. З профілактичною метою проведіть обприскування ягідних кущів такими препаратами: «Обероном», «Неороном» або «колоїдною сіркою», роботи проводьте згідно інструкції на пакуванні. Можна скористатися народними засобами, такими як настій часнику чи настій з лушпиння цибулі.

Полив рослини.

Чорну смородину відносять до рослин з засухостійкими якостями. Весняної вологи від розталого снігу, їй цілком достатньо, бо корені у неї поверхневі. Зайва волога може спричинити загнивання коріння.

Коли сніг відсутній чи його дуже мало або коли стоїть суха погода, тоді кущі рясно полийте водою. Але це зробіть коли буде формуватися зав’язь. Тому, рано навесні смородину поливати непотрібно.

Якщо будете правильно догляди після зимівлі за смородиною – в результаті отримаєте багатий врожай найсмачніших та найкорисніших ягід.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал