В липні підгодівля дуже важлива для цибулі, так як вона перестає нарощувати зелену масу. Настає дуже важливий етап розвитку цієї овочевої культури – зростання цибулин. Зазвичай на самому початку місяця цибулева головка досягає розмірів волоського горіха. Цибулина іноді припиняє рости в цей момент, тому щоб отримати великий урожай потрібно внести добрива.
Як це правильно зробити, розповідаємо в сьогоднішній статті.
Чи потрібно підгодовувати цибулю в липні
В середині літа рослини все ще потребують підгодівлі. Щоб цибуля дозрів вчасно і дав великий урожай, не варто допускати надлишку азоту в ґрунті. Азотні підживлення сприяють нарощуванню зеленої маси, яка буде відтягувати харчування з цибулин.
В липні замість аміачної селітри, коров’яку або компосту для підгодівлі рекомендують використовувати добрива з вмістом калію і фосфору
Необхідно правильно доглядати за цибулею і проводити підготовку до збирання, щоб поліпшити якість зібраного врожаю.
На замітку. В останніх числах місяця цибулю вже можна викопувати з грядки, якщо його пір’я стали жовтими і зів’яли, а цибулини в щільній лушпинні добре видно на поверхні.
Що потрібно цибулі в липні, щоб вона росла
Коли цибульні пір’я в липні стають жовтими, слід з’ясувати причину і усунути проблему. Пожовтіння може відбутися з кількох причин:
- поразку хворобою (найпоширеніші: бактеріальна гниль або гниль донця, іржа);
- цибуля на грядці став жертвою комах-шкідників (молі, цибулевої мухи, стебловий нематоди та інших);
- недолік необхідних мікроелементів в грунті;
- неправильний догляд і погані погодні умови.
Якщо ви хочете виростити великі і здорові цибулини, в середині літа потрібно проводити профілактику:
- Регулярно рихлити ґрунт.
- Не допускати надлишку вологи на грядках, так як це може призвести до гниття.
- Поливати овочі в ранкові години і в похмуру погоду відстояною водою.
- Полив повинен бути помірним: близько п’яти літрів води знадобиться на один квадратний метр посадок.
- Обов’язково потрібно провести підгодівлю з інтервалом 2-3 тижні комплексними добривами або народними засобами для отримання великого врожаю.
- Можна обприскувати регуляторами росту «Епін» і «Циркон» за інструкцією. Це також сприяє великий врожайності.
Як вибрати відповідний час для підживлення цибулі в липні
Щоб визначити, коли потрібно внести добрива в лушпиння грядку в липні для отримання великого урожаю, потрібно враховувати дату останньої підживлення рослин і слідувати рекомендаціям з місячного календаря для городників.
Які підгодівлі можна використовувати в липні для росту цибулини
Для великого врожаю цибулин вносять добрива з вмістом фосфору. Щоб цибуля виріс великим, перш за все рослина має бути здоровим.
Для підвищення стійкості овочевої культури до негативного впливу посухи, низьких температур і хвороб слід додатково внести в грунт засоби на основі калію.
ВАЖЛИВО! При оптимальній кількості калію в грунті, вирощені овочі добре зберігаються всю зиму.
Ефективні схеми підживлення цибулі в липні
Кратність внесення підгодівлі для отримання великого урожаю цибулі – 1 підгодівля кожні 15 днів.
Найбільш часто використовують триразове схему підживлення:
- цибуля підгодовують азотом через два тижні після сходів;
- потім роблять перерву 15 днів і вносять добрива з калієм і фосфором в складі;
- втретє в липні насичують різними мінеральними компонентами.
Як застосовувати добрива для підживлення цибулі в липні
Препарати для підживлення цибулі, з метою отримання великого врожаю можна вносити як кореневим, так і позакореневого способом.
Кореневі підгодівлі
Для отримання великого врожаю слід вносити добрива під коріння рослин. Важливо стежити, щоб склад ретельно пролив грунт біля цибулин, але не потрапив на зелені пір’я.
ВАЖЛИВО! Проводити підгодівлю краще після дощу або поливу у вечірній час.
Обприскування
Обробка по листу в середині літа менш поширена, але теж застосовується, якщо треба екстрено підгодувати культуру, наприклад, в період затяжних дощів, коли немає можливості для кореневих підгодівель.
Народні засоби для підживлення цибулі в липні
Люди вирощують цей овоч з давніх часів. Коли ще не існувало готових добрив, всі засоби придумували і готували самостійно. Деякі з них виявилися дуже ефективні, як показує досвід багатьох городників.
Крім того, є й інші переваги подібних засобів – недорога ціна і доступні компоненти. Отримати великий урожай овоча допоможуть народні засоби.
Нашатирний спирт
Розчин аміаку містить оптимальну кількість азоту, без якого неможливе нормальне дозрівання цибулини. Нашатирний спирт через різкого запаху часто використовують в якості добрива та засоби для боротьби з комахами-шкідниками на грядках.
Рецепт засобу досить простий: у відро води додають 45 мл нашатирю і ретельно перемішують. Отриманою рідиною акуратно поливають грунт біля коренів. На одну рослину необхідно близько п’яти літрів засобу.
ВАЖЛИВО! Підгодувати нашатирем можна тільки один раз на початку місяця, щоб не було надлишку азоту.
Деревна зола
Це дивовижне натуральний засіб, в складі якого велика кількість мінеральних речовин. Серед них є калій і фосфор, в яких культура має особливу потребу в липні. Деревна зола допоможе зберегти урожай і виростити великі головки, навіть коли листя рослини передчасно стали жовтими, а пір’я почали скручуватися. Народний засіб також використовують, якщо рослини уражені хворобою або шкідниками.
Є два основних способи застосування золи: внесення під корінь у вигляді розчину або розпилення сухого порошку над рослинами.
Приготувати ефективний засіб нескладно: 0,25 кг деревної золи змішують з половиною столової ложки тютюнового пилу і такою ж кількістю меленого чорного перцю. Води додавати не потрібно. Сухий сумішшю посипають цибульні посадки, а потім поливають з лійки. Зазначених компонентів вистачить для обробки одного квадратного метра грунту.
ВАЖЛИВО! Після обробки потрібно завжди розпушити грунт в грядках на кілька сантиметрів вглиб.
Ще один ефективний рецепт з деревною золою: 0,2 кг золи заливають відром крутого окропу і настоюють пару днів, а потім поливають отриманим засобом грядки.
Якими препаратами можна підживити цибулю в липні
Крім народних засобів хороший урожай допоможуть отримати готові заводські добрива. Якими з них краще провести підгодівлю цибулі розповімо нижче.
«Еффектон – О»
На десятилітрове відро води знадобиться 30 мл препарату. Склад ретельно перемішують і поливають отриманим засобом посадки. Витрата добрива: 5 літрів на один квадратний метр грунту.
«Добриво для цибулі та часнику»
Засіб з такою назвою випускають різні виробники: «Агрікола», «Фаско», «дженджик» та інші. Ці препарати сприяють прискореному розвитку культури і отримання великого врожаю. Застосовувати їх легко і просто, дотримуючись інструкції, залишеної виробником на упаковці.
Чим підживити цибулю в червні, щоб отримати більшу голівку
Рецепти найефективніших підгодівлі для великого врожаю великих цибулин.
Суперфосфат
Цей препарат можна використовувати кожні 10 днів. Для замішування розчину знадобиться дві столові ложки суперфосфату розчинити в десяти літрах води. Витрата: 5 літрів на один квадратний метр грунту.
Нітрофоска
Мінеральна підгодівля, що складається з декількох компонентів, які особливо потрібні рослинам на етапі формування головок: азот, калій і фосфор.
Нітрофоска – препарат універсального призначення, тому він відмінно підходить для цибулі. Купити нітрофоску можна в спеціалізованих магазинах. Одну столову ложку нітрофоски розмішують в п’яти літра води і поливають один квадратний метр цибульних посадок.
Коли підживити цибулю в липні 2025 року за місячним календарем
Місяць надає особливий вплив на рослинний світ, тому досвідчені городники в догляді за городом орієнтується на спеціальний місячний календар.
Сприятливі дні для підживлення цибулі в липні 2025 року за місячним календарем
Цибуля дуже активно вбирає корисні речовини з грунту. Кореневі підживлення цієї овочевої культури треба здійснювати на зростаючому місяці: 13, 15, 16, 20, 21, 22 і 23 липня.
У які дні в липні 2025 роки не варто проводити підживлення цибулі
Несприятливі дні: 3, 11, 12, 25, 29 і 30 липня.
Також краще не проводити підгодівлю в молодика (10 липня) і повний місяць (24 липня).
Часті помилки
- Надлишок азоту. Азотні препарати потрібні тільки на початковому етапі розвитку овочевої культури для активного зростання зелених пір’я. При вирощуванні цибулі на головку після червня-початку липня їх застосовувати не слід.
- Попадання розчину на пір’я цибулі. Не рекомендується поливати засобом на зелену масу рослин. Правильно вносити добрива строго під корінь. Якщо випадково розчин потрапив на листя, то необхідно полити бадилля чистою водою з лійки.
Відповіді на часті питання
Чим підгодівля цибулі в липні відрізняється від підгодівлі в травні і червні?
Різниця в типі поживних речовин: в травні і червні цибулю сильно потребує азоті, а в другій фазі розвитку овочу для отримання великого врожаю буде потрібно більше калію і фосфору.
Що буде, якщо внести в лушпиння грядку велику кількість азоту?
Якщо на початку розвитку цибулі відбувається наростання зелені, то в липні всі поживні речовини повинні надходити в цибулини. Азотні препарати сприяють посиленому росту пір’я, що уповільнює дозрівання головки. Крім того, надлишок азоту іноді призводить до підвищеного вмісту нітратів в овочах.
Як часто проводити кореневі підживлення цибулі в липні?
Потрібно вносити добрива в цибульні грядки раз в 2 тижні.
Висновок
Головне завдання городника в липні – підтримувати здоров’я рослин і забезпечувати посадки поживними речовинами. Цибуля – одна з найпопулярніших овочевих культур. Зелені пір’я і цибульні головки люблять за пікантний смак і корисні властивості.
Щоб овоч дав великий урожай, потрібно правильно доглядати за грядками. У липні слід продовжувати підживлення рослин, регулярно рихлити ґрунт, поливати вечорами і проводити профілактику хвороб і шкідників. Тільки при дотриманні всіх правил догляду можна отримати великий урожай.