Весняна підгодівля винограду для щедрого врожаю великих і соковитих грон

Для отримання хорошого врожаю, винограду потрібен весь комплекс поживних речовин, які вносять щороку навесні та восени. Щорічно вирощуючи виноград, ґрунт виснажується, і без додаткових підживлень виноград нормально розвиватися і плодоносити не буде.

Виноградній лозі необхідні азот, фосфор та калій. Азот потрібен – для зростання листя, ягід та розвитку лози. Фосфор необхідний – для якісного цвітіння та отримання великих недеформованих ягід.

Калій потрібен – для підвищення імунітету рослини, захисту від шкідників та хвороб, а також для отримання якісних та солодких ягід. Саме від калію залежить цукристість ягід. Також винограду необхідні мікроелементи: магній, бор, цинк, сірка, мідь та залізо.

При збалансованому харчуванні лози, – кущ не хворіє, не уражається шкідниками, зав’язі не обсипаються, лоза добре дозріває.

  • Перший раз: після набухання бруньок;
  • Другий раз: за 10-15 днів до цвітіння, щойно з’явилися зачатки квіткових кистей;
  • Третій раз: після того, як кисті винограду зав’язалися, і ягоди стали розміром з горох.

Як підживлення для винограду навесні можна використовувати органічні добрива, мінеральні добрива, а також змішані рецепти мінерально-органічних поживних розчинів.

При посадці саджанця винограду фахівці рекомендують вкопати трубу, через яку згодом виробляються поливи та підживлення лози. Якщо ви не зробили цього під час посадки, – не біда. На відстані 50-80 см із двох сторін від лози зробіть лунки глибиною двадцять сантиметрів. У ці лунки і будемо вносити підживлення. Перед підживленням виноград рясно поливаємо.

Склад для першого кореневого підживлення винограду

Для першого підживлення виноградної лози готуємо розчин із двох столових ложок суперфосфату, однієї столової ложки аміачної селітри та столової ложки сульфату калію.

Дві столові ложки суперфосфату розчиняємо у гарячій воді. Добре перемішуємо і додаємо в розчин з суперфосфатом – одну столову ложку аміачної селітри. Ретельно розмішуємо та додаємо столову ложку сульфату калію. Всі компоненти виливаємо в лійку і доводимо об’єм до 10-12 літрів води.

Цю кількість підживлення використовуємо на один кущ винограду, виливаючи у приготовлену лунку.

Органічне підживлення винограду

Для використання органічного підживлення використовуватимемо сухий курячий послід.

Беремо літр сухого курячого посліду та заливаємо літром окропу. Перемішуємо та додаємо води – до 10 літрів. Зверху накриваємо пакетом і ставимо бродити на 3 дні.

Готуємо підживлення для винограду із сухого курячого посліду

Через три дні розчин готовий. Додаємо до розчину ще 10 літрів води (отримуємо 20 літрів підгодівлі) та вносимо 10 літрів під кожен кущ. Перед підживленням виноград рясно поливаємо.

Потрібно пам’ятати, що органічні підживлення вносимо лише до початку цвітіння лози.

Склад для другого кореневого підживлення винограду

Для другого кореневого підживлення використовуватимемо аміачну селітру з мікроелементами, калімагнезію та борну кислоту.

У гарячій воді розчиняємо чайну ложку борної кислоти, ретельно розмішуємо до повного розчинення, додаємо до розчину столову ложку аміачної селітри, перемішуємо. Додаємо столову ложку калімагнезії та перемішуємо. Виливаємо отриманий розчин у лійку і доводимо об’єм до 10-12 літрів. Цю кількість підживлення використовуємо на один кущ.

Позакореневе підживлення винограду

Для позакореневого підживлення винограду використовуємо той же склад, яким виробляли друге кореневе підживлення, тільки розчин розводимо в 20 літрах води. Позакореневе підживлення проводимо ввечері, щоб сонце не обпалило листя. Обприскуємо листочки із двох сторін.

Третє кореневе підживлення винограду

Для третього підживлення винограду використовуватимемо монокалій фосфат. Одну столову ложку монофосфату калію розчиняємо у 10 літрах води, і цю кількість підживлення використовуємо на один кущ. У третьому підживленні – неприпустимо використання азоту, може викликати посилене зростання листя на шкоду формуванню врожаю.

Для підживлення винограду навесні можна використовувати комплексні добрива Растворин або Акварин. Використовуйте їх згідно з інструкцією.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал