Все, що потрібно знати про повітряні коріння орхідеї. Як обрізати і забезпечити орхідеї здоров’я

Однією з особливістю орхідей є повітряні коріння. Вони ростуть над землею, тобто поширюються за межі горщика на поверхні грунту і тягнуться в сторони і вгору. По незнанню, деякі власники орхідей можуть неправильно обрізати повітряні коріння, що призводить до погіршення стану орхідеї: вона перестає цвісти.

Давайте дізнаємося, навіщо орхідеї потрібні повітряні коріння, як вони виглядають в здоровому і в поганому стані, а також як і коли їх правильно обрізати, щоб не нашкодити рослині.

Отже, повітряні коріння орхідеї потрібні з кількох причин. Перш за все, в природному середовищі існування, орхідея чіпляється повітряними коренями за дерева, подібно Ліані. Крім того, саме за допомогою повітряних коренів орхідея споживає поживні речовини з повітря, сонячного світла, вуглекислого газу.

У здоровому стані повітряні коріння виглядають так, як на фото нижче: довгі, білі, але на кінцях – зеленого кольору.

Саме зелений кінчик коренів вказує на те, що вологість в приміщенні достатня, а значить, орхідея відчуває себе дуже комфортно і може нормально розвиватися.

Якщо ж ви спостерігаєте картину, як на наступному фото нижче, то це явно говорить про неправильний розвиток орхідеї.

Сухі, ламкі і порожнисті всередині повітряні коріння – той самий випадок, коли потрібно взятися за гострі чисті ножиці і обрізати до такого моменту, поки не залишиться тільки свіжа, щільна і зелена (біло-зелена) частина коренів. Однак якщо ви обріже свіжі і здорові коріння з зеленим кінчиком, це буде рівнозначно тому, що ви зупините надходження поживних речовин до орхідеї, внаслідок чого вона, швидше за все, перестане цвісти і випускати нові – надовго.

Якщо ж у вашій орхідеї повітряні коріння не сухі, але просто білі, без зеленого кінчика, то це також потрібно виправити.

Відсутність зеленого кінця повітряних коренів говорить про те, що в приміщенні недостатньо волого. Кінцями помістіть повітряні коріння в воду і залиште, поки вода сама не випарується з часом. Таким чином, ви забезпечите орхідеї таку необхідну вологість. Саме завдяки цьому невеликому трюку орхідея відчує себе комфортно і почне активно нарощувати і випускати квіти!

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал