Заморожена квашена капуста на зиму: кращий спосіб зберігання в морозильній камері

Останнім часом багато господинь відмовляються від заготовок овочів на зиму. Але це лише тому, що ніде зберігати всі ці банки з різноманітною консервацією. Льохів вже немає, а в коморах, часом, занадто тепло. Якщо банки з маринованими овочами стоять нормально, то квашені овочі перекисають і стають неїстівними. Деякі соління можна заморозити і квашена капуста в їх числі.

Заморожена квашена капуста на зиму: кращий спосіб зберігання в морозильній камері

Щоб заморозити квашену капусту, її потрібно, для початку, заквасити. Основні інгредієнти для заквашування капусти – це капуста, морква і сіль. У класичному варіанті співвідношення продуктів наступне:

  • 10 кг капусти;
  • 1 кг моркви;
  • 25 гр солі на кожен кг овочів.

Можна дотримуватися цього співвідношення  або змінювати його за своїм смаком.

Нашинкуйте капусту соломкою, змішайте її з сіллю і гарненько перетріть, щоб капуста пустила сік.

Потім, додайте натерту на крупній тертці моркву і знову перемішайте. Не варто перетирати капусту з морквою, якщо ви хочете, щоб капуста залишалася білою. Морква забарвить її в помаранчевий колір, але на сам смак це не вплине.

Складіть капусту в відро, або велику каструлю, накрийте зверху дерев’яним кружком, і покладіть гніт.

Капуста повинна кваситись в теплому приміщенні не менше 7 днів. Починаючи з другого дня, два рази на день гніт потрібно обполіскувати водою, а капусту протикати дерев’яною шпажкою до самого дна.

На сьомий день спробуйте капусту. Якщо вона досить заквасилася, можна приступати до заморожування. Але, краще не поспішати. Адже, якщо ви зберігаєте капусту в бутлях в погребі, вона продовжує тихе бродіння весь час, поки вона стоїть з розсолом. У морозильній камері це бродіння припиняється і взимку ви отримаєте саме таку капусту, яку туди клали. Смак її не зміниться.

Щоб заморозити квашену капусту, приготуйте пакети для заморозки. Звичайні пакети занадто тонкі і краще використовувати більш щільні пакети або спеціальні – з зіп застібкою.

Відіжміть капусту від розсолу і розкладіть порційно по пакетах. Капуста абсолютно не боїться морозу і після розморожування вона буде точно така ж хрустка, як і та, що зберігається в бочках в погребі.

Складіть пакети з капустою в морозильну камеру і у вас залишиться в коморі маса місця для інших заготовок.

Дивіться відео, як зберігати квашену капусту взимку і влітку:

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал