Бананова шкірка як добриво для кімнатних рослин: рецепт приготування

Мало хто знає, що бананова шкірка – це відмінне добриво для кімнатних рослин, якщо дотримуватися рецепт приготування.

Таке добриво насичує ґрунт корисними мікроелементами і вітамінами. Дозволяє рослині краще рости і бути більш стійким до хвороб.

Як бананова шкірка впливає на кімнатні квіти?

До складу шкірки входять гормон стимулятора росту, магній, фосфор, натрій, азот та інші. Завдяки натуральним речовинам вид рослин помітно змінюється.

Запах бананових корок відганяє шкідників.

Також фруктова шкірка підвищує стійкість, виробляє імунітет до хвороб, робить пухким грунт.

Бананове добриво активізує фотосинтез у кімнатних рослин, особливо у тих, які недоотримують сонячного світла. Головне – грамотно приготувати чудодійний засіб.

Як застосовувати свіжу бананову шкірку, рецепти?

Багато квітникарі рекомендують використовувати залишки банана в натуральному вигляді. Вони містять максимальну кількість мікроелементів і готувати їх можна по-різному.

ДОВІДКА. Але готовий робочий склад зберігає корисні властивості недовго, через місяць вони зникають .

Добриво для субстрату

Мета цього фруктового засобу збагатити основу квітника, підвищити стійкість до хвороб, поліпшити розвиток кореневої системи.

Рецепт приготування:

  • Спочатку шкірку промивають під проточною водою, потім нарізають кубиками.
  • Після подрібнюють і додають по 1 ч.л. на кожен горщик в товщу ґрунту на глибину 2 см.

За рахунок нагрівання ґрунту вивільняються калій, фосфор, бактерії активізуються і переробляють залишки тропічного продукту.

Банановий настій з шкірки

Рідке добриво зміцнює зелене листя, коріння рослин. Необхідно використовувати лушпиння без чорних крапок, слідів гниття.

Рецепт приготування такої.

  • Залишки плода потрібно порізати на шматочки 6-7 см, залити їх 1 літром води.
  • Накрити кришкою.
  • Наполягають відвар 3 дні в темному місці.
  • Перед використанням розчин потрібно процідити.

Обприскують в ранкові години або ввечері, щоб уникнути опіків на листках, за рахунок попадання на них сонячних променів. Так як готова рідина неприємно пахне, краще використовувати добриво в провітрюваному приміщенні. Перш ніж окропити розсаду, матковий розчин розбавляють водою 1: 2, застосовують 1 раз в 4 тижні.

Пюре з бананових шкурок

Пишно цвісти рослині допоможе кашка з екзотичних кірочок. Справжньому залишки плоду ріжуть, перекладають в ємність і заливають водою.

Розчин прибирають на тиждень настоюватися. Отриману суміш подрібнюють блендером до стану кашки.

Застосовують добриво так: роблять глибокі отвори в ґрунті і заливають по 2 ложки живильного пюре, після засипають землею. Добриво вносять щомісяця.

Як застосовувати сушену бананову шкірку, рецепти приготування?

Один з простих методів удобрити рослини вдома застосувати підгодівлю з сушених кірок банана.

Перед використанням шкурки миють, потім сушать на свіжому повітрі при сонячній погоді, або в духовці. Коли шкірка стане крихкою, коричневої, її подрібнюють зручним способом.

Отриманий порошок зсипають в ємність, зберігають до застосування. Сумішшю посипають поверхню ґрунту, використовуючи 1 ч.л. на горщик, раз на місяць. Висушені залишки банана також ламають і викладають на дно вазона, замість дренажу.

Рецепти приготування підгодівлі для кімнатних рослин з бананової шкірки і інших інгредієнтів

Часто до залишків банана додають корисні компоненти, щоб посилити живильний ефект.

Фруктові відвари в рідкому вигляді зміцнюють коріння, зволожують листову масу рослин.

Бананове добриво рекомендують готувати невеликими порціями, так як швидко з’являється специфічний запах. Зберігати суміш в холодильнику до 1 місяця.

Комплексний сироп

Рецепт приготування: бананові кірки, цедру апельсина в рівних частинах викладають в ємність, додають 2 ст.л цукру, заливають кип’яченою водою.

Отриманий сироп ховають на місяць в тепле місце щодня помішуючи, після суміш проціджують через марлю.

Перед застосуванням коктейль розбавляють з водою 1:20. Щоб уникнути хімічного опіку коренів підгодовують рослини не частіше 1 разу на місяць.

Для обробки по листу

Рецепт приготування: знадобляться:

  • яєчна шкаралупа,
  • сульфат магнію 1 ч.л.
  • вода 900 мл.

Всі інгредієнти подрібнюють, перемішують з банановим порошком, додають воду. Обприскування проводять в вранці або ввечері, щотижня.

Стимулюючий рецепт з кропиви, зеленого чаю, цибулиння

Підтримати зростання, розвиток рослин дозволять такі суспензії.

Рецепти приготування:

  1. У заздалегідь приготовлений відвар кропиви додають настій з кірок банана в співвідношенні 1: 1. Добривом в розведеному вигляді 1: 3 зрошують рослини.
  2. Не менш корисний відвар із зеленого чаю, фруктових залишків плоду в рівних пропорціях. Отриману суспензію змішують з водою, наполягають на підвіконні добу, потім зливають, застосовують для поливу.
  3. Популярно серед квітів комбіноване добриво з бананової шкірки, лушпиння цибулі, часниковий залишків і кропиви. У тару складають 4 бананові шкурки і інгредієнти в обсязі 0,5 склянки, заливають водою. Суспензію зберігають в теплі 5 днів, після проціджують. Удобрюють кімнатні квіти розведеним маточним розчином.
  4. Бананово-виноградний настій. Кисті фруктових ягід необхідно висушити, настояти добу в теплому місці. Після бананову рідина змішують з виноградної, підгодівля готова. Добриво розбавляють водою так само, як і всі відвари.

ДОВІДКА. Підживлення з бананів містить мало азоту, але багата іншими корисними елементами, додатково рекомендується удобрювати рослини комплексними засобами.

Як робити настій з бананової шкірки для поливу квітів?

Перш ніж приготувати відвар, фруктові шкірки ретельно промивають.

Рецепт приготування: на 10 невеликих горщиків беруть 3 дрібно порізані шкірки тропічного плоду, заливають 1 літром гарячої води.

Готову суспензію настоюють 5 годин, потім проціджують. Підгодовують квіти не частіше 2 разів на тиждень, по 50 мл на горщик.

Як використовувати настій бананової шкірки для розсади?

Добриво із залишків банана корисно для вирощування різної розсади. Розводять проціджений розчин з водою. Правильно удобрювати розсаду по вологому ґрунті щотижня вранці.

Через 2 години після живильної підгодівлі ґрунт обережно рихлять. Завдяки цьому засобу:

  • посилюється імунітет розсади;
  • нормалізується процес фотосинтезу в листі;
  • паростки краще проростають;
  • збільшується цукристість плодів;
  • запах настою відлякує шкідників;

Корисною буде бананова рідина для квітів, які страждають від нестачі сонячного світла.

У яких випадках застосовувати бананову шкірку можна?

плануючи використовувати фруктові відходи в якості добрива, потрібно враховувати шкоду натуральної підгодівлі.

  • Якщо кімнатні рослини добре розвиваються, зростають їм ні до чого додаткове харчування.
  • Не можна застосовувати добриво дуже часто . Надлишок поживних речовин призводить до загнивання коренів, поступової загибелі квітки.
  • Неправильна підготовка бананового продукту, порушення дозувань приготування негативно впливає на рослину.

Які квіти люблять бананову підгодівлю?

Добриво із залишків тропічного фрукта ефективно практично для всіх кімнатних квіткових культур. Люблять поживну підгодівлю сенполії, мініатюрні троянди, півонії, цикламени. Корисною вона буде для фіалок, папоротей, орхідей, а також для різних квітучих кімнатних рослин. Щоб цвітіння було рясним, барвистим рекомендується удобрювати їх на стадії бутонізації.

Для яких кімнатних квітів бананова шкірка протипоказана?

Не годиться така поживна суміш для цибулинних декоративних кімнатних культур.

Також для кожного квіткового сорти важливо дотримуватися рецепт, дозування приготування.

Щоб зрозуміти, чи підходить поживна добриво рослині чи ні, потрібно застосувати його на практиці. Поспостерігайте за квіткою після підгодівлі: активно росте, цвіте, значить, все в порядку. Якщо відбувається зворотний ефект, краще замінити банановий настій на інше.

Відгуки садівників

Тетяна

З бананових кожурок виходить прекрасне підживлення для квітів. Фруктове засіб багато багатьма мікроелементами, які потрібні кімнатним рослинам. Поливаю ґрунт малими дозами, щоб не нашкодити квіточок, тому живильний засіб діє на них ненав’язливо, помірно.

Звичайно існують недоліки в застосуванні такої підгодівлі. На солодку суспензію злітаються мошки, мухи. Наявність хімікатів на шкірці банана може нашкодити квітам. Засіб не зможе дати рослині всі необхідні компоненти, значить, доведеться підгодовувати його додатково. Тому перед застосуванням слід подумати про плюси і мінуси добрива, чи доцільно його використовувати.

Світлана

зазвичай взимку починаю збирати бананові шкурки, ріжу їх, потім відправляю в морозилку. Навесні коли пересаджую розсаду, в кожен горщик закапую шматочок шкірки. Трохи згодом з’являється результат, слабенькі паростки міцніють, починають відрощувати пишне листя. При цьому залишки банана за 10 днів перегниває, завдяки ґрунтовим мікроорганізмам.

Часті помилки

Іноді квітникарі допускають деякі недоліки, застосовуючи залишки банана в якості добрива.

  • Прагнення швидше поліпшити зростання, бутонізації рослин, призводить до зловживання фруктової підгодівлею. В такому випадку квіти, навпаки, слабшає і жовтіють, знижується імунітет, з’являється млявість листя.
  • Не можна залишати шкірку плоду на поверхні ґрунту – це призведе до утворення цвілі. Щоб вирішити проблему, рекомендують викладати добриво на дно горщика, або поглиблювати його на 2 см в ґрунт.
  • Не слід застосовувати тільки одні настої з тропічного плоду, паросткам необхідні різні поживні елементи. Якщо використовувати тропічне засіб дозовано, слідувати рекомендаціям кімнатні рослини будуть прекрасно розвиватися.

Відповіді на часті питання

В який період корисніше застосовувати бананову настойку для кімнатних рослин?

Краще застосовувати добриво навесні, так як після зими навіть кімнатні рослини ослаблені, їм не завадять додаткові сили.

Чи можна заморожувати шкурки банана?

Так. Замороження допоможе заготовити добриво про запас. У морозилці зберігають продукт до використання.

Чи обов’язково промивати шкурки плода?

Так. Бажано ретельно мити шкірку банана, щоб хімікати, що залишилися на ній, не потрапили в ґрунт до рослини.

Висновок

Підводячи підсумок, хочеться відзначити, що бананові кірки – дешеве, натуральне добриво, яке підходить для більшості рослин.

Головне – дотримуватися дозування, правила приготування ефективного засобу. Тоді результат не змусить чекати, зелені друзі дадуть вдячністю, у вигляді пишного цвітіння, бурхливого зростання.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал