Підживлення огірків для швидкого росту. Кілька секретів від досвідчених городників

Смачні огірки можна виростити завдяки гарному догляду. Одним з етапів догляду є вчасне підживлення огірків.

Теплична підгодівля.

За 3 тижні до висіву насіння або розсади у теплицю, приготуйте суміш землі – змішавши торф, перегній, та земля, у пропорціях 5:3:2. Після висадки насіння притрусіть землю перегноєм. Вперше підживлюють огірки через два тижні – у відрі води розчиніть 10 гр. сірчанокислого калію та 20 гр. сечовини. На 1 кущ потрібно 1000 мл. добрива.

Підгодівля під час цвітіння.

Повторне підживлення проводять через 20 днів після першого. У відрі води розчиніть 20 гр. калійної селітри, 30 гр. сечовини та 40 гр. суперфосфату. На 1 кущ потрібно 1000 мл. добрива. Перед внесенням добрива гарно зволожте кущ. Можна підживити огірки розведеним з водою коров’яком у пропорціях 10 до 1. На 1 кущ потрібно 1000 мл. добрива. Можна підживити ще пташиним послідом, який настоювали 5 днів. Його розводять з водою у пропорціях 1 до 20.

Підгодівля під час плодоношення.

Третє підживлення – у відрі води розчиніть столову ложку нітрофоски. Через 14 днів – у відрі води розчиніть 500 мл. гною та столову ложку сульфату калію. Через деякий час проведіть підживлення під корінь —  30 гр. сульфату магнію, який розчиняють у відрі води. Для обприскування слід розчинити 10 грамів у відрі води. Через 10 днів обприскайте листя 2, 5 гр. борної кислоти, розчиненої у відрі води – раз на літо.

Підгодівля під час зав’язі та при пожовклому листі.

Листя починає жовтіти при фузаріозі чи несправжній борошнистій росі, недостатньому освітленні, порушенні температурного режиму та переохолодженні.

Якщо на вулиці холодно, обприскайте огірки комплексними мінеральними добривами — 0,3 % розчином, або 0,4 % сечовиною, двічі або тричі декілька днів поспіль. Якщо часто поливати огірки, добрива вимиваються, тому слід підгодовувати їх збалансованим комплексним мінеральним добривом. (Розчиніть у відрі води 2000 мл. кефіру та обприскайте жовте листя). Жовту зав’язь полийте сечовиною, у відрі води розчиніть столову ложку порошку та 20 крапель йоду. Ще можна підживити огірки кропив’яним настоєм. 1/3 відра наповніть кропивою та залийте 10 л. окропу, після бродіння розведіть настій ще з 10 л. води та полийте огірки. На 1 кущ знадобиться 1000 мл. добрива.

Підгодівля під час блідого листя.

Бліде листя свідчить, що огіркам не вистачає азоту. У відрі води розчиніть столову ложку сечовини та обприскайте нижнє пошкоджене листя. Підгодуйте огірки розчиненим у воді коров’ячим гноєм у пропорціях 1 до 10. Якщо огірки стали білими, їм не вистачає калію, тому варто внести 15 гр. сульфату калію на 1 м2.

Підгодівля народними засобами.

  • У відрі води розчиніть 3 склянки попелу, після настоюйте 4 дні та підживіть огірки. Можна внести сухий попіл під кущ.
  • Настоюйте 40 гр. лушпиння залийте 10 л. гарячої води. Через 4 дні полийте насадження процідженим розчином.

Бажаємо успіхів!

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал