Дієвий та швидкий спосіб, який допоможе прибрати набридливу тлю з чорної смородини

Одним з найпідступніших ворогів смородини є попелиці, які безжально атакують кущі та завдають їм величезної шкоди.

Садівники поділилися унікальною методикою, яка дозволяє знищити попелиць зі смородини та надовго забути про їх існування.

Незважаючи на свої мікроскопічні розміри, вони представляють для смородини серйозну небезпеку. Цей шкідник харчується соком рослини, внаслідок чого деформуються листя, набувають нездорового бурого кольору, а незабаром засихають та гинуть. Попелиці вражають молоді пагони на кущі, в результаті він починає хворіти, а його врожайність знижується.

Обробка перед бутонізацією.

На даній стадії варто обробити кущі смородини препаратом «Іскра». Він дуже ефективний та безпечний для рослин й не викликає у шкідників звикання. До того ж, захищає смородину не тільки від навали попелиць, але й від маси патогенних мікроорганізмів. Максимальна ефективність досягається при обробці в суху спекотну погоду + 28 градусів.

Отже, для приготування робочого розчину: 10 мл препарату «Іскра» розчиніть в 10 літрах води. Обприскування кущів проведіть в суху погоду, на один кущ витрачайте до 1,5 літри цього розчину.

Обробка після цвітіння.

В цей період обов’язково обробіть кущі смородини карбофосом.

Для приготування розчину візьміть 75 грамів карбофосу на 10 літрів води. Витрата на кущ складає 1-1,5 літри цього розчину.

Важливо використати розчин одразу після його приготування. Найкраще це робити вранці або ввечері, обов’язково в суху погоду. Обробіть як сам кущ, так й ґрунт біля нього, оскільки на ньому так само можуть мешкати шкідники.

Обробка в період дозрівання ягід.

Якщо в цей період попелиці з’явилися на кущах смородини не рекомендується використовувати проти шкідників хімічні засоби. В такому випадку краще скористайтеся народними рецептами. Можна обприскати кущі мильним розчином, використовуючи для цього господарське мило.

Отже, 1,5 шматка мила натріть на тертці та розчиніть в літрі теплої води. Потім робочу рідину розчиніть в 10 літрах води. Обприскування проведіть з пульверизатора.

Позбутися від попелиці на чорній смородині нескладно, головне правильно та своєчасно почати цю боротьбу.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал