Гербіциди суцільної дії – ефективна боротьба з бур’янами

Гербіциди суцільної дії – хімічні засоби, спрямовані на боротьбу з бур’янами. Але важливо застосовувати їх обережно, бо вони мають вплив на всі рослини, які ростуть на ділянці, де проводиться обробіток.

Гербіциди суцільної дії – ефективна боротьба з бур’янами

Гербіциди суцільної дії за посиланням – https://agro-him.com.ua/sploshnogo-deistviya/

Механізм дії гербіцидів суцільної дії

Залежно від препарату механізм дії може відрізнятися. Доступні два варіанти впливу:

  1. Контактний. Це десиканти – вони здійснюють прямий вплив на поверхню, яка обробляється. Їх застосування гарантує швидкий результат. Крім того, ці засоби відрізняються стійкістю до опадів.
  2. Системний. Такі препарати глибоко проникають у рослину, яка підлягає знищенню. Засіб доходить до всіх точок росту, що провокує відмирання як наземної частини, так і коренів.
Гербіциди суцільної дії – ефективна боротьба з бур’янами

Препарати з контактною дією прості у використанні. Достатньо розвести водою з урахуванням інструкції, а далі нанести методом крапельного зрошення.

Приклади діючих речовин, які використовуються

В гербіцидах суцільної дії можуть використовуватися різні діючі речовини. Серед них:

  1. Ізопропіламінна сіль гліфосату. Це речовина системної дії, яка порушує фізіологічні процеси в рослині, що й призводить до її загибелі. Добре показує себе в боротьбі проти одно- та багаторічних бур’янів, особливо проти пирію, кульбаби, молочаю, берізки, жовтцю, ромашки, щетинника, борщівника, рогоза тощо.
  2. Калійна сіль гліфосату. Це також речовина системної дії, яка накопичується в зонах росту, у вегетативних органах, тканинах рослини. Крім того, вона порушує фізіологічні процеси, що й призводить до загибелі. Гербіцид ефективний проти лободи, кульбаби, пирію, берізки, будяка, ромашки, жовтцю, молочаю, свинорою та інших рослин кореневищного та коренепаросткового типу.
  3. Імазапір. Належить до класу імідазолінів. Гербіцид відмінно працює проти борщівника, кропиви, будяка, пирію та інших деревних і трав’яних рослин. Може використовуватися проти м’яколистяних порід дерев у хвойних, мішаних, листяних лісах, на полях, у вирубках.
  4. Дікват. Це похідна від біпіридилу, яка добре показує себе майже на всіх видах бур’янів.
Гербіциди суцільної дії – ефективна боротьба з бур’янами

Приклади препаратів та інструкція для використання

Декілька прикладів препаратів:

  1. Антиберізка. Потрібно 100 мл гербіциду розчинити у 10 л води. Цього достатньо для оброблення 2-3 соток території.
  2. Антибур’ян. Треба 100–160 мл на 10 л води для оброблення 2 соток площі.
  3. Буран. Використовується з рахунку, що на 2 сотки потрібно 80 мл препарату, розчиненого у 6–10 л води.

Гербіциди суцільної дії – ефективні засоби для різних задач у комунальному господарстві, сільській сфері, в суміжних галузях – боротьба з бур’янами весною в період вегетації, видалення рослинності у місцях під будівництво, обробіток полів, десикація перед збором врожаю.

Поділись з друзями! Це ж так просто ⬇️
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал