Багатьом початківцям садівникам буде корисно дізнатися, коли і як поливати полуницю навесні для отримання кращого врожаю.
Ця тема актуальна на даний момент, адже настала весна і пора зайнятися роботою. Рясність врожаю в більшій мірі залежить від гарного догляду та правильно підібраного часу для вирощування полуниці.
В цій статті ми розповімо, як правильно поливати, щоб полуниця виросла великою і солодкою.
Як поливи впливають на врожайність полуниці?
Зрошення – невід’ємна частина догляду, що забезпечує хороший урожай. Полуниця краще росте у вологому ґрунті, кущики вкорінюються і рослина швидко звикає до умов.
Якщо ви помітили, що земля під культурою дуже суха, то необхідно її зволожити. При достатній кількості вологи грунт в цьому не має потреби, інакше ваші грядки перетворяться в суміш бруду. Правильний догляд за кущами приносить кращий урожай.
Як визначити час першого весняного поливу полуниці?
Щоб визначити час, коли поливати навесні в перший раз, потрібно уважно стежити за станом землі. Поливаючи, слід враховувати: структуру грунту, сорт полуниці і кліматичні умови.
Зазвичай після зими грунт добре зволожений, але таке буває не завжди. Якщо грядки сухі – їх пора поливати, якщо ж навпаки, навесні проливають дощі і полунична плантація перетворюється в болото – слід покрити її плівкою.
Яка вода потрібна для весняного поливу полуниці?
Полуниця, як і будь-яка інша культура, має ряд особливостей. Для кращого поливу потрібно дотримуватися всіх основних вимог.
Ні в якому разі не можна поливати полуницю холодною водою. Температура повинна бути середньою, приблизно 15 градусів, не нижче. Молоді кущі краще поливати близько трьох разів на день. При помірних погодних умовах полуницю слід поливати один раз в тиждень, але якщо стоїть спека, то її доведеться поливати щоранку.
Коли ягода починає швидко рости, краще використовувати прийом дощування, завдяки якому у полуниці з’являться великі листи. Якщо вже з’явилися квіти, то акцент робиться на ґрунтове зрошення.
Як поливати полуницю навесні, яка росте під плівкою?
Процес покриття полуничною плівкою є своєрідним різновидом мульчування. Тільки замість природного покриття використовують синтетичні тканини і плівки. Плівка потрібна для захисту полуниці від шкідників і випаровування вологи. Вона скорочує кількість бур’янів, і земля не потребує постійного розпушуванні. До того ж, ви економите більше часу на догляд.
Після покриття, грядки слід обробляти крапельним поливом. Найкраще, проводити полив до трьох разів на місяць, а то й буває частих дощів. При цвітінні поливати немає ніякої необхідності.
Не забувайте перевіряти стан грядок, чи немає там зайвої вологи і пересихання грунту.
Особливості весняного поливу полуниці в теплиці.
Важливо знати, що в тепличних умовах полуниця вимагає додаткового догляду і завжди потрібно стежити за зволоженням грунту і вологістю повітря.
в теплицях полуницю поливають при необхідності, використовуючи крапельне зрошення.
ОБЕРЕЖНО! Не перезволожуйте плантацію, через це кущ почне гнити. Вода обов’язково повинна бути теплою і потрапляти тільки на ґрунт. Остерігайтеся її потрапляння на листя і квіти.
Крапельне зрошення захищає культуру від хвороб, економить вологу і електроенергію. Цей спосіб не дає воді потрапити на непотрібні ділянки кущів.
Якщо у вас немає системи крапельного зрошення, поливайте полуницю під корінь, тільки цей спосіб займе більше часу.
Як поливати ремонтантні сорти?
Особливість полуниці полягає в тому, що вона дає плоди два рази за сезон. Найчастіше це відбувається при довгому світловому дні. Але через їх врожайності плантації слід міняти як мінімум два рази на рік, змінюючи і ділянку.
УВАГА! Повернути ягідні чагарники на колишню територію можна не раніше, ніж через чотири роки.
Ремонтантні сорти полуниці вимагають частого поливу. На початку поливи проводять щодня, через деякий час їх скорочують до декількох раз на місяць.
Вода потрібна тепла, і за один полив намагайтеся зволожити до трьох сантиметрів грунтового шару. Поливати можна як вранці, так і ввечері.
Чи можна під час першого поливу полуниці вносити підживлення і добрива?
Полуниця має потребу в харчуванні після закінчення зими, це допомагає листю зміцніти. Підживлення для полуниці необхідно вносити під час поливів. Підгодовують рослина відразу після його посадки. Наприклад, якщо ви посадили полуницю восени, добриво потрібно внести через два тижні.
Кращий час для добрива грядок – відразу після танення снігу, волога приносить грунті поживні речовини.
Методи весняних поливів полуниці
Можна виділити кілька методів поливів:
- Ручний – непростий і довгий спосіб, який наразі триває за допомогою лійки або відра. Він підходить для невеликих ділянок.
- Шланг – більш простий спосіб, але може понести за собою шкоду кущам.
- Крапельне зрошення – зручний спосіб. З його допомогою можна контролювати режими напору води. Система крапельного зрошення дозволяє волозі відразу потрапити до коріння, зберігає структуру ґрунту. У процесі можна удобрювати рослини, що теж важливо.
- Дощування – завдяки цьому способу, вода здатна потрапляти на глибокі ділянки землі, також покращує мікроклімат
- Полив в борозни – земля швидко отримує воду, але є ризик розмити грунт біля коріння. Можливо, грунт «піде» борознами, а дальні ділянки і зовсім майже не отримають води.
ДОВІДКА. Способи поливів можна поєднувати.
Як поливати старі кущі?
Кущі, вирощені в плівкових тунелях, потрібно провітрювати щодня, інакше полуниця може перегрітися. З ранку відкривають один кінець укриття, вночі усі кінці закривають.
Якщо ягода вирощується в незахищеному грунті, на ніч його покривають плівкою, щоб заморозки не погубили полуницю.
Коли сніг розтане, верхній шар землі знімають на пару сантиметрів, щоб убезпечити полуницю від шкідників.
Полив молодих рослин
Поливати кущі потрібно виключно теплою водою і не можна перезволожувати землю – інакше культура «запрацює» захворювання. Щоб коріння отримували достатньо вологи і кисню, краще проводити розпушування після зрошення.
Коли ви закінчили поливати, найкраще буде замульчувати полуницю. Якщо погода обіцяє бути дощовою, а рослина вже цвіте, або йде дозрівання ягід, закривайте його агроплівкою для захисту від захворювань.
Найкраще робити поливи вранці і ввечері, так як вдень волога швидко випаровується, і полуниця не встигає її отримати. Якщо погода сонячна, а на листках є краплі, рослини можуть отримати опіки.
Намагайтеся розраховувати час, щоб після ранкового зрошення до появи сонця пройшло не менше півгодини.
Часті помилки
Люди часто роблять помилки при самій посадці полуниці. Наприклад, об’ємні насадження не зроблять ваш урожай багатшими, а лише будуть заважати один одному проростати. Їм буде не вистачати місця і важливих елементів для життя. До того ж, така посадка більше сприяє розвитку хвороб.
Ягоди мають потребу у великій кількості води, особливо при сильних засухах. Це допомагає ягодам краще дозрівати. Досвідчені садівники ретельно спостерігають за станом грунту і зволожують його навесні в разі потреби.
Коли збір врожаю закінчений, люди без досвіду починають зволожувати грунт під полуницею. Це порушує формування бруньок, адже зволоження грунтового шару потрібно проводити в кінці літа.
Після чотирьох років життя, полуницю слід оновлювати. Кущі потребують оновлення і пересадки, багато хто про це забуває.
Найкраще пересаджувати рослини в середині літа, щоб кущі вкоренилися до приходу осінніх холодів.
Для гарного росту полуницю потрібно удобрювати. Якщо рослині буде недостатньо поживних речовин, ваш урожай вийде мізерним, а листя полуниці засохнуть і ягоди будуть кислими.
Якщо ви впевнені, що стежили за врожаєм ретельно, а урожай все одно вас не радує, значить, справа в засмічених сортах. Вони з’являються з неякісного насіння або при відпадання паростків. Помітивши такі зелені кущики, краще відразу видаляти їх.
Недосвідчені садівники садять полуницю в затінених місцях, не знаючи про те, що рослина любить світло і тепло. Через погані умови ягоди виходять кислими і несмачними.
Відповіді на часті питання
Що робити з недостатньою кількістю вологи?
Навесні, починаючи з квітня, потрібно поєднувати зрошення і прибирання посадок, обрізати листя і робити підгодівлю.
Як впоратися зі шкідниками?
Щоб позбутися від шкідників, відразу після танення снігу полийте грядки гарячою водою. Це не зашкодить корінням і позбавить ваші грядки від комах.
Як поліпшити цвітіння і плодоношення полуниці?
Перед процедурою необхідно насичувати грунт добривами . Це призведе до багатого і соковитого врожаю.
Скільки разів поливати грядки навесні?
Спочатку зрошуйте відразу після зими, потім до початку цвітіння. Під час плодоношення робіть додаткові підтримують поливи. На початку осені поливайте грядки не більше двох разів.
Якою водою поливати грунт?
Вода завжди повинна бути теплою, щоб не нашкодити рослинам. Але і гарячою водою поливати грядки не слід.
Чому важливо поливати полуницю?
Якщо ви помітили, що ваш урожай приносить вам несмачні і кислі плоди, швидше за все, справа в неправильному зрошенні. Вода допомагає рослинам рости і приносить їм поживні речовини. Вона не дає ягодам перегріватися і переохолоджуватися.
Тому полуниці необхідна вода для якісного врожаю.
Як правильно поливати полуницю?
Надсилайте воду тільки на грунт. При попаданні води на листя рослини, вона фокусує сонячні промені і рослини отримують опіки.
Який спосіб поливу краще?
Крапельне зрошення – один з найбільш зручних, але при цьому найдорожчих способів полити плантацію. Він забезпечує коріння рослин вологою, і в процесі ви можете удобрювати грядки.
Висновок
Дуже важливо слідувати всім необхідним вимогам при догляді за врожаєм. Саме весна визначає, якими будуть ваші майбутні ягоди. Якщо ви будете забезпечувати правильний полив навесні, влітку культура забезпечить вас великою кількістю, смачними і соковитими ягодами.