Коли сіяти кабачки в травні 2022 року за місячним календарем

В гонитві саме за якісним і здоровим врожаєм кабачків, слід точно знати, коли садити кабачки в травні 2022 року за місячним календарем. Правильно обрана дата допоможе не випробувати в найближчі 2-3 місяці клопоту з вирощуванням плодів, та й порадує правильно розвиваються, запашними, здоровими рослинами на грядках.

Як вибрати відповідний час для посадки

Стійкі до посухи і в цілому дуже невибагливі кабачки часто ростуть самі собою.

Хоча вони і є дуже врожайною культурою, все ж краще плодоношення спостерігається тільки на добре прорихленому, вологому і удобреному ґрунті. У цьому випадку рослини будуть розвиватися практично самі собою.

В плані погодних умов найгірше на кабачках позначаються заморозки, тому перед тим як садити треба переконатися, що:

 • температура повітря не опускається нижче + 15оС;
 • ґрунт стабільно прогріта до + 10оС і вище;
 • нічні температури не падають нижче + 5 ° С;
 • поворотні заморозки вже не прогнозуються.

Найчастіше такі умови в більшості регіонів нашої країни встановлюються до травня. Хороші садівники також постараються садити свої кабачки в травні 2022 тільки в сприятливі дні за місячним календарем.

Так як культура є дуже теплолюбний (навіть на півдні країни її садять ближче до травня), то в деяких регіонах зі складним для землеробства кліматом використовують спочатку розсадний спосіб, а через 30-35 днів починають висадку в городі.

Якщо вирощується розсада кабачків, то потрібно брати до уваги, що їй потрібно не менше місяця, поки паростки не будуть готові до пересадки під відкрите небо. Затягувати з вирощуванням будинку теж не варто, тому потрібно максимально точно підгадується терміни, щоб погода на вулиці відповідала нормам, та й місячний календар підходив.

Навіть якщо передбачаються поворотні заморозки, а рослини вже пересаджені на відкритій місцевості, їх можна на перших порах захистити звичайної пластиковою пляшкою зі зрізаними шийкою і денцем для доступу повітря. Її ставлять поверх кожної лунки з паростками.

Які сорти кабачків садять в травні

Якщо плануєте, коли садити кабачки в травні, потрібно в найпершу чергу оцінювати сортову приналежність культури: рання, середньостигла або пізня.

Ранні

Кабачки ранніх видів чудово підійдуть для північних регіонів, з її континентальним кліматом і примхами погоди. Вони ж будуть прекрасним вибором, але в рівній мірі згодяться для середньої смуги, теплих південних областей.

Серед найпоширеніших сортів: «Іскандер F1», «Зебра». Обидва користуються популярністю через те, що їм потрібно 45-60 днів до повного визрівання, чого вистачить навіть для короткого літа.

Середньостиглі

У південних регіонах добре плодоносять середньостиглі сорти кабачків. У більш холодному кліматі їх допустимо вирощувати в теплиці.

Найпопулярніші варіанти: «Грибовський 37», «Золотинка». Для повного визрівання таким сортам потрібно близько 2 місяців, а найсильніші якості: смак, хороша лежкість, сильний імунітет рослин.

Пізні

Кабачки пізнього дозрівання зажадають приблизно 3 місяці стабільного тепла. Тому гарантовано виростити урожай вийде, мабуть, тільки частково в середній смузі і на півдні.

Найпопулярніші сорти: «Горіховий», «Тіволі F1». У них відмінний смак, плоди в середньому досягають півтора кілограмів, а всередині мінімум насіння.

Коли садити кабачки в травні 2022 року за місячним календарем, сприятливі дні для посадки

Як і у всіх випадках, місячний календар радить в травні сприятливі дні в цілому для всіх сільськогосподарських робіт.

Тоді найсприятливішими днями для посадки кабачків стануть:

 • 5,6,7 травня;
 • 12,15,16,17 травня;
 • 20 , 21,22,23,24,25 травня.

Навпаки, садити кабачки за місячним календарем НЕ варто в дні молодика і повного місяця.

Коли посадка кабачків в травні 2022 року за місячним календарем не бажана

У травні 2022 року невдалими днями в такому випадку будуть:

 • 11 (молодик) і 14 травня;
 • 26 травня (повний місяць), а також 28 і 29 числа.

Нічого з кабачками в ці дні робити не рекомендується.

Коли можна сіяти кабачки в травні 2022 року відразу відкритий ґрунт

У більшості регіонів України, Росії, Білорусії кабачки рідко вирощують розсадою, а насінням висівають в городі.

Оптимальні терміни досить широкі, варіюються від кінця квітня в південних регіонах, закінчуючи навіть першою половиною червня в різко-континентальному кліматі. Але в більшості випадків все роботи проводяться в травні з найперших числі і до кінця місяця.

Посадка кабачків залежно від регіону

Є й регіональні відмінності, коли садити кабачки в травні. У місячному календарі досить дат на травень для таких робіт, тому можна встигнути все зробити і на півдні, і на півночі.

Невибагливість кабачків виражається і в тому, що їх можна сіяти відразу у відкритий ґрунт. Головне, щоб було тепло і не траплялися нічні заморозки.

Південь України

Теплі регіони в Україні і велика частина України досягають достатнього для кабачків тепла вже в кінці квітня або перших травневих числах.

На більшій території Україні, Росії і в Білорусії прийнято займатися кабачками на травневі свята, а якщо погода не дозволяє, то аж до 20-х чисел місяця.

Як правильно садити кабачки в травні

Як відомо, кабачки і гарбузове взагалі – не самі примхливі мешканці городу . Тому і садити кабачки в травні за місячним календарем часто виходить просто і швидко.

 1. По-перше, бажано підібрати ідеальне місце для майбутніх рослин. Кабачки здатні вирости на самому різному ґрунті, але саме кращі плоди ви отримаєте на пухкої, легкої, добре проникною для повітря і води ґрунті. Додатково подбайте, щоб на ділянці було менше протягів і більше сонця протягом дня.
 2. У культури дуже розростається коренева система, тому в нормі рекомендується витримувати не менше 70 см між рядами і 50 см між кущами в кожній грядці. Деякі садівники навіть рекомендують збільшити ці відстані до 1-1,5 метрів. Навпаки, в такому випадку врожай буде найякіснішим (навіть 4 здорових куща здатні дати рясний урожай на всю сім’ю).
 3. У лунки закладайте по 1-3 насіння. Пізніше, коли з’являться паростки, залиште тільки один найміцніший кабачок, а решта розсадите або просто приберіть.
 4. Лунки не повинні бути глибокими – не більше 4 см.
 5. Разом з насінням засипається добриво . Краще використовувати перегній або торф – так вийде підгодувати рослини і знизити кислотність ґрунту (кабачки це справа не шанують).
 6. Полийте насіння теплою водою (до 5 літрів на лунку).
 7. Посаджені кабачки легко присипте ґрунтом і трохи притисніть зверху.

ДОВІДКА. Садити кабачки в травні 2022 за місячним календарем досить легко. Головне в цьому питанні не поспішати, а дійсно дочекатися підходящої (теплою) погоди. Встигнути виростити ранні і середньостиглі сорти вийде практично завжди. Таким кабачкам потрібно близько двох місяців, щоб повністю дозріти.

Не варто в свою чергу думати, що і подальший догляд за кабачками піднесе якісь сюрпризи:

 1. Цій культурі не потрібні часті поливи, навіть навпаки рідкісні, раз в тиждень до цвітіння досить і 2-3 рази в тиждень в період активного плодоношення. Однак поливати завжди потрібно рясно і під корінь. Застій вологи кабачок теж не шанує.
 2. Постарайтеся використовувати для поливів тільки нагріту, відстояну воду – хай вона перш постоїть на сонці годину-другу.
 3. Будете поливати, використовуйте краще лійку, тому що коренева система кабачків хоч і немаленька, але ніжна.
 4. Плюс візьміть за практику розпушування грунту під кабачками хоча б раз на тиждень. В ідеалі варто при кожному процесі розпушування додавати в грунт перегній або торф як підгодівлю, але робити до тих пір, поки кабачок не пустить рясні пагони.

Ну і не варто забувати, що кабачок зростає на таких ґрунтах, які виглядають відмінними для бур’яну. Очевидно, що для кращої врожайності вам варто з розпушуванням здійснювати і прополку ваших грядок.

Хитрощі при травневої посадці кабачків

 • У лунку закладайте 1-3 насіння, а коли вони проростуть, залишайте тільки один найбільш здоровий кабачок. Другий або просто пікірують і викидається, або акуратно пересідає в нове місце.
 • Зазвичай ніяких хитрощів, щоб садити кабачки в травні, робити не потрібно. Однак якщо погода довго не ставала придатною, то прискорити схожість насіння можна, якщо покласти їх в паперовий пакетик і залишити в теплі на сонці на тиждень безпосередньо перед посадкою на городі. Ще краще – на день залишити в паперовому пакеті на батареї.
 • А ось замочувати насіння кабачків можна тільки в теплому стабільному кліматі. Якщо існує ризик зворотних заморозків, то пророщені насіння, що пустили паростки, можуть побитися нічним холодом.
 • Якщо обраний шлях рассадного вирощування культури, то пам’ятайте, що саме кабачки з їх ніжною кореневою системою часто не здатні пережити пересадку. Тому їх заздалегідь садять в саморазлагающуюся тару.
 • Щоб «захистити» молоді і ще дуже слабкі паростки, прикривайте їх відразу після посадки кропивою. Чим зліше будуть стебла, тим більше шансів, що на кабачки не зазіхнув равлики і слимаки.

Часті помилки

Нерідко навіть при дуже хорошому догляді кабачки дають мало пагонів, відповідно, і гірше врожайність. Ймовірно, це відбувається через нехтування підгортання. Так, до появи на рослинах 4 справжніх листків, їх рекомендується постійно присипати на 5 см у кореневої шийки.

Поливати кабачки важливо строго під корінь, що не заливаючи листя, квіти, плоди і грунт під пагонами. Інакше буде розвиватися вогкість, плоди будуть схильні до гниття.

Використовувати для поливів важливо лійку, щоб не оголяти кореневу систему. Добре окученние кабачки дадуть кращий урожай.

Відповіді на часті питання

Чи варто садити кабачки, якщо травня закінчується, а погода ще холодна?

Однозначно немає. Якщо ще немає достатньо теплу погоду, то можна почекати ще. Ранні кабачки встигнуть дозріти, якщо їх посадити в середній смузі і в Сибіру навіть 20 червня.

Чому кабачки виростають дрібні?

Дуже схоже, що їм не вистачає місця. Дотримуйтеся вимог більше відстань при посадці в наступний раз, кабачки самі розростуться.

Чому кущі погано розростаються?

Найчастіше це пов’язано з важким ґрунтом, в якому важко розвиватися кореневій системі. Удобрюйте ділянку рясніше і постійно його рихліть.

Висновок

У більшості випадків час, коли садити кабачки, доводиться в кліматі України і країнах колишнього СНД на травень. У 2022 році за місячним календарем для цих робіт можна знайти досить дат і зовсім небагато винятків.

В іншому ж, саме для невибагливих кабачків досить вибрати сприятливу дату, точно дочекатися тепла і нескладно позалицятися в міру зростання. Тоді ви самі побачите, що ця городня культура не залишиться перед вами в боргу через 2-3 місяці.

Поділитись в соцмережах 👍
Філіжанка кави - жіночий інтернет-журнал