Отримати багатий урожай часнику дуже просто, якщо знати, які добрива використовуватиме для догляду за посадками. Так, наприкінці травня — на початку червня часник потребує підживлення, які сприятимуть активному зростанню зеленої маси. Після того як зелена маса наросте, знадобляться добрива, дія яких спрямована на зростання головки часнику та розвитку кореневої системи.
Перше добриво
До складу першого добрива входять лише два інгредієнти: нашатирний спирт та янтарна кислота.
Нашатирний спирт – багате джерело азоту, що допомагає активному розвитку зеленої маси. Ще одна перевага нашатирного спирту – його здатність відлякувати від посадок бактерій та шкідників. Зробити добриво ще ефективнішим зможе додавання бурштинової кислоти. Дві ці речовини допоможуть часнику легко адаптуватися до погодних умов, підвищать імунітет рослин, а також позитивно вплинуть на ріст і розвиток часнику.
Необхідні інгредієнти:
- вода – 10 л;
- нашатирний спирт – 2 ст.л;
- янтарна кислота – 2 гр.
Просто змішайте всі інгредієнти та полийте ними посадки.
Друге добриво
В основі другого добрива для часнику лежить крохмаль, який дасть посадкам багато поживних речовин для зростання зеленої маси та кореневої системи. Крім крохмалю для другого підживлення потрібні будь-які гумати.
Необхідні інгредієнти:
- вода – 10 л;
- крохмаль – 2 ст.л
- гумати – використовувати відповідно до інструкції на упаковці.
У період активного зростання зеленої маси рекомендується чергувати перше та друге добриво.
Добриво для росту головки часнику
Після того, як часник наростить зелену масу, йому необхідно буде дати добрива, які сприятимуть активному зростанню головки, ці добрива повинні містити калій та фосфор у великій кількості.
Необхідні інгредієнти:
- вода – 10 л;
- монокалій фосфат – 10 гр.
Як часто використовувати: 1 раз на один або два тижні. Використовуючи зв’язку із трьох добрив, вийде без проблем отримати відмінний урожай часнику.
Поради від господинь та господарів:
Я дріжджами з кропивою , попелом, теж хороший урожай, але ще є погодні умови, може вже під осінь підгнивати, зараз дуже сухо.
У мене часник росте природньо! Головки великі!Не поливаю, нічим не бризкаю, нічого не добавляю – посапав разів три, обрізав стрілки, залишив одну для орієнтиру, щоб вчасно викопати, він тоді добре зберігається, та й на цьому все.Головне – посадити зубчик глибоко, см 20 !Бо весною він на см 5 піднімається. Хто садить під сапу, той спостерігає, як жовтіють листя, бо не вистачає вологи.А ще, я саджаю часник квадратно-гніздовим способом 50 см. на 50 см., бо він крупний, листя велике, щоб не ломалось, і він тоді хорошо себе почуває і добре росте.Так що крупний часник садіть широко і глибоко! )))